Dalaman Havalimanı Cheap Car Rental

Cheap car rental with the most appropriate tool for your budget and we are offering you the best quality.

Renault Symbol
Renault Symbol
Economic
Gasoline
Manual
Daily
$20,12
Renault Clio HB
Renault Clio HB
Mini
Gasoline
Manual
Daily
$20,12
Toyota Corolla
Toyota Corolla
Middle Class
Gasoline
Automatic
Daily
$27,40
Ford Tourneo Courier
Ford Tourneo Courier
Large
Diesel
Manual
Daily
$27,40
Renault Captur Hybrid
Renault Captur Hybrid
SUV
Gasoline
Automatic
Daily
$37,12
Volkswagen Passat
Volkswagen Passat
Top Grade
Diesel
Automatic
Daily
$38,34
Mercedes C-180
Mercedes C-180
Luxury
Gasoline
Automatic
Daily
$75,98
The daily price of the reservation is between the Saturday, January 29, 2022 and Saturday, February 5, 2022 dates. Daily rates may vary for future reservations.

Muğla ilinde yer alan iki havalimanından biri olan Dalaman Havalimanı şehir merkezine 6 kilometre uzaklıktadır. Muğla’ya hizmet veren diğer havalimanı Milas-Bodrum havalimanıdır. Türkiye’de yer alan tüm havalimanları arasında ilçe merkezinde yer alan tek havalimanıdır. Dalaman Havalimanı’nın yapımına 1976 yılında başlanmıştır. 1981 yılında yapımı biterek hava trafiğine açılmıştır. Havalimanının işletmesi 2003 yılına kadar Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü’ne ait olmuştur. Daha sonra yapılan ihale ile Dalaman Havalimanı Dış Hatlar işletim ihalesi YDA Group’a devredilmiştir. 2006 yılında tamamlanan terminalin işletmesi hala YDA Group’tadır. Yapımı tamamlandıktan sonra mimari yapısının güzelliği nedeniyle pek çok ödül almıştır. AR Awards for Emerging Architecture mimarlık ödülü bunlardan sadece biridir.

Muğla Türkiye’nin en turistik yerlerinden biri olduğu için hem Dalaman hem de Milas-Muğla Havalimanı oldukça yoğundur. Özellikle yaz aylarında yolcu kapasitesi 1 milyondan fazladır. Marmaris, Datça, Kaş, Göcek gibi tatil yörelerine yurtiçi ve yurtdışından sürekli yolcu gelip gitmektedir. Bu sebeple sürekli artan talebi karşılamak için 2018 yılında ikinci twrminal binası hizmete açıldı. Yeni terminalle yolcu kapasitesi 18 milyona çıkmıştır.

Dalaman Havalimanı’na belediye otobüsü olan MUTTAŞ ve Havaş’la gidilebilir. Günün her saati bulabileceğiniz Taksilerle de seyahat edebilirsiniz. Uaçaktan indikten sonra belirleyeceğiniz saatlerde hazır olacak transferler de en konforlu ulaşımlardan biridir. Fethiye, Dalaman, Marmaris gibi turistik bölgelere ziyaret için en maliyetli ve rahat ulaşım yolu araç kiralamaktır. Kiraladığınız araçlarla sadece tek bir yerde durmanıza da gerek kalmaz. Özellikle tatil amaçlı yapılan seyahetlerde valizlerle ve uçak yorgunluğuyla hemen gideceğiniz yere ulaşmak istersiniz. Bu sebeple aktarmalar, minibüsler, Havaşlar gibi seçenekler yorucu olabilir. Önceden araç kiralamak için rezervasyon yaptırmak en mantıklısı olacaktır. 

Near Airport Hotels

You arrived to the airport with Dalaman Havalimanı car hire service. Where are the nearest hotels ?

Dalaman Havalimanı Ece Marina Suites
Ece Marina Suites
Fevzi Çakmak Caddesi Karagözler Mahallesi Fevzi Çakmak Caddesi No:23 Fethiye/Muğla
Dalaman Havalimanı Rixos Premium Göcek Suites & Villas
Rixos Premium Göcek Suites & Villas
Göcek Mah.Sahil Yolu Cad., P.K 48310, Fethiye/Mugla
Dalaman Havalimanı Dalaman Airport Lykia Resort Hotel
Dalaman Airport Lykia Resort Hotel
Havaalanı Yolu 3. Km Kenan Evren Bul. Susam Sok. No:21 Dalaman
Dalaman Havalimanı BOUTİQUE HOTEL CLUB-E
BOUTİQUE HOTEL CLUB-E
Fethiye ÇALIŞ PLAJI
Dalaman Havalimanı Kaunos Hotel
Kaunos Hotel
Ulu Camii Mah. Cengiz Topel Cad. No:29 Köyceğiz