Sabiha Gokcen Airport Cheap Car Rental

Cheap car rental with the most appropriate tool for your budget and we are offering you the best quality.

Renault Symbol
Renault Symbol
Economic
Gasoline
Manual
Daily
$14,58
Renault Clio HB
Renault Clio HB
Mini
Gasoline
Manual
Daily
$14,58
Renault Megane
Renault Megane
Middle Class
Gasoline
Automatic
Daily
$21,86
Ford Tourneo Courier
Ford Tourneo Courier
Large
Diesel
Manual
Daily
$21,86
MG ZS
MG ZS
SUV
Gasoline
Manual
Daily
$29,14
Volkswagen Passat
Volkswagen Passat
Top Grade
Diesel
Automatic
Daily
$32,79
Mercedes C-180
Mercedes C-180
Luxury
Gasoline
Automatic
Daily
$70,43
The daily price of the reservation is between the Saturday, January 29, 2022 and Saturday, February 5, 2022 dates. Daily rates may vary for future reservations.

İstanbul Anadolu Yakası’nın bir ilçesinden olan Pendik’te yer alan Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı İstanbul’un üçüncü havalimanıdır. Aslında Atatürk Havalimanı’ndan sonra yapılmış ikinci, İstanbul Yeni Havalimanı ise üçüncü havalimanıdır. Dünyanın ve Türkiye’nin ilk kadın savaş pilotlarından olan ve aynı zamanda Atatürk’ün manevi kızı olan Sabiha Gökçen’in ismini almıştır. 1998 yılında havalimanı ile ilgili inşaat çalışmaları başlamıştır. 2001 yılının başlarında inşaat tamamlanmıştır. 550 milyon dolar gibi bir maliyetle yapılmıştır. Yılda 30 milyondan fazla yolcu taşır. 

2001 yılında hava trafiğine açıldıktan sonra, askeri ve sivil iki adet uçak deneme uçuşu yapmıştır. Daha sonra artan talebe karşılık pistler genişletilmiş ve 25 milyon yolcu kapasiteye çıkartılmıştır. Sabiha Gökçen Havalimanı Tem Otoyolu’na sadece 1,5 kilometre mesafede yer alır. Ulaşımın en kolay olduğu havalimanlarından biridir. Taksim 40 kilometre, Kadıköy 30 kilometre mesafede yer alır. Raylı sistemin 2019 yılı itibariyle henüz tamamlanmasa da ulaşım çok çeşitlidir. Önümüzdeki senelerde metro seferlerinin de başlaması öngörülüyor. Kozyatağı, Kadıköy, Levent gibi pek çok semte kalkan belediye otobüsleri hizmettedir. Aynı şekilde İstanbul’un Anadolu ve Avrupa Yakası’nda farklı noktalarına giden yolcu servisleri bulunur. 

Arabayla Sabiha Gökçen Havalimanı’na E-5 ve TEM otoyolundan gidilebilir. Havalimanı önüne genişletilen metronun açılışına kadar Tavşantepe-Kadıköy metrosu kullanılabilir. Soğanlık durağında inilerek belediye otobüsleri veya diğer araçlarla havalimanına gidilir. Taksiyle devam edebilirsiniz. Avrupa Yakası’ndan ise Marmaray ve Taksim’den kalkan Havaş ile gelinir. Havaş aynı şekilde Kadıköy ve Yeni Sahra duraklarından da geçer. E-3, E-9, E-10, E-11, 16-S, SG2, 122-H, 130H, 132H havalimanına giden belediye otobüsleridir. Otobüs ve Havaş dışında taksiler kullanılabilir. Taksiler pek çok yerden farklı olarak nakit dışında kredi veya banka kartını da kabul ederler. İstanbul gibi büyük bir yerde ve trafik gibi durumların şehri felç ettiği durumlarda otobüsler yorucu, taksiler ise pahalı olabilir. Son yıllarda araç kiralama şirketleri hem rahatlığı hem de maliyetiyle öne çıkıyor. Havalimanından sonra yolunuza kiralayacağınız araçla devam etmek hem daha maliyetli hem de konforlu olacaktır.

Near Airport Hotels

You arrived to the airport with Sabiha Gokcen Airport car hire service. Where are the nearest hotels ?