Esenboğa Havalimanı Ucuz Araç Kiralama

Ucuz araç kiralama ile bütçenize en uygun aracı sizlere en iyi kalitede sunuyoruz.

Renault Symbol
Renault Symbol
Ekonomik
Benzin
Manuel
Günlük
$20,12
Renault Clio HB
Renault Clio HB
Mini
Benzin
Manuel
Günlük
$20,12
Toyota Corolla
Toyota Corolla
Orta Sınıf
Benzin
Otomatik
Günlük
$27,40
Ford Tourneo Courier
Ford Tourneo Courier
Geniş
Dizel
Manuel
Günlük
$27,40
Renault Captur Hybrid
Renault Captur Hybrid
SUV
Benzin
Otomatik
Günlük
$37,12
Volkswagen Passat
Volkswagen Passat
Üst Sınıf
Dizel
Otomatik
Günlük
$38,34
Mercedes C-180
Mercedes C-180
Lüks
Benzin
Otomatik
Günlük
$75,98
Saturday, January 29, 2022 ve Saturday, February 5, 2022 tarihleri arasında yapılacak olan rezervasyonun günlük fiyatıdır. Daha ileri tarihli rezervasyonlarınız için günlük fiyatlar değişkenlik gösterebilir.

Türkiye’nin başkentinin havalimanı olan Esenboğa Havalimanı, 1955 yılında açılmıştır. Akyurt ve Çubuk beldeleri sınırları içinde olup, şehir merkezine 28 kilometre uzaklıktadır. Havalimanı Devlet Hava Meydanları İşletmesi tarafından yaptırılmış olup, 2006 yılında işletmesi TAV Havalimanları’na kiralanmıştır. TAV Havalimanları’na kiralandıktan sonra havalimanı yenilenmiş, ek bina ve hizmetler getirilmiştir. Havalimanı 15 yıl TAV Havalimanları’na kiralanmıştır. Bu yeniliklerden sonra 2009 yılında ACI Europe, havalimanını “En İyi Havalimanı” seçmiştir. Sadece bir günde 50 bine yakın yolcu taşıyan havalimanı Türkiye için stratejik bir öneme sahiptir.2007 yılında havalimanı için kojenerasyon sistemi hayata geçirilmiştir. Kojenerasyon sistemi sayesinde elektrik ile ilgili herhangi bir sıkıntıda sorun daha az hissedilmeye başlandı. Çünkü havalimanı nispeten kendi elektriğini üretmeye başladı. Doğal gazdan sağlanan enerji sayesinde hem daha güvenilir hem de daha tasarruflu elektrik kullanılmaya başladı. 

Siyasetin ve ticaretin şehri olan Ankara bağlantıları nedeniyle önemli bir konumdadır. Her gün yurt içi ve yurt dışından önemli misafirleri ağırlar. Siyasetçiler, iş insanları, diplomatlar, ülke liderleri bunlardan bazılarıdır. İsminin tarihi ise bilinenin aksine esen boğa değildir. Esenin anlamı aslında Timurlara uzanıyor. Esen “isen” sözcüğübnden türetilmiş olup aslında mutlu anlamına gelir. Boğa ise “buğa” ifadesinden türetilmiştir. Kelimenin tam anlamı “İsenbuğa” yani mutlu öküzdür. İsenbuğa ise bir Timur komutanının adıdır. Timur zamanında çocuklara boğa, öküz gibi hayvan isimleri verilmesi normal kabul edilirdi. 1402’de Ankara’da yapılan bir savaştan sonra komutanı onurlandırmak için havalimanına Esenboğa adı verilmiştir. Aslında havalimanının ilk yeri Etimesgut’tur. Fakat 1951 yılında Demokrat Parti döneminde havalimanının Çubuk ovasında olması kararlaştırılmıştır.

Esenboğa Havalimanı stratejik bir öneme sahip olduğu için ulaşımla ilgili her türlü alternatif düşünülmüştür. Pek çok farklı araç kiralama şirketi havalimanı için 7/24 hizmet vermektedir. Özellikle iş içi gelenler için en rahat ve ucuz ulaşım yolu araç kiralamaktır. Aynı şekilde taksilerde her an kullanılabilir durumdadır. Ulaşım için vakit sorunu olmayan ve nispeten daha ucuz olan diğer seçenekler ise Havaş ve belediye otobüsleridir. Esenboğa Havalimanı, Özal Bulvarı, Çevreyolu, İstanbul Yolu (Fatih Sultan Mehmet Bulvarı), Anadolu Bulvarı, Sakıp Sabancı Bulvarı, AŞTİ güzergahına sahip Havaş kullanılabilir. Havaş ile havalimanı yolculuğu yaklaşık 45 dakika sürebilir. Elbette bu süre hava ve trafik şartlarına göre değişim gösterir. 
Belediye otobüsü kullanmak isteyenler için ise havalimanına giden 442 no’lu otobüs hizmettedir.

Havalimanına Yakın Oteller

Esenboğa Havalimanı oto kiralama hizmeti ile havalimanına geldiniz peki size en yakın oteller hangileri?

Esenboğa Havalimanı Crowne Plaza Ankara
Crowne Plaza Ankara
Azi Mahallesi Mevlana Bulvan No. 2/F, Yenimahalle
Esenboğa Havalimanı The Green Park Ankara Hotel
The Green Park Ankara Hotel
1433. Cad. No: 39 1443.cadde
Esenboğa Havalimanı Alegria Business Hotel
Alegria Business Hotel
Anadolu Bulvarı
Esenboğa Havalimanı Manhattan Hotel
Manhattan Hotel
Kazim Karabekir Caddesi Ulus
Esenboğa Havalimanı TZOB OTEL
TZOB OTEL
138. Cadde No: 1 Yenimahalle Çamlıca Mahallesi