Ekonomik

Ekonomik araç kiralama için kullanıcılar; ihtiyaçlarını, araçların özelliklerini ve fiyatını kıyaslamalıdır. Araç seçiminde sürücünün yaşı, ehliyet süresi gibi bilgiler de alınabilecek araç grubunu belirlemede kıstastır. Kullanıcılar için uygun fiyatlı bir yolculuk ve konforlu bir seyahat, bir arada bulunabilir. Sürücüye, ihtiyaçlarına ve bütçesine uygun aracı ararken doğru elemeleri yapmak, en ekonomik aracı bulmanın formülüdür. Ekonomi grubu araçlar, ihtiyaçları karşılıyorsa ve güvenilir bir firmadan kiralanıyorsa; bakımları tam, araç aksamı da sağlamsa maliyet dengesini yakalayan doğru seçimlere imkân tanır.

Amaca Uygun Araç Seçimi

Sizin için en iyi araç, ihtiyacınıza en uygun araçtır. Planladığınız yolculukta kaç kişi olacağınız, yol durumu, arazi şartları dikkate alınmalıdır. Aracın iç hacmi ve bagaj kapasitesi de yolculuk boyunca ihtiyaçlarınızı karşılamalıdır. Araç seçiminde maliyet dengesini etkileyen bir diğer başlık ise yakıttır. Kiralık da olsa dolu depo aldığınız aracı, dolu depo ile teslim etmeniz gerektiğinden yakıt giderini göz önünde bulundurmalısınız. Ailecek yapacağınız kısa bir tatil için hız rekoru kıran, lüks, son model bir yarış arabasına gerek duymazsınız. Ne kadar güzel bir araba olursa olsun, bu seçim yanlış olur. Hem maliyet dengesini hem de ihtiyaçları karşılamadığı için her zaman en iyi araba, en doğru seçim değildir. Aracın yakıt türü, depo kapasitesi gibi detayları maliyet hesabı yaparken göz önünde bulundurmak, araç kiralama sırasında önem arz eder.

Mesafeler Dikkate Alınarak Seçim Yapılmalı

Ekonomik araba kiralama için tercih edilen araçlar, genellikle filoların ekonomik gruplarında yer alır. Ekonomik araçların km aşım ücreti, aylık km limiti gibi sınırlar, kiralama şirketince belirlenir. Araçlar, genellikle aile kullanımına uygun, firmalarca da kiralanabilen, konforlu sürüş vadeden küçük araçlardır. Sürücüler, tatil planlarını göz önüne alarak araçlarını seçmelidir. Aracın bölgeye uygun olup olmaması, mesafenin uzunluğu, yol ücretleri, yakıt türü ve yakma hızı dikkate alınmalıdır. Ayrıca konaklanacak yerin otoparkı ve seyahat boyunca uğranacak yerler, LPG'li araç almayabilir. Tüm detaylar göz önüne alınarak araç seçiminde eleme yapılmalıdır.

Araç Karşılaştırması ile Doğru Seçim
Ekonomik oto kiralama sürecinde sürücüler, ihtiyaçları üzerinden eleme yolu ile alternatifleri yavaş yavaş en aza indirir. Araçların markaları, teknik özellikleri, hasar geçmişi, sigorta bilgisi de kıyasta önemli rol oynar. Büyük araç kiralama firmaları, güvenlik konusundaki her türlü tetkiki günü gününe yapar. Bu nedenle büyük ve güvenilir firmalardan araç kiralamak, konforlu ve sorunsuz bir yolculuğun güvencesidir. Olası bir problemde bile çözüm üretecek bir yetkili bulabilirsiniz. Bu açıdan bakıldığında büyük firmalardan yapılan kiralamalar, sağladıkları güvence ve hizmetler ile en ekonomik seçenekleri sunar.

Ekonomik Seçimler İçin

Kullanıcılar, daha uygun fiyatlarla ekonomik araçlar kiralayabilmek için uzun vadeli kiralamaları, sadakat programlarının avantajlarını, kampanyaları, erken rezervasyon fırsatlarını değerlendirebilir; ancak ekonomik fiyat, tek kıstasınız olmamalıdır. Araç yaşı, hasar geçmişi, bakım periyotları, araç aksamı ve aksesuarlarının tam olması dikkate alınarak kiralama yapılmalıdır. Küçük araçlar, fiyat olarak en uygun fiyatlı alternatifleri oluşturur; ekonomik filolarda da genellikle aile kullanımına uygun küçük araçlar yer alır. Ekonomik gruptan araç seçerken tüm özellikleri kıyaslamalı ve maliyet dengesini gözetmelisiniz. Tüm değişkenler karşılaştırıldıktan sonra yapılan seçim, en doğrusu olacak ve size mükemmel konforda ve bütçenize uygun fırsatı yaratacaktır.

Mobil Uygulamamızı İndirin
Mobil uygulamamızı indirin ve araç kiralama işlemlerinizi hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirin.