Samsun Havalimanı Ucuz Araç Kiralama

Ucuz araç kiralama ile bütçenize en uygun aracı sizlere en iyi kalitede sunuyoruz.

Renault Symbol
Renault Symbol
Ekonomik
Benzin
Manuel
Günlük
$27,86
Renault Clio HB
Renault Clio HB
Mini
Benzin
Manuel
Günlük
$27,86
Fiat Egea
Fiat Egea
Orta Sınıf
Benzin
Manuel
Günlük
$29,02
Ford Tourneo Courier
Ford Tourneo Courier
Geniş
Dizel
Manuel
Günlük
$34,82
Volkswagen Passat
Volkswagen Passat
Üst Sınıf
Dizel
Otomatik
Günlük
$45,27
Renault Captur Hybrid
Renault Captur Hybrid
SUV
Benzin
Otomatik
Günlük
$45,27
Audi A4
Audi A4
Lüks
Dizel
Otomatik
Günlük
$83,58
Monday, October 25, 2021 ve Monday, November 1, 2021 tarihleri arasında yapılacak olan rezervasyonun günlük fiyatıdır. Daha ileri tarihli rezervasyonlarınız için günlük fiyatlar değişkenlik gösterebilir.

Çarşamba ilçesinde yer alan sivil havalimanıdır. 1994 yılında yapımına başlanmış, 15 Aralık 1998 yılında dönemin Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel ve Başbakanı Mesut Yılmaz tarafından açılışı yapılmıştır. Fakat şehrin ilk havalimanı değildir. 1958 yılında hizmete açılan ve yeni havalimanı yapımına kadar çalışan havalimanı, artan uçak yolcu talebi ve teknoloji nedeniyle başka bir yerde yapılmıştır. İlk havalimanı  Kıranköy Mezarlığı ile Samsun Asker Hastanesi yanındaydı. Fakat pistte sürekli arızalar meydana geliyordu. En büyük tehlike ise sürekli yaşanan heyelanlardı. Tehlikeyi bilen pek çok pilot bazı hava koşullarında piste iniş yapmak istemiyordu. 1998 yılında 68 yolculu bir uçak pistten çıktı ve kaza sonrası yeni havalimanı yapımı hız kesti. Eski havalimanı arazisine ise yeni bir hastane kuruldu. Samsun havaalanı ile ilgili acı kayıplara neden olan iki kaza gerçekleşti. 1979 yılında Samsun Havaalanı'ndan kalkan Trabzon uçağı Esenboğa Havalimanı’na iniş yaparken kaza yaptı. 39 yolcudan 36’sı hayatını kaybetti. 1986 yılında ise Samsun Havaalanı'ndan kalkan askeri uçak Akkaya köyünde düştü ve 6 asker şehit oldu.

İlk havalimanı şehre 5 km uzaklıktayken Çarşamba Havalimanı merkeze 25 km mesafede 3.940.000 metrekare alanda iç ve dış hatlarda hizmet vermeye başlamıştır. 22 Haziran 2000 tarihinde Resmi Gazete’de yer alan kararla hava hudut kapısı ilan edilmiştir. 
Havalimanı inşası dönemin Başbakanı Tansu çiller tarafından 1994 yılında başlatıldı. Fakat aksaklıklar nedeniyle yapımı ancak 1998 yılında, sefere başlaması ise 11 Şubat 1999 yılında gerçekleşti. 2010 yılında Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü kararıyla open sky durumuna getirildi Open sky uçuş kısıtlamalarının kalktığı duruma denir. Daha sonra havayolu şirketleri istedikleri kadar uçuşa sahip oldu.

2011 yılı verilerine göre 1 milyondan fazla yolcuya sahip havalimanı, 2012 yılında Samsun Çarşamba Havalimanı resmi adını aldı.2017 yılında pist bakımı nedeniyle üç aylığına kapandıktan sonra tekrar hava trafiğine açıldı. Havalimanında tek terminal binasında iç ve dış hatlar bulunur. 

İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Bursa ve pek çok şehre uçak seferleri bulunur.         
Havalimanına ulaşım servisler, havaş, taksi, araç kiralama ile sağlanır. Şehir merkezinden Atakent, Büyük Camii karşısı - Opera tramvay durağı gibi noktalarından yaklaşık 30 dk sürecek Havaş tercih edilebilir. Otobüsler ise şehir merkezi,Çarşamba, Bafra, Ordu, Tekkeköy arasında seyahat eder. Havalimanından şehre uzaklık 30 kmdir ve 40 dk civarında sürmektedir. Şehir merkezine gittikten sonra Bafra, Çarşamba, Ayvacık gibi ilçelere giden belediye otobüs ve minibüsleri kullanabilirsiniz. Diğer seçenekler ise transfer ve araç kiralama şirketleridir. Araç kiralama şirketleri havalimanı içinde veya önceden rezervasyonla belirli noktalarda hizmet vermektedir.

Havalimanına Yakın Oteller

Samsun Havalimanı oto kiralama hizmeti ile havalimanına geldiniz peki size en yakın oteller hangileri?

Samsun Havalimanı Sheraton Grand Samsun Hotel
Sheraton Grand Samsun Hotel
Atatürk Blv. Liman Mah. Atatürk Blv. No:55
Samsun Havalimanı Venn Boutique Hotel & Restaurant
Venn Boutique Hotel & Restaurant
Atakum Adnan Menderes Bulv.
Samsun Havalimanı Anemon Otel Samsun
Anemon Otel Samsun
Çarşamba Caddesi Yeni Mahalle Çarşamba Cd. No:52 Canik
Samsun Havalimanı Samsun Palas Hotel
Samsun Palas Hotel
649 Sokak Atatürk Mahallesi
Samsun Havalimanı Otel 1919
Otel 1919
Körfez Mahallesi