Ankara’da Araç Kiralayarak Şehri Keşfedin! Ucuz Araç Kiralama

Ucuz araç kiralama ile bütçenize en uygun aracı sizlere en iyi kalitede sunuyoruz.

Türkiye’nin başkenti ve en kalabalık ikinci şehri Ankara, görülmeye değer pek çok güzelliğe sahiptir. Köklü bir geçmişe sahip olan şehir tarihi ve kültürel mekânları, büyüleyici müzeleri ve etkileyici kent parklarıyla her yıl milyonlarca ziyaretçiyi ağırlıyor. Ankara’da gezilecek yerler saymakla bitmez. Ankara’yı doyasıya keşfetmek için ilk adımı, araç kiralayarak atabilirsiniz. İsterseniz adrese teslim, isterseniz de havalimanı araç kiralama hizmetinden yararlanarak büyüleyici şehrin sokaklarını keşfetmeye başlayabilirsiniz.

Ankara Trafik Bilgileri

Ankara araç kiralama hizmetinden yararlanmadan önce bilgi sahibi olmanız gereken konulardan biri de, trafiktir. Tüm büyük şehirlerin ortak problemi olan trafik, maalesef peşinizi Ankara’da da bırakmıyor. İş gezinizi ya da seyahatinizi iş gidiş ve dönüş saatlerini göz önünde bulundurarak planlarsanız trafikten bir nebze olsun kurtulmuş olabilirsiniz. Ancak Ankara’yı araç kiralamadan keşfetmekten sizi daha çok yorabilir. Eğer ki hava yoluyla Ankara’ya gelecekseniz Esenboğa Havalimanı araç kiralama hizmetinden faydalanabilirsiniz. Böylece toplu taşıma araçlarında vakit kaybetmemiş olursunuz hem de taksilere tonlarca para ödememiş olursunuz.
Ankara araç kiralama havalimanı hizmeti sunan Elitcar Rental, en çok tercih edilen araç kiralama şirketlerindendir. Kurumsal araç kiralama ihtiyacınız için de Elitcar Rental ile iletişim kurarak uygun fiyatlı araç kiralama fırsatlarından yararlanabilirsiniz.

Devamını oku...

Ankara’da Araç Kiralayarak Şehri Keşfedin! Teslim Noktaları ve Havalimanları

7 farklı teslim noktası ve ücretsiz havalimanı teslimi ile Ankara’da Araç Kiralayarak Şehri Keşfedin! rent a car sizlere hizmet veriyor.

Ankara Büro
Elit Büro
Ankara Adres Teslimi
Adres
Ankara Otel Teslimi
Otel
Aşti Otogar Teslimi
Otogar
Esenboğa Havalimanı
Havalimanı

Ne yenir, ne içilir?

Ankara’da Araç Kiralayarak Şehri Keşfedin! oto kiralama hizmetinden faydalanarak şehre geldiniz, peki ya ne yenilir, ne içilir?

Ankara’da Araç Kiralayarak Şehri Keşfedin! Flz Cafe & Restaurant
Flz Cafe & Restaurant
Gazi Mustafa Kemal Blv. GMK Blv. YKM Mağazası 8. Kat Kızılay
Ankara’da Araç Kiralayarak Şehri Keşfedin! Bizim Köfteci Sokak Lezzeti
Bizim Köfteci Sokak Lezzeti
Restaurant
Yol Tarifi Al
Ankara’da Araç Kiralayarak Şehri Keşfedin! KAFES FIRIN Söğütözü
KAFES FIRIN Söğütözü
Eskişehir Yolu No.122 Söğütözü
Ankara’da Araç Kiralayarak Şehri Keşfedin! Köfteci Yusuf
Köfteci Yusuf
Kofte Place
Yol Tarifi Al
Ankara’da Araç Kiralayarak Şehri Keşfedin! Gözdem Piknik
Gözdem Piknik
Atatürk Bul. Fuar Çarşısı D:1 Sıhhıye Çankaya
Doner Restaurant
Yol Tarifi Al

Araba kiralamak için neye ihtiyacınız var?

Detayları GörüntüleGizle

 

Ankara araç kiralamak için gerekli belgelerin başında geçerli bir sürücü belgesi gelir. Çoğu zaman sürücü belgesinin en az bir yıldır geçerli olması şartı aranmaktadır. Ayrıca teminat/depozito için de kendi adınıza kredi/hesap kartı gereklidir. Geçerli bir sürücü belgesi ve kendi adınıza hesap/kredi kartıyla otomobil kiralayabilirsiniz.

Kiralık araç trafik cezasını kim öder?

Detayları GörüntüleGizle

 

Ankara araç kiralama hizmetinde prosedürün imzalanmasının ardından araçla ilgili tüm sorumluluk, kiralayan kişiye aittir. Bu yüzden de trafik cezalarını da kiralayan kişi öder. Trafik cezasının yazıldığı gün ve tarih belirlenerek o zaman diliminde araç kimdeyse trafik cezası o kişiye yönlendirilir. Yapılan diğer tüm trafik ihlallerinden de araç kiralayan kişi sorumludur.

Araç kiralarken dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir?

Detayları GörüntüleGizle

 

Kiralık araçlar arasında seçim yaparken öncelikle fiyat performans kıyaslaması yaparak size en uygun olanını seçmeniz gerekir. İstek ve ihtiyacınıza uygun olarak seçeceğiniz araç tasarruf sağlamanıza neden olacaktır. En önemli nokta da, kiraladığınız araca mutlaka sigorta yaptırmalısınız. Özellikle de uzun dönem araç kiralarken bu nokta göz ardı edilmemeli. Online araç kiralama sonrası aracı teslim alırken herhangi bir çizik, göçük olup olmadığını kontrol ettirmeli, varsa rapor tutturmalısınız.

Kiralık arabam için şimdi rezervasyon yapıp daha sonra ödeme yapabilir miyim?

Detayları GörüntüleGizle

 

Online araç kiralama hizmetiyle dilediğiniz tarihler arasında araç kiralayabilirsiniz. Ne kadar erken araç kiralama rezervasyonu yaparsanız o kadar az ödersiniz. Ayrıca ödemeyi de aracı teslim alacağınız zaman yapabilirsiniz.

Kaza halinde ne yapmalıyım?

Detayları GörüntüleGizle

 

Kiralık araçla kazaya karışmanız durumunda aracı hareket ettirmeden derhal araç kiralama firmasıyla iletişim kurmalısınız. Yaralanmalı bir kazaysa jandarma ya da polisle iletişime geçip rapor tutturarak alkol raporu almalısınız. Yaralanmalı bir kaza değilse kaza tespit tutanağını doldurup kazaya karışan diğer araçlarla rapor tutturmalısınız. Araç kiralama şirketi en kısa sürede size yol yardımı gönderecek ve gideceğiniz konuma ulaştıracaktır. Aracı kiralayan kişi, kusursuzsa kaza masraflarını şirket karşılar.

Kiraladığım aracı teslim alırken nelere dikkat etmeliyim?

Detayları GörüntüleGizle

 

Araç kiralama firmasında evrak işleminizi tamamladıktan sonra aracı görevliyle birlikte detaylı olarak incelemeli ve herhangi çizik, çatlak olması durumunda bunları rapor ettirmelisiniz. En ufak kusurları bile rapor ettirerek daha önceden oluşan kusurlardan sorumlu tutulmazsınız. Aracın tüm kapılarını, bagajı ve kaputu açarak mekanizmalarında herhangi bir sorun olup olmadığını kontrol etmelisiniz.

Kiraladığım araç arızalandığında yerine araç verilecek mi?

Detayları GörüntüleGizle

 

Kiraladığınız aracın arızalanması durumunda araç kiralama şirketiyle iletişim geçmelisiniz. Firma, en kısa sürede arızalanan aracın yerine yenisini gönderecektir.