Dalaman Havalimanı Ucuz Araç Kiralama

Ucuz araç kiralama ile bütçenize en uygun aracı sizlere en iyi kalitede sunuyoruz.

Renault Symbol
Renault Symbol
Ekonomik
Benzin
Manuel
Günlük
$36,43
Ford Tourneo Courier
Ford Tourneo Courier
Geniş
Dizel
Manuel
Günlük
$39,15
Toyota Corolla
Toyota Corolla
Orta Sınıf
Benzin
Otomatik
Günlük
$42,77
Renault Captur
Renault Captur
SUV
Benzin
Otomatik
Günlük
$51,24
Volkswagen Passat
Volkswagen Passat
Üst Sınıf
Dizel
Otomatik
Günlük
$52,30
Mercedes C-180
Mercedes C-180
Lüks
Benzin
Otomatik
Günlük
$85,09
Saturday, May 28, 2022 ve Saturday, June 4, 2022 tarihleri arasında yapılacak olan rezervasyonun günlük fiyatıdır. Daha ileri tarihli rezervasyonlarınız için günlük fiyatlar değişkenlik gösterebilir.

Muğla ilinde yer alan iki havalimanından biri olan Dalaman Havalimanı şehir merkezine 6 kilometre uzaklıktadır. Muğla’ya hizmet veren diğer havalimanı Milas-Bodrum havalimanıdır. Türkiye’de yer alan tüm havalimanları arasında ilçe merkezinde yer alan tek havalimanıdır. Dalaman Havalimanı’nın yapımına 1976 yılında başlanmıştır. 1981 yılında yapımı biterek hava trafiğine açılmıştır. Havalimanının işletmesi 2003 yılına kadar Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü’ne ait olmuştur. Daha sonra yapılan ihale ile Dalaman Havalimanı Dış Hatlar işletim ihalesi YDA Group’a devredilmiştir. 2006 yılında tamamlanan terminalin işletmesi hala YDA Group’tadır. Yapımı tamamlandıktan sonra mimari yapısının güzelliği nedeniyle pek çok ödül almıştır. AR Awards for Emerging Architecture mimarlık ödülü bunlardan sadece biridir.

Muğla Türkiye’nin en turistik yerlerinden biri olduğu için hem Dalaman hem de Milas-Muğla Havalimanı oldukça yoğundur. Özellikle yaz aylarında yolcu kapasitesi 1 milyondan fazladır. Marmaris, Datça, Kaş, Göcek gibi tatil yörelerine yurtiçi ve yurtdışından sürekli yolcu gelip gitmektedir. Bu sebeple sürekli artan talebi karşılamak için 2018 yılında ikinci twrminal binası hizmete açıldı. Yeni terminalle yolcu kapasitesi 18 milyona çıkmıştır.

Dalaman Havalimanı’na belediye otobüsü olan MUTTAŞ ve Havaş’la gidilebilir. Günün her saati bulabileceğiniz Taksilerle de seyahat edebilirsiniz. Uaçaktan indikten sonra belirleyeceğiniz saatlerde hazır olacak transferler de en konforlu ulaşımlardan biridir. Fethiye, Dalaman, Marmaris gibi turistik bölgelere ziyaret için en maliyetli ve rahat ulaşım yolu araç kiralamaktır. Kiraladığınız araçlarla sadece tek bir yerde durmanıza da gerek kalmaz. Özellikle tatil amaçlı yapılan seyahetlerde valizlerle ve uçak yorgunluğuyla hemen gideceğiniz yere ulaşmak istersiniz. Bu sebeple aktarmalar, minibüsler, Havaşlar gibi seçenekler yorucu olabilir. Önceden araç kiralamak için rezervasyon yaptırmak en mantıklısı olacaktır. 

Havalimanına Yakın Oteller

Dalaman Havalimanı oto kiralama hizmeti ile havalimanına geldiniz peki size en yakın oteller hangileri?

Dalaman Havalimanı Dalaman Airport Lykia Resort Hotel
Dalaman Airport Lykia Resort Hotel
Havaalanı Yolu 3. Km Kenan Evren Bul. Susam Sok. No:21 Dalaman
Dalaman Havalimanı Rixos Premium Göcek Suites & Villas
Rixos Premium Göcek Suites & Villas
Göcek Mah.Sahil Yolu Cad., P.K 48310, Fethiye/Mugla
Dalaman Havalimanı Hilton Dalaman Sarıgerme Resort & Spa
Hilton Dalaman Sarıgerme Resort & Spa
Sarıgerme Mah. D:11
Dalaman Havalimanı Hillside Beach Club
Hillside Beach Club
Belen Cad. Kayaköy Mahallesi Belen Cad. No:132
Dalaman Havalimanı Liberty Fabay
Liberty Fabay
202 Manolya Sk. No 4/2