Hatay Havalimanı Ucuz Araç Kiralama

Ucuz araç kiralama ile bütçenize en uygun aracı sizlere en iyi kalitede sunuyoruz.

Hatay Havalimanı Paşaköy Mahallesi sınırlarında yer alır. 9 Aralık 2007 yılında şuan ki Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılış gerçekleşmiştir. Antakya’ya 25 kilometre, İskenderun’a ise 45 kilometre uzaklıktadır. Açıldığı ilk yıl kapasitesinden daha fazla yolcu talebi almış ve bu sebeple 2011 yılında tadilatta yenilenmiştir. 

Amik Ovası yağmurlu günlerde su taşkınlara neden olur ve havalimanı yolu kapanma noktasına gelirdi. Fakat 2019 yılıyla birlikte yol yükseltilmiştir. Türkiye’nin önemli tarım merkezlerinden biri olan Amik Ovası Hatay Havalimanı için önemlidir. Stratejik konumu, toprak yapısı ve baharda sunduğu görsel şölen yüzünden, havalimanı ovanın üzerine konumlanmıştır. Eğer Hatay seyahati planlıyorsanız mutlaka bahar aylarında gitmeye özen gösterin deriz. Şahit olduğunu güzellikleri belki ömrünüzün sonuna kadar başka bir yerde göremeyebilirsiniz.

Haftanın her günü Havaş havalimanına hizmet vermektedir. Havaş İskenderun’dan 19,00 TL bir ücret ve trafik durumuna göre değişen 1 saat ile ulaşım mümkündür. PAC Meydanı Ontur Otel Önü, Sahil Yolu, Fener Caddesi, İskenderun-Hatay Karayolu, Sarımazı, Belen, Hatay Havalimanı duraklarından geçer. Antakya’dan ise Sümerler Maksim, Gündüz Caddesi, Atatürk Caddesi, Ayşe Fitnat Caddesi, 75. Yıl Bulvarı, Antakya-İskenderun Karayolu, Hatay Havalimanı güzergahlarından geçen Havaş’a yine haftanın her günü belirlenen saatlerde ulaşım sağlayabilirsiniz. Trafik yoğunluğuna göre yaklaşık 40 dakika ile havalimanına ulaşmak mümkündür. Havaş ücreti ise Antakya’dan 14,00 TL’dir. Diğer ulaşım seçenekleri ise taksi ve araç kiralama şirketleridir. Hatay gibi tarihi dokuya ve mükemmel bir dokuya sahip şehre gelmişken gezmek ve lzeet duraklarına uğramadan geçmek olmaz. Şehri rahatça gezmek için en ideal ve konforlu olan yöntem araç kiralamaktır.

Havalimanına Yakın Oteller

Hatay Havalimanı oto kiralama hizmeti ile havalimanına geldiniz peki size en yakın oteller hangileri?

Hatay Havalimanı The Museum Hotel Antakya
The Museum Hotel Antakya
Haraparası Mah. Hacılar Sok. No:26/1
Hatay Havalimanı Ramada Hotel Iskenderun
Ramada Hotel Iskenderun
İskenderun Yeni Vergi Dairesi Yanı Çay Mahallesi Beş Temmuz Cad. No:42
Hatay Havalimanı Grand Boğaziçi Hotel
Grand Boğaziçi Hotel
Harbiye
Hatay Havalimanı Antakya Öğretmenevi
Antakya Öğretmenevi
Cumhuriyet Mah.
Boarding House
Yol Tarifi Al
Hatay Havalimanı Anemon Hotel Antakya
Anemon Hotel Antakya
Kavaslı Mah. Atatürk Blv. No:114