Samsun Havalimanı Billige Mietwagen

Günstiger Autoverleih mit dem für Ihr Budget am besten geeigneten Tool. Wir bieten Ihnen die beste Qualität.

Renault Symbol
Renault Symbol
Kompaktklasse
Benziner
Schaltgetriebe
Taeglich
$14,90
Hyundai Accent Blue
Hyundai Accent Blue
Mittelklasse
Benziner
Schaltgetriebe
Taeglich
$17,78
Dacia Lodgy Laureate 7
Dacia Lodgy Laureate 7
7-10 Personen
Benziner
Schaltgetriebe
Taeglich
$36,06
Volkswagen Passat
Volkswagen Passat
Bestnote
Benziner
Automatikgetriebe
Taeglich
$39,79
Nissan Qashqai
Nissan Qashqai
SUV
Benziner
Automatikgetriebe
Taeglich
$46,06
Mercedes E - 180
Mercedes E - 180
Luxusklasse
Benziner
Automatikgetriebe
Taeglich
$74,67
Der Tagespreis der Reservierung liegt zwischen Monday, September 28, 2020 und Monday, October 5, 2020. Tagespreise können für zukünftige Reservierungen variieren.

Çarşamba ilçesinde yer alan sivil havalimanıdır. 1994 yılında yapımına başlanmış, 15 Aralık 1998 yılında dönemin Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel ve Başbakanı Mesut Yılmaz tarafından açılışı yapılmıştır. Fakat şehrin ilk havalimanı değildir. 1958 yılında hizmete açılan ve yeni havalimanı yapımına kadar çalışan havalimanı, artan uçak yolcu talebi ve teknoloji nedeniyle başka bir yerde yapılmıştır. İlk havalimanı  Kıranköy Mezarlığı ile Samsun Asker Hastanesi yanındaydı. Fakat pistte sürekli arızalar meydana geliyordu. En büyük tehlike ise sürekli yaşanan heyelanlardı. Tehlikeyi bilen pek çok pilot bazı hava koşullarında piste iniş yapmak istemiyordu. 1998 yılında 68 yolculu bir uçak pistten çıktı ve kaza sonrası yeni havalimanı yapımı hız kesti. Eski havalimanı arazisine ise yeni bir hastane kuruldu. Samsun havaalanı ile ilgili acı kayıplara neden olan iki kaza gerçekleşti. 1979 yılında Samsun Havaalanı'ndan kalkan Trabzon uçağı Esenboğa Havalimanı’na iniş yaparken kaza yaptı. 39 yolcudan 36’sı hayatını kaybetti. 1986 yılında ise Samsun Havaalanı'ndan kalkan askeri uçak Akkaya köyünde düştü ve 6 asker şehit oldu.

İlk havalimanı şehre 5 km uzaklıktayken Çarşamba Havalimanı merkeze 25 km mesafede 3.940.000 metrekare alanda iç ve dış hatlarda hizmet vermeye başlamıştır. 22 Haziran 2000 tarihinde Resmi Gazete’de yer alan kararla hava hudut kapısı ilan edilmiştir. 
Havalimanı inşası dönemin Başbakanı Tansu çiller tarafından 1994 yılında başlatıldı. Fakat aksaklıklar nedeniyle yapımı ancak 1998 yılında, sefere başlaması ise 11 Şubat 1999 yılında gerçekleşti. 2010 yılında Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü kararıyla open sky durumuna getirildi Open sky uçuş kısıtlamalarının kalktığı duruma denir. Daha sonra havayolu şirketleri istedikleri kadar uçuşa sahip oldu.

2011 yılı verilerine göre 1 milyondan fazla yolcuya sahip havalimanı, 2012 yılında Samsun Çarşamba Havalimanı resmi adını aldı.2017 yılında pist bakımı nedeniyle üç aylığına kapandıktan sonra tekrar hava trafiğine açıldı. Havalimanında tek terminal binasında iç ve dış hatlar bulunur. 

İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Bursa ve pek çok şehre uçak seferleri bulunur.         
Havalimanına ulaşım servisler, havaş, taksi, araç kiralama ile sağlanır. Şehir merkezinden Atakent, Büyük Camii karşısı - Opera tramvay durağı gibi noktalarından yaklaşık 30 dk sürecek Havaş tercih edilebilir. Otobüsler ise şehir merkezi,Çarşamba, Bafra, Ordu, Tekkeköy arasında seyahat eder. Havalimanından şehre uzaklık 30 kmdir ve 40 dk civarında sürmektedir. Şehir merkezine gittikten sonra Bafra, Çarşamba, Ayvacık gibi ilçelere giden belediye otobüs ve minibüsleri kullanabilirsiniz. Diğer seçenekler ise transfer ve araç kiralama şirketleridir. Araç kiralama şirketleri havalimanı içinde veya önceden rezervasyonla belirli noktalarda hizmet vermektedir.

In der Nähe von Flughafenhotels

Samsun Havalimanı Autovermietung mit dem Flughafen, den Sie zu den nächstgelegenen Hotels gekommen sind?

Samsun Havalimanı Sheraton Grand Samsun Hotel
Sheraton Grand Samsun Hotel
Atatürk Blv. Liman Mah. Atatürk Blv. No:55
Samsun Havalimanı Venn Boutique Hotel & Restaurant
Venn Boutique Hotel & Restaurant
Atakum Adnan Menderes Bulv.
Samsun Havalimanı Marin Otel
Marin Otel
Mimar Sinan Mah. Ataturk Bulv. No:202 Atakum
Samsun Havalimanı Anemon Otel Samsun
Anemon Otel Samsun
Çarşamba Caddesi Yeni Mahalle Çarşamba Cd. No:52 Canik
Samsun Havalimanı Otel 1919
Otel 1919
Körfez Mahallesi