Kayseri Cheap Car Rental

Cheap car rental with the most appropriate tool for your budget and we are offering you the best quality.

Renault Symbol
Renault Symbol
Economic
Gasoline
Manual
Daily
$23,71
Renault Clio HB
Renault Clio HB
Mini
Gasoline
Manual
Daily
$23,71
Fiat Egea
Fiat Egea
Middle Class
Gasoline
Manual
Daily
$24,84
Ford Tourneo Courier
Ford Tourneo Courier
Large
Diesel
Manual
Daily
$30,48
Renault Captur Hybrid
Renault Captur Hybrid
SUV
Gasoline
Automatic
Daily
$40,64
Volkswagen Passat
Volkswagen Passat
Top Grade
Diesel
Automatic
Daily
$40,64
The daily price of the reservation is between the Tuesday, December 14, 2021 and Tuesday, December 21, 2021 dates. Daily rates may vary for future reservations.

Anadolu’nun köklü kültürünün oluşmasında hiç şüphesiz Kayseri topraklarının rolü büyüktür. Bu topraklar batı ile doğu arasında adeta bir köprü görevi görmüştür. Günümüz Kayseri topraklarına 20 kilometre uzaklıkta yer alan Kültepe Höyüğü arkeolojik kazılarda bulunan en eski yerleşim bölgesidir.

Farklı medeniyetlere ev sahipliği yapan bu topraklar Karamanoğulları Beyliği zamanında Türklerle tanışmış, Fatih Sultan Mehmet döneminde Osmanlı topraklarına katılmıştır. İlk zamanlar Karaman eyaletine, daha sonra Bozok eyaletine bağlı kalmıştır. 1800’lü yıllarda ise bağımsız bir sancak olmuştur. Kurtuluş Savaşı’ndan sonra kurulan Türkiye Cumhuriyetine dahil olan Kayseri, 1924 yılında Anayasa ile il ünvanını almıştır. Cumhuriyet kurulduktan sonra şehre yatırımlar yapılmaya başlamıştır. Demiryolu hatları kurulmuş, sanayide kalkınma için fabrikalar açılmıştır. Tüm bunlara ek olarak kültür, eğitim alanlarında kalkınma sağlanmıştır.

 

Kayseri’deki Tarihi Mekanlar

Melikgazi’de yer alan Atatürk Evi tarihi mekanlar arasında mutlaka görülesi yerlerdendir. Aslında yapının ilk amacı bu değildir. İmamzade Raşit Ağa Konağı adıyla yapılan yapı daha sonra müzeye çevrilmiştir. 19. yüzyıl yapı özelliğini taşımakla birlikte, 1978 yılında yapı Kültür Bakanlığı’na geçmiş ve Atatürk Evi şeklinde düzenlenmiştir. Düzenleme tesadüfi değildir. 1919 yılında Sivas Kongresi için şehre gelen Atatürk konakta kalmıştır.

Selçuklu döneminden kalma yapılardan biri olan Döner Kümbet’in halk arasında adı Şah Cihan Hatun Kümbeti’dir. Kümbetin üzerinde yapılışını anlatan bir kitabe bulunur. Kitabeye göre kümbet Sultanı I. Alaeaddin Keykubad'ın kızı Prenses Şah Cihan Hatun için yaptırılmıştır. Kümbetin gövdesinde 12 köşe bulunur. Bu köşeler geometrik şekillerle ve taşlarla işlenmiştir. Bu şekilde bir dizayn kümbetin sanki dönüyormuş hissi vermesine neden olur. Adı da bu yüzden Döner Kümbet olmuştur.

Gülük Camii Danişmentliler zamanında yaptırılmıştır. Caminin tam yapılış tarihi bilinmemekle birlikte, Yağıbasan Mahmut kızı Atsız Elti Hatun,  Alemuddin oğlu Külek zamanlarında yenilenmiştir. Melikgazi ilçesinde yer alan cami şehrin dokusunu yansıtan mekanlardandır.

 

Kayseri’nin Doğal Güzellikleri

Erciyes Dağı Kayseri’nin dünyaya açılan kapısı gibidir. Özellikle son yıllarda kış turizminin göz bebeği olan Erciyes Dağı sahip olduğu manzarayla doğa severlerin de gözdesi. Erciyes Dağı şehir merkezine 25 kilometre uzaklıkta yer alır. İç Anadolu’nun en yüksek dağıdır. Kapuzbaşı Şelalesi Yahyalı ilçesinde yer alır. Gürül gürül akan suyu ve yeşillikler arasından süzülmesiyle gören gözleri hayranlıkla büyüler. Aladağlar Milli Parkı’nda yer alır. Toplam 7 şelaledir ve etrafında sessizlik olduğu için sular dökülürken eşsiz bir melodi gibi çağlar.


Sadece bu topraklarda değil, adını tüm dünyanın bildiği Mimar Sinan’ın doğum yeri olarak bilinen Ağırnas Kasabası Kayseri ziyaretinde gezilecek yerlerdendir. Hıristiyanlığın kabulünden kalma kalıntılara sahiptir. O zamanlardan kalma çeşmeleri, kiliseleri görmek mümkündür. Buraya kadar gelmişken Ağırnas Yeraltı Şehri’ne inmemek olmaz. Aşağı Pınar’da yer alan yeraltı şehri Hıristiyanlığın doğuşundan bu yana gelmiştir. Yapılan incelemelere göre yeraltı şehrinin geçmişi milattan önceki yıllara dayanmaktadır. Bir diğer hem tarihi hem de doğal güzellik olan Gereme Harabeleri Kayseri’nin en çok ziyaret edilen yerlerindendir. Erciyes Dağı manzarasında yer alan harabelerin ilk adı Spistra’dır. Hitiler, Asurlar, Frigyalılar ve Romalılar burada hakimiyet kurmuştur. Kökeni çok eskilere dayanan harabeler,

Eski adı Spistra'dır ve antik dönemde kurulan bir yerleşim alanıdır. Bölgede birçok medeniyet hüküm sürmüştür. İlk yerleşen medeniyetler sırasıyla Proto Hititler, Hititler, Asurlar, Frigyalılar, Romalılar'dır. Bölgeye en son ise Bizanslar yerleşmiştir.

 

Kayseri’de Spor ve Macera

Kayseri’de yer alan Erciyes gibi görkemli bir dağ bölgeyi kış turizminin merkezlerinden biri yapmıştır. Kayak tutkunları için Erciyes yağan kar, pistlerin uzunluğu yönünden oldukça uygundur. Havalimanına ve şehir merkezine yakın olduğu için ulaşımda oldukça kolaydır. Erciyes kayak bölgesinde 30’dan fazla pist bulunur. İlk defa kayacak olanlar veya profesyonel olanlara göre zorluk derecelerine sahipler. Pistler dünya standartlarına uygun yapılmıştır. Son baharın son günlerinde başlayan kayak mevsimi Mayıs ayına kadar devam eder.

 

Kayseri’de Ne Yenir, Ne İçilir?

Türk mutfağından şahane lezzetleri sıralıyor olsaydık, hiç kuşkusuz Kayseri’den mutlaka yöresel lezzetler listeye dahil edilirdi. Pek çok kişinin aklında hemen mantı, sucuk, pastırma, et yemekleri geldi bile. Mantı elbette bu eşsiz mutfağın gözdesi. Ayrıca bizim bildiğimiz Kayseri mantısı dışında bu mutfakta pek çok mantı çeşidi bulunur. Otuzdan fazla farklı şekilde yapılan mantının dışında klasik Kayseri mantısı etle yapılır. Etle hazırlanan mantılar, çorbaya benzeyen bir salçalı karışım içinde servis edilir.

Çemenli ekmek neredeyse tüm sofralarda yer alan bir lezzet. Pastırmanın en güzelinin yer aldığı Kayseri’de çemensiz bir mutfak elbette düşünülemez. Çemen sürülen ekmekte hazır değildir, taze bir şekilde elle açılır. Etli sarma, zeytinyağlı sarma, kara lahana sarması gibi pek çok yöresel sarma bulunur. Kayseri’de tercih edilen sarma ise ayvalı tahinli yaprak sarmasıdır. Yaprakların içine adından  da anlaşılacağı gibi tahin ve ayva konur.

Tirit bir diğer yöresel lezzettir. Bir tepsinin içine elle açılan taze yufka açılır. Yufkaların üzerine tavuk parçaları ve hazırlanan özel sos dökülür. Ortaya şahane bir lezzet çıkar. Kayseri mutfağı sadece etli ve hamurlu lzeetlerle öne çıkmaz. Tatlı yönünden de oldukça zengindir. Un helvası kıvamında aside, kakaolu hamur ve kremanın birleşerek altın gibi sarıldığı altın kesesi, revaniye benzese de revani olmayan, yoğurdu bol yoğurt tatlısı, şerbetli tatlılardan olan düğümlü tatlı ve elbette özellikle bayramların vazgeçilmezi olan nevzine tatlısını denemeden dönmeyin deriz.
Kayseri’den dönerken yanınıza bol bol sucuk ve pastırma almayı unutmayın.

 

Kayseri’ye Nasıl Gidilir?

Kayseri’de ulaşım şehir içi ve dışı için oldukça kolaydır. Büyük bir şehir olduğu için ulaşım için farklı alternatifler bulunur. Şehir içinde tramvay, otobüs, dolmuş gibi ulaşım araçları kullanılabilir. Kayseri Havalimanı şehir merkezine 5 kilometre mesafede yer alır. Buradan taksi, otobüs, Havaş gibi araçları kullanabilirsiniz. Diğer taraftan havalimanından veya bulunduğunuz şehirden rezervasyonla araç kiralayarak şehre gelebilirsiniz. Bulunduğunuz şehirlerin hepsinden kalkan şehirlerarası otobüslerle ulaşım sağlanabilir.  İstanbul’dan otobüsle Kayseri yaklaşık 13 saat sürer. Özel araçla yaklaşık 8 buçuk saat sürer.

Kayseri Car Rental Delivery Points and Airports

With 7 different delivery points and free airport delivery Kayseri rent a car is serving for your benefit.

Kayseri Office
Elit Büro
Kayseri Hotel Delivery
Otel
Kayseri Address Delivery
Adres
Kayseri Bus Station
Otogar
Kayseri Havalimanı
Havalimanı

What to eat, what to drink?

You used Kayseri car rental service and arrived at the city. what to eat, what to drink?

Kayseri Starbucks
Starbucks
Melikgazi Mah. Aşık Veysel Bulv. No:22
Coffee Shop
Get Directions
Kayseri Yemen Kahvesi
Yemen Kahvesi
Hunat Mah. Seyyid Burhanettin Blv. No:1
Kayseri Soulmate Coffee Cafe & Bakery
Soulmate Coffee Cafe & Bakery
Talas Yolu Üzeri
Coffee Shop
Get Directions
Kayseri Starbucks
Starbucks
Alpaslan Mah. Org. Eşref Bitlis Blv. No:10
Coffee Shop
Get Directions
Kayseri Aytaç Cafe
Aytaç Cafe
osman kavuncu bulvari sehirler arasi terminal ici