Minibüs Ucuz Araç Kiralama

Ucuz araç kiralama ile bütçenize en uygun aracı sizlere en iyi kalitede sunuyoruz.

Kalabalık aileler için tatile çıkmak çoğu zaman bir eğlenceden çok yorucu ve bıktırıcı bir iş haline gelebilmektedir. Sayısı 7 ve daha fazla olan aile üyelerini bir arada gezdirmek ve bir yerden başka bir yere taşımak çoğu zaman mümkün olmayabilmektedir. Ancak 7 kişilik araç kiralama hizmetlerinin yaygınlaşmaya başlamasıyla insanlar aile fertlerinin sayısına aldırış etmeden kolaylıkla tatil yapabilmekte ve gezintiye çıkabilmektedir. 6 kişilik araç kiralamadan 9 kişilik araç kiralamaya kadar değişen boyut ve özelliklerde pek çok araç modelini bulabileceğiniz araç kiralama firmaları, bu hizmetleri sayesinde size adeta mutlu bir tatilin kapılarını açmaktadır. Kalabalık aileler ve gruplar için bir başka alternatif de 8 kişilik araç kiralama hizmetlerinden yararlanmak olabilir. Ancak 7-10 kişi arasında değişen yolcu kapasitesine sahip araçları kullanmak için dikkat edilmesi gereken pek çok nokta vardır. Bu nedenle 7-10 kişilik araç kiralama hizmetinden faydalanmadan önce aşağıdaki hususlara dikkat etmeniz güvenliğiniz açısından fayda sağlayacaktır.

Uzun Ve Geniş Araç Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kalabalık aileler tarafından sıklıkla tercih edilen uzun ve geniş araçlar aile fertleri açısından rahatlık ve konfor anlamına gelse de sürücüler için bir takım zorluk ve şartları beraberinde getirmektedir. Bu durumları şu şekilde sıralamak mümkündür;

Arabada yolcu sayısı fazla olduğu için dikkatinizi dağıtacak ve kaza riskinizi arttıracak pek çok etken bulunabilir. Bu nedenle sürücüler oldukça dikkatli olmalıdır.
Aracın boyut olarak nispeten daha büyük olması devrilme ve sarsılmalara karşı oldukça hassas olmasına neden olabilir. Söz konusu durumlara yol açmamak için sürücülerin ani hareketlerden kaçınması gerekmektedir.
Uzun ve geniş araçları kullanmak için ehliyetinizin gerekli şartları sağladığından emin olmalı ve olası cezalardan kendinizi korumalısınız.
Her araçta olduğu gibi kalabalık ailelerin taşındığı araçlarda da hız ve güvenlik kurallarına maksimum seviyede uyulmalıdır.

Kalabalık Tatil için Tercih Edilebilecek Araçlar

Kalabalık bir grup veya aileyle tatile çıkıyorsanız kiralayacağınız araçta konfor ve güvenliğin maksimum seviyede olmasına özen göstermeniz gerekmektedir. Bu kapsamda kiralayacağınız araçta şu özelliklerin bulunması elzemdir;

Genişlik ve Konfor

6 ve daha fazla yolcu kapasiteli araçların konforlu ve geniş olması en önemli ve gerekli özelliklerinden bir tanesidir. Özellikle uzun yolculuklarda yorulmanıza engel olacak şekilde dizayn edilen araçlar keyifli bir yolculuk yapmanızın anahtarı görevindedir. Bu nedenle araç kiralama hizmeti alırken geniş ve konforlu araçları tercih etmelisiniz.

Güvenlik Olmazsa Olmaz

Kalabalık bir grup veya aileyle yapacağınız yolculukta tercih edeceğiniz araçların güvenlik koşullarına tam olarak uygun olduğuna dikkat etmeniz gerekir. Bunun dışında kasko ve trafik sigortası gibi önlemler sayesinde de olası kazalara karşı kendinizi güvence altına almış olursunuz. Araç kiralarken kiraladığınız aracın kasko ve trafik sigortası yapılmış bir araç olduğundan emin olmalısınız.

7-10 Kişilik Araç Kullanmak için Nasıl Bir Tecrübe Gerekli?

7 ve 10 kişilik araçlar kalabalık ailelerin en çok tercih ettiği araç çeşididir. Ancak bu araçları kullanacak kişilerin bir takım özelliklere sahip olması gerekir. 7 ve 10 kişilik araçlar diğer 5 kişilik araçlara göre çok daha ağırdır. Bu nedenle 7 ve 10 kişilik araç kullanacak kişilerin deneyimli şoförler olması gerekmektedir. Ağır ve çok daha büyük olan bu araçları kullanan kişinin tüm dikkatini araca vererek kontrolü eline alması gerekmektedir. Çünkü bu araçların kontrolü diğer küçük araçlara göre çok daha zor sağlanmaktadır. Örneğin, kamyonet ve tır gibi büyük ve uzun araçları kullanan kişiler 7 ve 10 kişilik araçların hâkimiyetini kolaylıkla sağlarken küçük araçları kullanan şoförler hâkimiyet konusunda biraz zorlanabilir. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi 7 ve 10 kişilik araçların sarsılma olasılığı çok yüksektir. Bu araçları kullanacak şoförlerin sarsılmalara karşı dikkatli olması gerekmektedir. Eğer siz de 7 ve 10 kişilik bir araca sahip olmak ve kullanmak istiyorsanız mutlaka şoförlüğünüzün iyi olması gerekmektedir. Diğer küçük araçlar ile tecrübe kazanarak bu araçları satın alabilir ve rahatlıkla kullanabilirsiniz.