İstanbul 3. Havalimanı Ucuz Araç Kiralama

Ucuz araç kiralama ile bütçenize en uygun aracı sizlere en iyi kalitede sunuyoruz.

Citroen C-Elysee
Citroen C-Elysee
Ekonomik
Benzin
Manuel
Günlük
$24,71
Hyundai Accent Blue
Hyundai Accent Blue
Orta Sınıf
Benzin
Manuel
Günlük
$25,84
Dacia Lodgy Laureate 7 Kişilik
Dacia Lodgy Laureate 7 Kişilik
7-10 Kişilik
Dizel
Manuel
Günlük
$48,30
Citroen C5 Aircross
Citroen C5 Aircross
SUV
Dizel
Otomatik
Günlük
$57,29
Volkswagen Passat
Volkswagen Passat
Üst Sınıf
Dizel
Otomatik
Günlük
$61,78
Mercedes CLA 180
Mercedes CLA 180
Lüks
Dizel
Otomatik
Günlük
$89,87
Friday, July 10, 2020 ve Friday, July 17, 2020 tarihleri arasında yapılacak olan rezervasyonun günlük fiyatıdır. Daha ileri tarihli rezervasyonlarınız için günlük fiyatlar değişkenlik gösterebilir.

İstanbul Havalimanı İstanbul’da yer alan üçüncü havalimanıdır. Atatürk Havalimanı yerine artan talebe karşılık Türkiye’nin en büyük ve yapımı en maliyetli havalimanıdır. 29 Ekim 2018 yılında yapımı tamamlanarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılmıştır. İstanbul’un Avrupa Yakası’nda bulunan Tayakadın ile Akpınar köyleri sınırları içinde, Terkos Gölü’ne yakındır. 

İstanbul’da bulunan Sabiha Gökçen ve Atatürk Havalimanları’na rağmen sürekli artan talebe karşılık üçüncü havalimanı yapılmıştır. 2012 yılında Bakanlar Kurulu’nda havalimanı yapım kararı alınmıştır. Aynı yıl havalimanın yapılması planlanan alanı seçildi. İhale Ocak 2013 yılında açıldı ve Mayıs ayında sona erdi. İhaleyi Cengiz, Mapa, Limak, Kolin ve Kalyon ortak girişimi kazandı. Havalimanına sadece IT için yaklaşık 200 milyon euro yatırım yapıldı. Toplam yapılan yatırım ise 22 milyar euroya yakındır.  Her alanda ilk olma özelliğini taşıyan havalimanı, 200 milyona yakın bir yolcu kapasitesine sahip. Toplam 76.2 gibi şuana kadar Türkiye’de yer alan herhangi bir havalimanı arasında en büyük alana sahip olma özelliğini de taşır. Havalimanının hemen ardından metro yapım çalışmalarına başlandı. 2021 yılına kadar 3. Havalimanı metro çalışmasının tamamlanması bekleniyor. Metro çalışması tamamlanana kadar belediye otobüsleri hizmete verilmiştir. Mecidiyeköy, Halkalı, Kadıköy, Pendik, Tepeüstü gibi şehrin pek çok farklı noktasından kalkan İETT otobüsleri kullanımdadır.

Havalimanında robot ekipleri, yüz tanıma sistemleri gibi ileri teknoloji hizmetleri de bulunuyor. Yüksek güvenlik ve teknolojik dizaynla Avrupa’nın en iyisi olma iddiasını taşıyor. Yolcu taşıma için sürücüsüz otobüsler, yolcuları otoparktan almaya kadar hizmetler sunuluyor. Dünyada ilk olmasa da Türkiye için bir ilk olan sanal kule uygulaması da uygulanmaktadır. Sanal kule uçakların hareketlerini artırılmış gerçeklikle sunan teknolojidir. Tüm uçak tiplerine hizmet vermekle birlikte, 100’den fazla havayolu şirketine kapılarını açmıştır. Dünya genelinde 300’den fazla yere seferler düzenlenmesi bekleniyor. Her yönüyle dünyanın en iyi havalimanı olma iddiasında bulunan havalimanı Türkiye için her anlamda büyük bir etkiye sahip olacaktır. Ticari ve kültürel anlamda bir etki yaratması bekleniyor. 

Kentsel gelişme için önemli bir merkez haline gelen İstanbul Yeni Havalimanı, yeni bir havalimanı kenti oluşmasına ön ayak olacaktır. Havalimanının bulunduğu bölgeye yapılan metro hattı, alt yapı hizmetleri, gayrimenkul yatırımlarının bölgede istihdamın canlanmasına ve tüm ülke için ekonomik canlanmaya sebep olması bekleniyor. Havalimanında veya havalimanı çevresinde yapılan projelerde istihdam sağlanması ülke ekonomisine büyük katkı sağlayacaktır. Sadece havalimanı için 2025 yılında istihdamın 225 bin olacağı ön görülmektedir. Diğer taraftan istihdam ve diğer dolaylı etkilerin Gayri Safi Milli Hasıla üzerinde etkisi olumlu olacaktır. Milli geliri %4,2 seviyelerinde arttıracağı görüşler arasındadır. Tüm bunlar göz önünde bulundurulduğunda İstanbul Yeni Havalimanı sadece bir havalimanı değil ekonomi için önemli bir figür, bir güç halini alacaktır.

Havalimanına Yakın Oteller

İstanbul 3. Havalimanı oto kiralama hizmeti ile havalimanına geldiniz peki size en yakın oteller hangileri?

İstanbul 3. Havalimanı Agora Suite
Agora Suite
İstanbul 3. Havalimanı Çırağan Palace Kempinski Istanbul
Çırağan Palace Kempinski Istanbul
Yıldız Mah. Çırağan Cad. No:32
İstanbul 3. Havalimanı Swissôtel The Bosphorus
Swissôtel The Bosphorus
Visnezade Mah Acisu Sok, NO 19 Macka
İstanbul 3. Havalimanı Hilton (Hilton Istanbul Bosphorus)
Hilton (Hilton Istanbul Bosphorus)
Harbiye Mah. Cumhuriyet Cad. No:50
İstanbul 3. Havalimanı Qua Otel
Qua Otel
Corporate Amenity
Yol Tarifi Al