Sabiha Gökçen Havalimanı Ucuz Araç Kiralama

Ucuz araç kiralama ile bütçenize en uygun aracı sizlere en iyi kalitede sunuyoruz.

Citroen C-Elysee
Citroen C-Elysee
Ekonomik
Benzin
Manuel
Günlük
$24,71
Hyundai Accent Blue
Hyundai Accent Blue
Orta Sınıf
Benzin
Manuel
Günlük
$25,84
Dacia Lodgy Laureate 7 Kişilik
Dacia Lodgy Laureate 7 Kişilik
7-10 Kişilik
Dizel
Manuel
Günlük
$48,30
Citroen C5 Aircross
Citroen C5 Aircross
SUV
Dizel
Otomatik
Günlük
$57,29
Volkswagen Passat
Volkswagen Passat
Üst Sınıf
Dizel
Otomatik
Günlük
$61,78
Mercedes CLA 180
Mercedes CLA 180
Lüks
Dizel
Otomatik
Günlük
$89,87
Saturday, July 11, 2020 ve Saturday, July 18, 2020 tarihleri arasında yapılacak olan rezervasyonun günlük fiyatıdır. Daha ileri tarihli rezervasyonlarınız için günlük fiyatlar değişkenlik gösterebilir.

İstanbul Anadolu Yakası’nın bir ilçesinden olan Pendik’te yer alan Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı İstanbul’un üçüncü havalimanıdır. Aslında Atatürk Havalimanı’ndan sonra yapılmış ikinci, İstanbul Yeni Havalimanı ise üçüncü havalimanıdır. Dünyanın ve Türkiye’nin ilk kadın savaş pilotlarından olan ve aynı zamanda Atatürk’ün manevi kızı olan Sabiha Gökçen’in ismini almıştır. 1998 yılında havalimanı ile ilgili inşaat çalışmaları başlamıştır. 2001 yılının başlarında inşaat tamamlanmıştır. 550 milyon dolar gibi bir maliyetle yapılmıştır. Yılda 30 milyondan fazla yolcu taşır. 

2001 yılında hava trafiğine açıldıktan sonra, askeri ve sivil iki adet uçak deneme uçuşu yapmıştır. Daha sonra artan talebe karşılık pistler genişletilmiş ve 25 milyon yolcu kapasiteye çıkartılmıştır. Sabiha Gökçen Havalimanı Tem Otoyolu’na sadece 1,5 kilometre mesafede yer alır. Ulaşımın en kolay olduğu havalimanlarından biridir. Taksim 40 kilometre, Kadıköy 30 kilometre mesafede yer alır. Raylı sistemin 2019 yılı itibariyle henüz tamamlanmasa da ulaşım çok çeşitlidir. Önümüzdeki senelerde metro seferlerinin de başlaması öngörülüyor. Kozyatağı, Kadıköy, Levent gibi pek çok semte kalkan belediye otobüsleri hizmettedir. Aynı şekilde İstanbul’un Anadolu ve Avrupa Yakası’nda farklı noktalarına giden yolcu servisleri bulunur. 

Arabayla Sabiha Gökçen Havalimanı’na E-5 ve TEM otoyolundan gidilebilir. Havalimanı önüne genişletilen metronun açılışına kadar Tavşantepe-Kadıköy metrosu kullanılabilir. Soğanlık durağında inilerek belediye otobüsleri veya diğer araçlarla havalimanına gidilir. Taksiyle devam edebilirsiniz. Avrupa Yakası’ndan ise Marmaray ve Taksim’den kalkan Havaş ile gelinir. Havaş aynı şekilde Kadıköy ve Yeni Sahra duraklarından da geçer. E-3, E-9, E-10, E-11, 16-S, SG2, 122-H, 130H, 132H havalimanına giden belediye otobüsleridir. Otobüs ve Havaş dışında taksiler kullanılabilir. Taksiler pek çok yerden farklı olarak nakit dışında kredi veya banka kartını da kabul ederler. İstanbul gibi büyük bir yerde ve trafik gibi durumların şehri felç ettiği durumlarda otobüsler yorucu, taksiler ise pahalı olabilir. Son yıllarda araç kiralama şirketleri hem rahatlığı hem de maliyetiyle öne çıkıyor. Havalimanından sonra yolunuza kiralayacağınız araçla devam etmek hem daha maliyetli hem de konforlu olacaktır.

Havalimanına Yakın Oteller

Sabiha Gökçen Havalimanı oto kiralama hizmeti ile havalimanına geldiniz peki size en yakın oteller hangileri?