Gizlilik Politikası

Amaç

Elitcar Turizm olarak gizlilik konusunu ciddiye alıyoruz ve sizlerin de kişisel bilgileri (birey olarak kimliğinizi tanımlayan bilgiler) nasıl topladığımız, kullandığımız ve açıkladığımız hakkında bilgi sahibi olmanızı istiyoruz.
İşbu Elitcar Turizm Web Sitesi (elitcarrental.com), Elitcar Rental Android (com.elitcarrental.customer) mobil uygulaması ve Elitcar Rental iOS (com.elitcarrental.customer) mobil uygulaması Gizlilik Politikası ("Gizlilik Politikası") üzerinden toplayabileceğimiz kişisel bilgiler ile bağlantılı uygulamalarımızı açıklamaktadır. İşbu Gizlilik Politikası, bilgilerin Site (ve uygulamalar) dışında herhangi bir yolla toplanmasını, kullanılmasını veya açıklanmasını ele almamaktadır.
İşbu Gizlilik Politikası, ziyaretçi veya Elitcar Turizm bünyesinde sunulan ürünlerin tüketicisi olarak sizden alabileceğimiz kişisel bilgiler için geçerli değildir.

Bize kişisel bilgilerinizi sağlayarak ve bu sitenin sunduğu hizmetleri kullanarak, işbu Gizlilik Politikasının şartlarını ve koşullarını kabul etmiş ve aşağıdaki bilgilerin edinilmesine ve/veya kullanılmasına onay vermiş olursunuz:
    a) Kişisel bilgiler
    b) IP bilgileri ve konum verileri.

İşbu Gizlilik Politikasını değiştirme hakkimizi saklı tutarız. İşbu Gizlilik Politikası en son 17.04.2024 17:44 tarihinde güncellenmiştir. Gizlilik Politikamızda yapılacak olası değişiklikler, revize edilmiş Gizlilik Politikasının site üzerinde yayınlanmasıyla birlikte geçerlilik kazanır. Bu değişikliklerin ardından site kullanımı, o tarihte yürürlükte olan revize edilmiş Gizlilik Politikasını kabul ettiğiniz anlamına gelir.

Ne Tür Bilgiler Topluyoruz?

Elitcar Turizm ve üçüncü taraf hizmet sağlayıcılar, siteyi (veya uygulamayı) kullandığınız esnada çeşitli aşamalarda sizden bilgi toplayabilir ve bu bilgileri isleyebilir.

Bize sağladığınız bilgiler ;
Kişisel bilgiler, birey olarak kimliğinizi tanımlayan bilgilerdir. Topladığımız bilgiler arasında; ad soyad, açık posta adresi, telefon numarası, e-posta adresi bilgileri bulunmaktadır.
Bizim ve üçüncü taraf hizmet sağlayıcıların hakkınızda edinebileceğimiz/edinebilecekleri bilgiler.
Konum Verileri
Siteyi (veya uygulamayı) kullandığınızda, coğrafi konumunuzla ilgili bilgiler elde edebiliriz. Gerektiği zaman konuma dayalı ürünler ve hizmetler sağlamak amacıyla konum verilerinizi kullanabiliriz;

Teknik Bilgiler

Bu bilgiler, ip adresiniz, oturum açma bilgileriniz, tarayıcı türü ve sürümü, saat dilimi ayarları, işletim sistemi ve platformunu içerebilir.

Kişisel Olmayan Bilgiler

Siteye (veya uygulamaya) gelen veya siteden çıkan tam bir örnek kaynak konumlayıcılar (URL) (tarih ve saat dahil); görüntülediğiniz veya aradığınız hizmetler; sayfa yanıt süreleri, indirme hataları, belirli sayfalara yapılan ziyaretlerin uzunluğu, sayfa etkileşim bilgileri (kaydırma, tıklama ve üzerinde bekleme gibi) ve sayfadan ayrılmak için kullanılan yöntemler de dahil olmak üzere siteyi kullanımınız ile ilgili birleştirilmiş bilgilerdir.

Sizden Toplanan Bilgileri Nasıl Kullanır?

Sizden toplanan bilgileri aşağıdaki amaçlarla kullanabiliriz:
    • Taleplerinizi yerine getirmek için ( Türkiye Cumhuriyeti Devletinin yasaları dahilinde Ulaştırma Bakanlığı’nın veri tabanı sistemine işlemek için ve örneğin, haberleri ve güncelleme bilgilerini göndermek ve sorularınızı cevaplamak için).
    • Geribildirim almak için (örneğin, anket vasıtasıyla).
    • Size site ile ilgili önemli bilgileri, şartlarımız, koşullarımız ve politikalarımızdaki değişiklikleri ve/veya diğer idari bilgileri göndermek için.
    • Sizin veya yasaların izin verdiğiniz/verdiği durumlarda, ürünlerimiz ve hizmetlerimiz, özel tekliflerimiz ve promosyonlarımız hakkında ve sizi ilgilendirebileceğini düşündüğümüz herhangi başka pazarlama materyalleri hakkında sizi izin verdiğiniz iletişim yoluyla (e-posta, sms, whatsapp, tarayıcı bildirimi, uygulama bildirimi, vs.) bilgilendirmek için.
    • Veri analizleri, denetimler, yeni ürünlerin geliştirilmesi, web sitemizin iyileştirilmesi, hizmetlerimizin iyileştirilmesi, kullanım trendlerinin belirlenmesi ve tanıtım kampanyalarımızın verimliliğinin belirlenmesi gibi kurum içi iş amaçlarımız için.
    • Kişisel olmayan bilgiler; kişisel olmayan bilgiler kimliğinizi tanımlamadığından, bu bilgileri herhangi bir amaçla kullanabiliriz. Ayrıca, kimliğinizi açığa çıkarmayan kişisel olmayan bilgileri, herhangi bir amaçla ortaklarımız ve diğer üçüncü taraflarla paylaşma hakkimizi saklı tutarız. Bazı durumlarda, kişisel olmayan bilgileri kişisel bilgiler ile birleştirebiliriz. Kişisel olmayan bilgileri kişisel bilgiler ile birleştirirsek, birleştirilmiş bilgi bu biçimde kullanıldığı sürece tarafımızdan buradaki tanımıyla kişisel bilgi olarak değerlendirilecektir.

Kişisel Bilgilerin Açıklanması

Kişisel bilgileri aşağıdaki şekillerde açıklayabiliriz:
    • Sitemizin (ve uygulamamızın) geliştirilmesi ve optimize edilmesinde bize destek veren analitik ve arama motoru sağlayıcılarına; işimiz, varlıklarımız veya stokumuzun tümü veya herhangi bir kısminin yeniden organizasyonu, birleşmesi, satışı, ortak yatırımı, temliki, devri veya başka şekilde tasarrufu halinde bir iştirake veya Türkiye Cumhuriyeti Devletine bağlı ve sorumlu herhangi bir üçüncü tarafa (herhangi bir iflas veya benzeri işlemlerle bağlantılı olması dahil; ancak bununla sinirli olmamak üzere).
    • Gerekirse:
        ◦ İkamet ettiğiniz ülke dışındaki yasalar da dahil olmak üzere geçerli yasalar kapsamında;
        ◦ Hukuki işlemlere uymak için;
        ◦ İkamet ettiğiniz ülke dışındaki kamu ve devlet otoriteleri de dahil olmak üzere kamu ve devlet otoritelerinden gelen taleplere cevap vermek için;
        ◦ Şartlarımız ve koşullarımızı uygulamak için;
        ◦ Operasyonlarımızı veya iştiraklerimizin operasyonlarını korumak için;
        ◦ Haklarımız, gizliliğimizi, güvenliğimizi veya mülkiyetimizi ve/veya iştiraklerimizin, sizin veya başkalarının haklarını, gizliliğini, güvenliğini veya mülkiyetini korumak için ve
        ◦ Maruz kalabileceğimiz zararları sınırlandırabilmek veya bunlara yönelik tazminat arayabilmek için.
    • Kişisel bilgileri paylaşabileceğimiz üçüncü taraflar ve iştiraklerden bazılarının Avrupa Ekonomi Bölgesi dışındaki, verilerin korunması açısından Avrupa Veri koruma mevzuatında tesis edilmiş olana eşdeğer olmayan bir koruma seviyesi sunan ülkelerde bulunabileceğini lütfen dikkate alin. Kişisel bilgilerinizin güvenli bir biçimde ve işbu Gizlilik Politikası uyarınca muamele görmesini sağlamak için gerekli adımları makul seviyede atacağız.

Üçüncü Taraf Siteleri

İşbu Gizlilik Politikası, Sitede bağlantı verilen diğer bir siteyi işleten üçüncü taraf da dahil ancak; bununla sinirli olmamak üzere, üçüncü tarafların gizlilik, bilgi veya diğer uygulamalarını ele almamaktadır ve bu hususlardan sorumlu değiliz. Site üzerinde bir bağlantıya yer verilmesi, bağlantı verilen sitenin tarafımızca onaylandığı anlamına gelmez.

Vazgeçme

Fikrinizi değiştirir ve artık sürekli olarak pazarlamayla ilgili e-postalar almak istemezseniz veya sizinle ilgili kişisel bilgileri sürekli olarak iştiraklerimizle onların pazarlama amaçlarına dönük olarak paylaşmamamızı tercih ederseniz, pazarlamayla ilgili e-postalar almaktan veya bu paylaşımlardan, bu hususta sağlanan aracı kullanarak vazgeçebilirsiniz.
Talebinizi mümkün olduğunca erken yerine getirmek için elimizden geleni yapacağız. Yukarıda açıklandığı şekilde vazgeçmeniz halinde, kişisel bilgilerinizi hâli hazırda paylaşmış olduğumuz iştiraklerimizin (diğer bir deyişle, vazgeçme talebinizi uygulamaya koyduğumuz tarihte kişisel bilgilerinizi zaten vermiş olduğumuz iştirakler) veri tabanlarından çıkaramayacağımızı lütfen unutmayın.

Saklama Süresi

Yasaların daha uzun bir saklama süresi talep etmediği veya böyle bir izin vermediği takdirde, kişisel bilgilerinizi işbu Gizlilik Politikasında belirtilen amaçları gerçekleştirmek doğrultusunda gerekli olan süre (müşteri hesabı aktif olduğu süre) boyunca saklayacağız.

Yargı Alanı ve Sınır Ötesi Hususları

Sitenin veya herhangi bir bölümünün belirli bir yargı alanında kullanıma uygun veya müsait olduğuna dair beyan veya taahhütte bulunmayız. Siteye erişmeyi tercih edenler bunu kendi iradeleriyle ve olası riskleri üstlenerek yaparlar ve tüm yerel yasalar, kurallar ve düzenlemelere uymaktan sorumludurlar. Sitenin kullanılabilirliğini herhangi bir zamanda ve kendi takdirimize bağlı olarak kendi tercih ettiğimiz bir kişiye, coğrafi bölgeye veya yargı alanına tamamen veya kısmen sınırlayabiliriz. Siteyi kullanarak ve kişisel bilgilerinizi paylaşarak, kişisel bilgilerin ikamet ettiğiniz ülkeden farklı seviyede veri güvenliği sağlayabilecek ülkelere aktarılmasına onay vermiş olursunuz.

İletişim

Bu Gizlilik Politikası ile ilgili herhangi bir sorunuz olursa lütfen [email protected] adresinden e-posta yoluyla bizimle iletişime geçin.

Bağlantılar

        
  • Müşteri hesabınızı silmek isterseniz Hesap Silme sayfasını inceleyebilirsiniz.
  •     
  • Verilerin işlenmesi hakkında aydınlatma metnine Kişisel Verilerin Korunması sayfasından ulaşabilirsiniz.