Diyarbakır Havalimanı Araç Kiralama

Uygun fiyat ve güvenilir hizmet anlayışı ile Elitcar Diyarbakır Havalimanı Araba Kiralama ayrıcalıklarını ve kusursuz deneyimi yaşayın!

Diyarbakır Havalimanı Araç Kiralama Fiyatları

Diyarbakır Havalimanı araç kiralama fiyatlarının değişiklik göstermesinde etkili olan pek çok faktör bulunduğu için net bir fiyat bilgisi vermek doğru değildir. Tercih edilecek kiralık aracın modeli, özellikleri, talep edilen diğer özellikler, araç kiralama süresinin ne kadar uzun olduğu gibi faktörler doğrudan havalimanı araç kiralama fiyatlarının değişmesinde etkili olmaktadır.

 


Günlük araç kiralama fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak için web sitemizi ziyaret edebilir ve farklı özelliklere sahip araçların fiyatlarını öğrenebilirsiniz. Kiralık aracı teslim alacağınız ve teslim edeceğiniz konumu, tarihi girerek filtreleme yapabilir ve müsait olan araçların günlük kiralama fiyatları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Uzun dönem araç kiralama fiyatları hakkında da bilgi almak için müşteri temsilcimizle iletişime geçebilir ve size özel fiyat tekliflerini öğrenebilirsiniz. Siz de uygun fiyatlı havalimanı araç kiralama yapmak için Elitcar Rental’i tercih edin ve pek çok ayrıcalıktan yararlanın.


Diyarbakır Havalimanı Genel Bilgiler

1952 yılından günümüze kadar Diyarbakır ve çevresindeki illere hizmet veren Diyarbakır Havalimanı, ilk olarak askeri kullanım için yapılmış ve uzun süre bu şekilde faaliyet göstermiştir. Sivil kullanıma açılmakla birlikte Doğu Anadolu Bölgesi’nin en büyük havalimanı olmuştur. Yılda iki milyona yakın yolcuya hizmet veren havalimanına yeni terminal binası açılmasıyla birlikte yaklaşık olarak beş milyon yolcuya hizmet verebilmektedir. Diyarbakır ve çevresindeki illere hizmet veren Diyarbakır Havalimanı, oldukça geniş ve ferah terminal binasının ayrı katlarında gelen yolcu ve giden yolcu bölümleri bulunmaktadır. 


Siz de Diyarbakır ve çevresindeki illeri keşfetmek istiyorsanız Diyarbakır Havalimanı’nı tercih edebilir ve hava ulaşımıyla şehre hızlıca ulaşabilirsiniz. Doğu Anadolu’nun en büyük havalimanı olma özelliğine sahip olan Diyarbakır Havalimanı, turistik ve iş nedenleriyle sıklıkla tercih ediliyor. Siz de havalimanı araç kiralama yaparak uçaktan indiğiniz gibi aracınızı teslim alabilir ve şehri keşfetmeye başlayabilirsiniz.


Diyarbakır Havalimanı Nerede?

Sivil ve askeri kategoride hizmet veren Diyarbakır Havalimanı, şehir merkezine yaklaşık 10 kilometre uzaklıktadır. Diyarbakır şehir merkezine uzak olmayan havalimanından şehir merkezine ulaşım farklı yöntemlerle sağlanabilmektedir. Özel araç, taksi, belediye otobüsleri bu yöntemlerden bazılarıdır. Eğer şehir merkezine daha hızlı ulaşmak isterseniz havalimanı araç kiralama hizmetini tercih edebilirsiniz. Böylece toplu taşıma araçlarıyla yolunuzu uzatmamış ve aynı zamanda vakit kaybetmemiş olursunuz. Online araç kiralamayla kolay bir şekilde havalimanı araç kiralama yapabilir ve uçaktan iner inmez kiralık aracınızı teslim alabilirsiniz. Aynı zamanda Diyarbakır araç kiralama hizmetiyle de aracınızı havalimanı haricinde adresinizden ya da farklı bir konumdan teslim alabilirsiniz.
Otomatik vites araç kiralama, manuel vites araç kiralama, benzinli araç kiralama ya da dizel araç kiralama… Geniş araç filosuna sahip Elitcar Rental’de istediğiniz modelde, viteste, yakıt türünde ve özellikte aracı kolaylıkla kiralayabilirsiniz.


Diyarbakır Havalimanı En Uygun Araç Kiralama

Elitcar Rental, sunduğu profesyonel hizmet anlayışıyla en çok tercih edilen araç kiralama şirketlerinin başında gelmektedir. 7/24 yol yardımı, geniş araç filosu, havalimanı ucuz araç kiralama, havalimanı kiralık araç teslimatı, kasko ve diğer sigortalar, son model kiralık araçlar gibi pek çok ayrıcalıkla müşterilerine hizmet etmektedir. Siz de araç kiralama ihtiyacınızda Elitcar’ı tercih ederek tüm bu ayrıcalıklarından yararlanabilirsiniz. Kişisel ya da kurumsal araç kiralama ihtiyacınıza son model kiralık araçlarıyla çözüm üreten firma, Diyarbakır Havalimanı ucuz araç kiralama hizmetiyle de çözüm ortağınız oluyor.


Siz de havalimanı uygun araç kiralama denildiğinde akla ilk gelen firmalardan biri olan Elitcar Rental’i tercih ederek uygun fiyatlı araç kiralama ayrıcalığını yaşayabilirsiniz. Ülkemiz genelinde 80’in üzerinde araç teslimat noktası bulunan firmanın online araç kiralama seçeneğiyle Diyarbakır Havalimanı araç kiralama yapabilir ve kiralık aracınızla özgürce şehir keşfetmeye başlayabilirsiniz.


Diyarbakır Havalimanı Ulaşım Rehberi

Doğu Anadolu Bölgesi’nin en yoğun ve en büyük havalimanlarından biri olan Diyarbakır Havalimanı, yeni terminal binasıyla yılda 5 milyon yolcuya hizmet vermektedir. Sanayi, turizm gibi nedenlerle Diyarbakır’a ya da çevresindeki illere gidecek kişiler tarafından sıklıkla tercih edilen havalimanı şehir merkezine 10 kilometre uzaklıktadır. Şehir merkezine çok uzak konumda olmamasından dolayı da ulaşım oldukça kolaydır. Diyarbakır Havalimanı’ndan şehir merkezine ya da şehir merkezinden havalimanına ulaşım çeşitli yollarla sağlanabilmektedir. Toplu taşıma araçları, taksiler, otobüsler bu yollardan bazılarıdır. Ancak ulaşımınızı daha hızlı ve konforlu sürdürmek istiyorsanız Diyarbakır Havalimanı araç kiralama hizmetini tercih edebilirsiniz. Böylece vaktinizi de daha verimli değerlendirerek şehri istediğiniz gibi gezebilirsiniz.
Aynı zamanda birkaç gününüzü Diyarbakır ve çevresindeki illeri keşfetmek için ayıracaksanız araç kiralamak yapmak oldukça mantıklı bir çözümdür. İhtiyaçlarınıza ve bütçenize uygun kiralık aracı seçerek büyük oranda tasarruf sağlayabilirsiniz.


Diyarbakır’da Trafik – Sürüş Kuralları

Diyarbakır Havalimanı araç kiralama yapmadan önce bilgi sahibi olmanız gereken noktalardan biri de, şehrin trafik ve sürüş kurallarıdır. Bu kurallara uyarak yolculuğunuzu daha güvenli ve konforlu sürdürebilirsiniz.
Güvenli bir yol deneyimi için öncelikle yola çıkmadan önce sizin ve araçtaki tüm kişilerin emniyet kemerlerinin takılı olması gerekmektedir. Ardından aracın tüm aynalarını kontrol ederek kör noktalarından bulunmadığından emin olduktan sonra yola çıkmak için hazırlanabilirsiniz. Seyir halindeyken de tüm trafik ışıklarına, trafik levhalarına, şehir içi ve şehir dışı hız sınırlarına uymanız gerekir. Bu kurallar yalnızca Diyarbakır’da değil, neredeyse dünyanın her yerinde geçerlidir. 
Elitcar Rental olarak müşterilerimizin güvenliğini her şeyden çok önemsiyor ve kiralık araçların bakımlarını düzenli aralıklarla yaptırarak güvenli bir yol deneyimi yaşamalarına yardımcı oluyoruz.


Diyarbakır’da Gezilecek ve Turistik Yerler

Tarihi neredeyse 9 bin yıl öncesine dayanan Diyarbakır, pek çok devlete ve millete ait kültürel ve tarihi mirası günümüze ulaştırmıştır. Diyarbakır’da gezilecek yerler, doğal ve kültürel güzellikler saymakla bitmez. 
Doğunun en kalabalık ili olan Diyarbakır’ı ziyaret ettiğinizde gezmeniz gereken ilk yerlerin başında Ulu Cami geliyor. Şehrin simgesi haline gelen cami, Roma Dönemi’ne aittir. Dünya tarihi adına önemli bir miras olan Hevsel Bahçeleri’ni ve Diyarbakır Kalesi’ni de mutlaka ziyaret etmelisiniz. 2015 yılında UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ne girmeye hak kazanan Hevsel Bahçeleri ve Diyarbakır Kalesi, ziyaretçilerini büyülemektedir. 
Ziya Gökalp Müze Evi, Ahmet Arif Edebiyat Müzesi, Parkormanı, Göletli Park, Hasuni Mağaraları, Dicle Nehri, Çermik Kaplıcaları Diyarbakır’da gezmeniz gereken doğal ve kültürel yerlerden bazılarıdır. Aynı zamanda Ergani, Silvan, Eğil ilçelerinizi de gezerek Diyarbakır’ı tam anlamıyla keşfedebilirsiniz.


Sık Sorulan Sorular


Diyarbakır Havalimanı yakınlarında hangi benzin istasyonları var?
Diyarbakır Havalimanı araç kiralama sonrasında aracınızı teslim alırken ya da teslim ederken benzin istasyonu arama derdine son. Diyarbakır Havalimanı kiralık araç teslim noktalarında, otopark çıkışlarında ya da havalimanı yakınlarında farklı şirketlere pek çok benzin istasyonu bulunmaktadır.


Araç kiralamak için neye ihtiyacınız var?
Havalimanı araç kiralama hizmetinden yararlanmak için öncelikle geçerli bir sürücü belgesine ya da ehliyete sahip olmanız gerekir. Çoğu firma, sürücü belgesinin en az bir yıldır geçerli olması şartı aramaktadır. Ardından teminat/depozito için kendi adınıza kredi ya da hesap kartı bırakarak havalimanı araç kiralama yapabilirsiniz. Elitcar Rental’den araç kiralamak işte bu kadar kolay!


Kiralık araç trafik cezasını kim öder?
Araç kiralama sözleşmesinin imzalanmasından sonra araçla ilgili tüm sorumluluk kiralayan kişiye geçer. Bundan dolayı da gelen tüm trafik cezalarından, yapılan tüm trafik ihlallerinden kişi sorumludur. Trafik cezasının kesildiği an aracın kimde olduğu sistemden tespit edilir ve ceza o kişiye gönderilir. Kişi cezayı ödemekle yükümlüdür. 


Araç kiralarken dikkat edilmesi gereken noktalar neler?
Araç kiralama yaparken ilk olarak bütçenizi ve ihtiyaçlarınızı belirleyerek buna uygun kiralık araçları filtrelemeniz gerekir. Ardından araçları fiyat performans olarak karşılaştırarak size en çok hitap aracı tercih edebilirsiniz. Seçimlerinizi bu yönde yaparak tercih ettiğiniz araç büyük oranda tasarruf etmenizi sağlayacaktır. Çoğu kişi tarafından gereksiz görülen araç kiralama sigortasını yaptırmayı ihmal etmemelisiniz. Ayrıca araç kiralama sözleşmesini detaylıca okuyarak da ne gibi koşulları kabul ettiğinizi bilmelisiniz. Özellikle de uzun dönem araç kiralama yapacak kişilerin bunları göz önünde bulundurması gerekmektedir. 


Kiralık arabam için şimdi rezervasyon yapıp daha sonra ödeme yapabilir miyim?
Web sitemiz üzerinden dilediğiniz tarihler arasında size en uygun araç için kolaylıkla rezervasyon yapabilirsiniz. Ödemenizi de aracı teslim alırken yapabilirsiniz. Erken araç kiralama rezervasyonundan yararlanarak da çok daha uygun araç kiralama fiyatlarıyla karşılaşabilirsiniz.


Kaza halinde ne yapmalıyım?
Kiraladığınız araçla kazaya karışmanız durumunda aracı hiç hareket ettirmeden araç kiralama şirketini arayarak durum hakkında bilgi vermeli ve yol yardımı talebinde bulunmalısınız. En yakın jandarma ya da polis görevlisiyle de iletişime geçerek kazaya dair rapor tutturmalı ve alkol raporu almalısınız. Şirket en kısa sürede size yol yardımı gönderecektir. Kazada araç kiralayan kişinin kusursuz olması durumunda kaza masrafları şirket tarafından karşılanır.

Kiraladığım aracı teslim alırken nelere dikkat etmeliyim?
Araç kiralama prosedürünün tamamlanmasından sonra aracınızı teslim alırken bazı noktalara dikkat etmeniz gerekir. Aracı teslim almadan önce detaylı olarak inceleyerek herhangi bir hasarın olup olmadığını tespit etmelisiniz. Gözünüze çarpan hasarları görevliyle paylaşarak rapor tutturmalısınız. Ardından aracın tüm kapılarını, kaputunu ve bagajını açarak mekanizmalarında herhangi bir sorun olup olmadığını incelemeniz gerekir.

Kiraladığım araç arızalandığında yerine araç verilecek mi?
Kiralık araç arızalandığında araç kiralama şirketini arayarak durumu bildirmeli ve yol yardımı talebinde bulunmalısınız. Şirket en kısa sürede size yeni bir araç temin edecek ve arızalanan diğer aracı çektirecektir.

SSS
Sıkça Sorulan Sorular
Kiralık bir araçla, toplu taşıma veya araç paylaşımı hizmetlerine ihtiyaç duymadan, istediğiniz yere, istediğiniz zamanda gitme özgürlüğüne ve esnekliğine sahip olursunuz.
Araba kiralamak için neye ihtiyacınız var?

 

Diyarbakır araba kiralama hizmetinden yararlanmak için sahip olmanız gereken ilk belge, geçerli bir ehliyet yani sürücü belgesidir. Pek çok araç kiralama firması sürücü belgesinin bir yıldır geçerli olmasını şart koşmaktadır. Depozito ya da teminat için kendi adınıza kredi/hesap kartı bırakarak araç kiralama yapabilirsiniz. Elitcar Rental ile araç kiralama işte bu kadar kolay!

Kiralık araç trafik cezasını kim öder?

 

Diyarbakır otomobil kiralama prosedürlerinin tamamlanmasının ardından kiralık araçla ilgili tüm sorumluluk kiralayan kişiye aittir. Bundan dolayı da trafikte yapılan tüm ihlallerden ve sonuçlarından kiralayan kişi sorumludur. Trafik cezasının kesildiği anda aracın kimde olduğu sistemlerden tespit edilerek ceza doğrudan o kişiye yönlendirilir ve kişinin cezayı ödemesi zorunludur.

Araç kiralarken dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir?

 

Araç kiralama yapmadan önce mutlaka ihtiyaçlarınızı ve bütçenizi belirlemeli, bu kriterler doğrultusunda seçimlerinizi yapmalısınız. Böylece size uygun araçlarla daha konforlu bir yolculuk yaşayabilirsiniz. Pek çok kişinin yük olarak görüldüğü araç kiralama sigortasını mutlaka yaptırmalı ve araç kiralama sözleşmesini detaylıca inceleyerek hangi şartları kabul ettiğinizi bilmelisiniz. Özellikle de Diyarbakır uzun dönem araç kiralama yapacaksanız bunları göz ardı etmemelisiniz. Online araç kiralama yapıp aracı teslim alırken de detaylıca incelemelisiniz.

Kiralık arabam için şimdi rezervasyon yapıp daha sonra ödeme yapabilir miyim?

 

Online araç kiralama seçeneği ile dilediğiniz tarihler arasında araç kiralama rezervasyonu yapabilirsiniz. Ödemenizi de aracı teslim alırken kredi ya da hesap kartınızla hızlı ve kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Aynı zamanda ne kadar erken rezervasyon yaparsanız o kadar uygun fiyatlarla karşılaşırsınız. 

Kaza halinde ne yapmalıyım?

 

Kiraladığınız araçla kazaya karıştığınızda aracı hareket ettirmeden araç kiralama şirketiyle iletişime geçmeli ve durum hakkında bilgi vererek yol yardımı talep etmelisiniz. Firma en kısa sürede size yol yardımı gönderecektir. Size en yakın jandarma ya da polis görevlisiyle de iletişime geçerek kazaya dair rapor tutturmalı ve alkol raporu almalısınız. Kazada kiralayan kişinin kusursuz olması halinde masraflar şirket tarafından karşılanmaktadır.

Kiraladığım aracı teslim alırken nelere dikkat etmeliyim?

 

 

Araç kiralama firmasında evrak işlerinizi tamamlayıp aracı teslim alırken dikkat etmeniz bazı noktalar bulunuyor. Öncelikle aracı detaylıca inceleyerek herhangi bir hasarın olup olmadığını tespit etmelisiniz. Olması halinde bunu görevliye bildirerek rapor tutturmalısınız. Ardından aracın tüm kapılarını, motor kaputunu ve bagajını açarak mekanizmalarını kontrol etmelisiniz. Bu kontroller güvenli ve konforlu bir yol deneyimi için mutlaka yapılmalıdır.

Hala Sorularınız mı Var?
Sorular ve yanıtlar hakkında daha fazla bilgi almak için sıkça sorulan sorular sayfamızı ziyaret edin.
Mobil Uygulamamızı İndirin
Mobil uygulamamızı indirin ve araç kiralama işlemlerinizi hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirin.