Esenboğa Havalimanı Cheap Car Rental

Cheap car rental with the most appropriate tool for your budget and we are offering you the best quality.

Hyundai i-10
Hyundai i-10
Mini
Gasoline
Manual
Daily
$19,31
Renault Symbol
Renault Symbol
Economic
Gasoline
Manual
Daily
$20,52
Renault Clio Sport Tourer
Renault Clio Sport Tourer
Middle Class
Gasoline
Manual
Daily
$21,72
Fiat Doblo
Fiat Doblo
Large
Diesel
Manual
Daily
$37,41
Jeep Renegade
Jeep Renegade
SUV
Gasoline
Automatic
Daily
$38,62
Volkswagen Passat
Volkswagen Passat
Top Grade
Gasoline
Automatic
Daily
$39,83
Mercedes C-180
Mercedes C-180
Luxury
Gasoline
Automatic
Daily
$74,83
The daily price of the reservation is between the Tuesday, January 26, 2021 and Tuesday, February 2, 2021 dates. Daily rates may vary for future reservations.

Türkiye’nin başkentinin havalimanı olan Esenboğa Havalimanı, 1955 yılında açılmıştır. Akyurt ve Çubuk beldeleri sınırları içinde olup, şehir merkezine 28 kilometre uzaklıktadır. Havalimanı Devlet Hava Meydanları İşletmesi tarafından yaptırılmış olup, 2006 yılında işletmesi TAV Havalimanları’na kiralanmıştır. TAV Havalimanları’na kiralandıktan sonra havalimanı yenilenmiş, ek bina ve hizmetler getirilmiştir. Havalimanı 15 yıl TAV Havalimanları’na kiralanmıştır. Bu yeniliklerden sonra 2009 yılında ACI Europe, havalimanını “En İyi Havalimanı” seçmiştir. Sadece bir günde 50 bine yakın yolcu taşıyan havalimanı Türkiye için stratejik bir öneme sahiptir.2007 yılında havalimanı için kojenerasyon sistemi hayata geçirilmiştir. Kojenerasyon sistemi sayesinde elektrik ile ilgili herhangi bir sıkıntıda sorun daha az hissedilmeye başlandı. Çünkü havalimanı nispeten kendi elektriğini üretmeye başladı. Doğal gazdan sağlanan enerji sayesinde hem daha güvenilir hem de daha tasarruflu elektrik kullanılmaya başladı. 

Siyasetin ve ticaretin şehri olan Ankara bağlantıları nedeniyle önemli bir konumdadır. Her gün yurt içi ve yurt dışından önemli misafirleri ağırlar. Siyasetçiler, iş insanları, diplomatlar, ülke liderleri bunlardan bazılarıdır. İsminin tarihi ise bilinenin aksine esen boğa değildir. Esenin anlamı aslında Timurlara uzanıyor. Esen “isen” sözcüğübnden türetilmiş olup aslında mutlu anlamına gelir. Boğa ise “buğa” ifadesinden türetilmiştir. Kelimenin tam anlamı “İsenbuğa” yani mutlu öküzdür. İsenbuğa ise bir Timur komutanının adıdır. Timur zamanında çocuklara boğa, öküz gibi hayvan isimleri verilmesi normal kabul edilirdi. 1402’de Ankara’da yapılan bir savaştan sonra komutanı onurlandırmak için havalimanına Esenboğa adı verilmiştir. Aslında havalimanının ilk yeri Etimesgut’tur. Fakat 1951 yılında Demokrat Parti döneminde havalimanının Çubuk ovasında olması kararlaştırılmıştır.

Esenboğa Havalimanı stratejik bir öneme sahip olduğu için ulaşımla ilgili her türlü alternatif düşünülmüştür. Pek çok farklı araç kiralama şirketi havalimanı için 7/24 hizmet vermektedir. Özellikle iş içi gelenler için en rahat ve ucuz ulaşım yolu araç kiralamaktır. Aynı şekilde taksilerde her an kullanılabilir durumdadır. Ulaşım için vakit sorunu olmayan ve nispeten daha ucuz olan diğer seçenekler ise Havaş ve belediye otobüsleridir. Esenboğa Havalimanı, Özal Bulvarı, Çevreyolu, İstanbul Yolu (Fatih Sultan Mehmet Bulvarı), Anadolu Bulvarı, Sakıp Sabancı Bulvarı, AŞTİ güzergahına sahip Havaş kullanılabilir. Havaş ile havalimanı yolculuğu yaklaşık 45 dakika sürebilir. Elbette bu süre hava ve trafik şartlarına göre değişim gösterir. 
Belediye otobüsü kullanmak isteyenler için ise havalimanına giden 442 no’lu otobüs hizmettedir.

Near Airport Hotels

You arrived to the airport with Esenboğa Havalimanı car hire service. Where are the nearest hotels ?

Esenboğa Havalimanı JW Marriott Hotel Ankara
JW Marriott Hotel Ankara
Kızılırmak Mah. Muhsin Yazıcıoğlu Cad. No:1 Söğütözüu
Esenboğa Havalimanı The Green Park Ankara Hotel
The Green Park Ankara Hotel
1433. Cad. No: 39 1443.cadde
Esenboğa Havalimanı Radisson Blu Hotel
Radisson Blu Hotel
Anafartalar Mahallesi, Istiklal Cd No:20
Esenboğa Havalimanı Metropolitan Hotels
Metropolitan Hotels
Oğuzlar Mah. 1377. Sok. No:28
Esenboğa Havalimanı Hilton Garden Inn
Hilton Garden Inn
145. Sokak Çamlıca Mahallesi Anadolu Bulvarı No: 26