Havalimanı Araç Kiralama

Seyahat konforunu yükselten, hem şehir içi hem de şehir dışı ulaşımları kolaylaştıran ve saat sınırlamasını ortadan kaldıran araç kiralama hizmeti aynı zamanda yüksek vergilerden, sigorta masraflarından ve daha pek detaydan muaf olmanızı sağlar. Size sadece istediğiniz aracı kiralamak ve sonrasında yola çıkmak kalır. Havalimanı araç kiralama hizmetlerini uçuş sonrasında tercih ederek turistik ya da iş gezilerinizi tam bir keyfe dönüştürebilirsiniz. Çünkü araç kiraladığınız zaman otobüs ya da taksi beklemek zorunda kalmazsınız, yol tercihleri tamamen sizin elinizde olur. Kalabalık bir grupla ya da ailenizle yola çıkacaksanız araç kiralayarak tasarruf bile yapabilirsiniz. Sayısız avantajı beraberinde getiren araç kiralama hizmetinden tam anlamıyla memnun kalmak içinse önemli noktaları gözden kaçırmamalısınız. İşte havalimanından araç kiralayacaklar için önemli tavsiyeler.

Araç Kasko Bilgisini Edinin

Kiralık araç kasko bilgilerini firmanızda edinmenizde büyük bir fayda var. Gerekli evrakları görebilir, konu hakkında sorular sorabilirsiniz. Kasko ya da Trafik Sigortası bilgilendirmesi kiralama işleminden önce halledilmelidir. Genellikle firmalar bu konuyu atlamaz ancak siz yine de konu hakkında temkinli olarak soru işaretlerinizi ortadan kaldırabilirsiniz.

Araç Kiralama Firmasına Karar Verin

Havalimanı araba kiralama konusunda zengin seçeneklere sahip. Genellikle uluslararası çalışan en önemli rent a car ofisleri hemen hemen her havalimanında bir ofis ile hizmet vermektedir. Bu nedenle seçiminizi uçuş sonrasında bırakmadan firma tercihinizi yapmanızda ve aracınızı ayarlamanızda büyük fayda var. Ayrıca emin olmadığınız ve güven duymadığınız araç kiralama firmalarından uzak durmanızı öneririz.

Araç Yakıtını Kontrol Edin

Araç kiralama sırasında dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri de yakıt deposunun doluluk oranı. Eğer firma size yakıt seviyesi düşük bir araç teslim ediyorsa bunu kiralama esnasında evraklarınıza not düşmeli ve aracı firmaya teslim ederken aynı seviyede araçta yakıt bırakmalısınız. Yakıt seviyesi düşük olmasına rağmen yüksek göstermeyi başaran firmalara da dikkat edin.

Kiralama İşlemini Son Dakikaya Bırakmayın

Havalimanı oto kiralama konusunda zengin seçeneklere sahip demiştik ancak bu durum bayram, tatil ve özel günlerde geçerliliğini yitirebilir. Eğer çok sık kullanılan bir havalimanından herhangi bir tatil günü araç kiralama düşünceniz varsa aradığınızı bulamayabilirsiniz. Son dakikaya bırakan araç kiralama işlemlerinde müşteri genellikle yüzü asık döner. Bu nedenle istemediğiniz, özellikleri size hitap etmeyen bir araca kira ödemek yerine tatilinizden 5 – 7 gün önce kiralama işleminizi de tamamlamalısınız.

Saat Farkını Göz Önüne Alın

Yurt dışındaki bir havalimanına gidecek ya da oradaki bir havalimanından yurt içine gelecekseniz havalimanı rent acar hizmetini almadan önce zaman farklarını göz önünde bulundurun. Gece 00.00’dan sonra meydana gelen gün dönümü de kiralama işlemini de göz önüne almanız gereken önemli noktalardan biri.

Aracı Teslim Alırken Hasarları Not Edin

İstediğiniz araca karar verdikten sonra araç teslimi esnasında öncelikle arabanın herhangi bir hasarı olup olmadığına emin olun. Kaporta başta olmak üzere araç tamponu, kapıları, boyası ve aynaları üzerinde çizik ya da hasar var ise bunları kiralama sözleşmesi üzerine not edin ve firmanızla durumu görüşün. Aksi takdirde araç teslim sırasında daha önceden oluşmuş hasarların sizden sorulması gibi tatsız durumlar yaşayabilirsiniz.

Firmanın Ofislerini Öğrenin

Havalimanı oto kiralama hizmeti veren bir firmanın şehir merkezinde farklı noktalarda ofislerinin olma olasılığı yüksektir. Eğer tercih ettiğiniz firmanın şehir merkezinde bir ofisi varsa araç teslim konusunda sıkıntı yaşamazsınız. Seyahat dönüşünde havalimanına uğramayacaksanız ya da farkı planlarınız varsa araç teslimini bu bilgi sayesinde hızlı bir şekilde yapabilirsiniz.

Araç Klimasını ve Fonksiyonlarını Test Edin

Kiralayacağınız aracın tüm fonksiyonlarının çalıştığına emin olun. Aksi takdirde kullanım sırasında size sorun çıkarabilir ve tadınızı kaçırabilir. Ayrıca yaz ve kış aylarının kurtarıcı ismi olan klimanın bu aşamada kontrol edilmesi de şart. Aracı teslim almadan önce bir süreliğine klimayı mevsime uygun şekilde açıp bekleyebilir ve performansını bu şekilde ölçebilirsiniz.

Mobil Uygulamamızı İndirin
Mobil uygulamamızı indirin ve araç kiralama işlemlerinizi hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirin.