Kayseri Havalimanı Ucuz Araç Kiralama

Ucuz araç kiralama ile bütçenize en uygun aracı sizlere en iyi kalitede sunuyoruz.

Renault Symbol
Renault Symbol
Ekonomik
Benzin
Manuel
Günlük
$28,16
Renault Clio HB
Renault Clio HB
Mini
Benzin
Manuel
Günlük
$28,16
Fiat Egea
Fiat Egea
Orta Sınıf
Benzin
Manuel
Günlük
$29,34
Ford Tourneo Courier
Ford Tourneo Courier
Geniş
Dizel
Manuel
Günlük
$39,23
Volkswagen Passat
Volkswagen Passat
Üst Sınıf
Dizel
Otomatik
Günlük
$45,77
Renault Captur Hybrid
Renault Captur Hybrid
SUV
Benzin
Otomatik
Günlük
$45,77
Audi A4
Audi A4
Lüks
Benzin
Otomatik
Günlük
$82,14
Wednesday, September 29, 2021 ve Wednesday, October 6, 2021 tarihleri arasında yapılacak olan rezervasyonun günlük fiyatıdır. Daha ileri tarihli rezervasyonlarınız için günlük fiyatlar değişkenlik gösterebilir.

Kayseri Merkez/Kocasinan sınırları içinde yer alan havalimanının tam adı Erkilet Havalimanı’dır. İl Özel İdaresi tarafından ilk terminal yapılarak açılışı yapılmıştır. Kayseri İl Özel İdaresi tarafından 1994 yılında yapılan binanın ihtiyaçları karşılamada yetersiz olduğu düşünülmüştür. 1994 yılında yapılan terminalin hemen yan tarafında bulunan 12. Hava Ulaştırma Ana Üs Komutanlığı işletmecilik yaparken, Demiryollar, Limanlar ve Hava Meydanları İnşaatı Genel Müdürlüğü 1998 yılında devralarak iç hatlarda uçuşa başladı. Bina 2007 yılına kadar iç ve dış hatları ortak kullanmıştır. O yıldan sonra dış hatlar terminal binası hizmete girmiştir. 2009 yılında iç hatlarda yenileme nedeniyle tekrar ortak kullanılmışlar, 21 Ağustos 2010 tarihinde yeni iç hatlar binası açılmıştır.

Havalimanının tarihi aslında 1944 yılına kadar uzanır. Askeri ve nakliye eğitim uçuşları amacıyla kurulmuştur. Bu yüzden 1998 yılındaki açılışa kadar tüm hizmetler askeri personel tarafından gerçekleşmiştir. 2008 yılı verilerine göre havalimanında 650 binden fazla yolcu seyahat etmiştir. 2013 yılında bu sayı 1 milyon 602 bin kişi, 2017 yılında 2 milyon 147 bin yolcu havalimanından uçuş gerçekleştirmiştir.

Kayseri İstanbul arası 771,1 km olup arabayla yaklaşık 8 buçuk saat sürer. Ankara ile arası 316,7 km ve arabayla 4 saat sürer. İzmir Kayseri arası 837,6 km ve arabayla 10 buçuk saat sürer. İstanbul’dan Kayseri Havalimanı’na giden uçaklarla seyahat 1 saati biraz geçecektir. Zamandan tasarruf yapmayı ve konforu seviyorsanız en iyi ulaşım şekli uçak olacaktır. Uçaktan indikten sonra özel araçla seyahate devam etmek isterseniz araç kiralama şirketleri ile anlaşabilirsiniz. Fakat yolculuğunuzu önceden planlamanızı tavsiye ederiz. Hem ucuza uçak bileti bulmak hem de araç kiralama şirketlerinden araç bulabilmek ve araçlardan imdirimli faydalanmak için önceden rezervasyon avantajlıdır. Havalimanına indikten sonra şehir merkezi 10 kmden fazladır ve arabayla 20 dkdan fazla sürer. Şehir merkezinden havalimanına veya havalimanından şehir merkezine gitmek için, Otogara, Tren Garına, Kayseri Forum Avm'ye, İpeksaray Avm'ye, Erciyes Üniversitesi Talas Bulvarı Hastane Girişine, Talas'a gitmek için Havaş veya taksi kullanabilirsiniz. Taksi biraz daha pahalı bir ulaşım aracı olacaktır. Kayseri Havalimanı’ndan şehir merkezine 4, 100, 101, 102, 270 numaralı belediye otobüsleriyle de gidebilirsiniz. 

Havalimanına Yakın Oteller

Kayseri Havalimanı oto kiralama hizmeti ile havalimanına geldiniz peki size en yakın oteller hangileri?

Kayseri Havalimanı Holiday Inn Kayseri
Holiday Inn Kayseri
Osman Kavuncu Cad, Kenarcik Sok. No2 Kocasinan
Kayseri Havalimanı ibis Kayseri
ibis Kayseri
Yenipervane Mah Kocasinan, Bulvari No 161-2
Kayseri Havalimanı Radisson Blu Hotel, Kayseri
Radisson Blu Hotel, Kayseri
Sivas Cad. Hunat Mahallesi Sivas Caddesi, No. 24/1 Melikgazi, Melikgazi
Kayseri Havalimanı Wyndham Grand
Wyndham Grand
Cumhuriyet Meydanı Mah. İstasyon Cad. No:3
Kayseri Havalimanı City One Hotel & Spa
City One Hotel & Spa
Kayderi Eski Sanayi Bölgesi 2.Cad. No:11