İzmir Billige Mietwagen

Günstiger Autoverleih mit dem für Ihr Budget am besten geeigneten Tool. Wir bieten Ihnen die beste Qualität.

Renault Symbol
Renault Symbol
Kompaktklasse
Benziner
Schaltgetriebe
Taeglich
$13,53
Renault Clio HB
Renault Clio HB
Mini
Benziner
Schaltgetriebe
Taeglich
$13,53
Ford Tourneo Courier
Ford Tourneo Courier
Groß
Diesel
Schaltgetriebe
Taeglich
$20,81
Renault Megane
Renault Megane
Mittelklasse
Benziner
Automatikgetriebe
Taeglich
$20,81
Renault Captur Hybrid
Renault Captur Hybrid
SUV
Benziner
Automatikgetriebe
Taeglich
$30,53
Volkswagen Passat
Volkswagen Passat
Bestnote
Diesel
Automatikgetriebe
Taeglich
$31,75
Mercedes C-180
Mercedes C-180
Luxusklasse
Benziner
Automatikgetriebe
Taeglich
$69,38
Der Tagespreis der Reservierung liegt zwischen Saturday, January 29, 2022 und Saturday, February 5, 2022. Tagespreise können für zukünftige Reservierungen variieren.

İzmir, Türkiye'nin en kalabalık üçüncü ilidir. Bulunduğu konum nedeniyle bir liman kentidir. Şehrin tarihsel kökeninin Bornova’da başladığı düşünülmektedir. Neolitik döneme kadar izi sürülen Yeşilova bölgesinde şehir kurulmuştur. Büyük İskender’in başlattığı Helenistik dönemde önemli bir şehir olan İzmir, Roma ve Bizans dönemlerinde hak ettiği gibi parlamasa da Osmanlı döneminde tekrar parlak bir şehir olmuştur. Gelişen deniz ticareti İzmir’i öne çıkarmış, Müslümanlar, Yahudiler, Ermeniler, Rumlar gibi çeşitli din ve kültürlerden medeniyetlerin birlikte yaşadığı bir yer olmuştur. İzmir’in zengin kültüründe böyle ilişkilerin önemi büyüktür. Böyle bir ticaretin merkezi olması hem doğu hem de batının birleşmesine ön ayak olmuştur. Ticaretin dışarı ve içeri rahatça yapılması için İzmir-Aydın demiryolu yapılmıştır. Bu demiryolu Anadolu’nun ilk demiryolu hattıdır.
Fakat 1. Dünya Savaşı ve sonrasında Kurtuluş Savaşı’nda kentin ihtişamına gölge düşmüştür. Savaşta diğer Anadolu halkları gibi İzmir halkı da büyük başarılar göstermiştir. Cumhuriyetin ilanı ve ülkenin kurtuluşuyla İzmir tekrar eski cazibesini kazanmaya başlamıştır. 1923 yılından itibaren şehre yatırımlar yapılmaya başlanmıştır. Fabrikalar kurulmuş, ilk iktisat kongresi İzmir’de yapılmıştır. 1936 yılında İzmir Enternasyonal Fuarı’nın temelleri atılmıştır. Tüm bu ekonomik yatırımlara ek olarak 1970’li yıllarla birlikte turizmde atak yapılmıştır. İzmir özellikle yaz turizminin merkezi haline gelmeye başlamıştır. Yerli ve yabancı turistin gözdesi olmuştur. Gelişen turizme paralel olarak İzmir Adnan Menderes Havalimanı inşa edilmiş, şehrin potansiyeli artmıştır. Aynı zamanda Bergama, Efes gibi Unesco Dünya Mirası’na girmiş yerler her sene milyonlarca turisti şehre çekiyor.

 

İzmir'deki Tarihi Mekanlar

Dünyada antik kent denilince akla gelen ilk yerlerden biri Efes Antik Kenti’dir. M.Ö. 11. yy’da Yunanların Ephesus dediklere alanda şehir yükselmiştir. Şehir önemli bir merkez ve liman olmuştur. Sadece ticari anlamda değil, kültür, tiyatro, sanat, bilim merkezi haline gelmiştir. Selçuk ilçesinde bulunan antik kent, 2015 yılında Unesco Dünya Mirası listesine alınmıştır. Bu durum turistlerin ilgisini daha çok çekmiştir. Antik kenti gezmek için mutlaka bir kaç saatinizi ayırın. Öncelikle Efes’in en uzun caddesi Liman Caddesi’nde güzel bir yürüyüş gerçekleştirin. Daha sonra mutlaka Meryem Ana Kilisesi’ne uğrayın deriz. Hıristiyanlar için önemli bir yapı olan kilisede katolik mezhebi doğmuştur. Roma senatörü Celses anısına yaptırılan Celsus Kütüphanesi dünyanın önemli kişilerin yetiştiği bir yerdir ve mutlaka ziyaret edilmelidir. Dünyanın en büyük antik tiyatrosu ünvanına sahip Büyük Tiyatro’nun atmosferine ve ihtişamına da tanık olmanızı tavsiye ederiz. Mermer Cadde, Aşk Evi, Kuretler Caddesi, Skolastika Hamamı, Hadrian Tapınağı, Odeon Efes Antik Kenti’nde ziyaret edilmesi gerekenlerdendir. Kente giriş ücretlidir. Müze kartla geçiş serbesttir.

İzmir’in Selçuk ilçesinde yer alan diğer önemli, yapı Selçuk Kalesi’dir.Bizans ve Osmanlı’dan izler taşıyan surlara sahip kalenin yapımında tuğla ve taş kullanılmıştır. Kalenin içinde cami, sarnıçlar ve sokaklar bulunur. İzmir’in sembolü olan İzmir Saat Kulesi Konak Meydanı’nda bulunur. Sultan II. Abdülhamit'in tahta çıkışının 25. yılının anısına 1901 yılında yaptırılmıştır. Kule kesme taşlardan yapılmıştır. Konak’ta bulunan diğer tarihi mekan Agora turistlerin yoğun ziyaret ettiği yerlerden biridir. M.Ö. 4. yüzyılda yapılan Agora bölgenin en canlı yeri olmuştur. Eğlenceli aktivitelerin ve ticaretin merkezi olan Agora’nın pek çok yerinde Roma İmparatorluğu’nun etkisini görmek mümkündür. Eros, Dionysos’un heykelleri, bazilika ve pek çok diğer yapı kesinlikle görülmeye değerdir.
Unesco Dünya Mirası Listesi’nde yer alan diğer bir yer olan Bergama’da bulunan Allianoi Antik Kenti aynı zamanda termal özelliğine sahiptir. Kentte ılıca özelliği bulunur. 2011 yılında yapılan Yortanlı Barajı yüzünden antik kent sular altında kalma tehlikesiyle karşı karşıyadır. Bergama’da bulunan diğer antik kent Pergamon’dur. Pergamon Krallığı’ndan adını almıştır. Tarihin pek çok dönemine tanıklık eden Pergamon Antik Kenti’ni ziyaret listesine eklemelisiniz.
Dünyanın yedi harikasından biri olan Artemis Tapınağı İzmir’e gelince ilk gidilmesi gereken tarihi mekanlardan biridir. 127 sütun, 125 metre uzunluk, 65 metre genişliğe sahip tapınak Efes için  ilk yerleşim yerlerinden biridir. Adını aldığı Tanrıça Yunan mitolojisindeki tanrıça değildir. Efes’in Tanrıçası Artemis bereket ve doğurganlık tanrıçasıdır. Böyle ihtişamlı bir yapıyı ziyaret ederek tarihe şahitlik edebilirsiniz.
İzmir denilince ilk aklan gelen yer olan Çeşme deniz, güneş tatili için mükemmel bir lokasyondur. Aradığınız her şeyi bulabileceğiniz Çeşme’de tarihi bir mekan görmek isterseniz Alaçatı Yel Değirmenleri’ni mutlaka gezin deriz. Alaçatı’ya gidenler bilir, rüzgar burada sürekli eser. Rüzgara karşı buğday öğütmek amacıyla bu değirmenler yapılmıştır. Fakat günümüzde değirmenler restoran olarak kullanılmaktadır.

 

İzmir'in Doğal Güzellikleri

İzmir’in doğal güzelliklerinin çoğunu plajlar ve koylar oluşturur. Plaj ve koylar dışında bir yer arayanlar için Siren Kayalıkları alternatif olacaktır. Siren Kayalıkları İzmir’in en güzel yerlerinden biri olan Foça’dadır. Yunan mitolojisine göre Sirenler bölgede yaşayan deniz yaratıklarıdır. Efsaneye göre Sirenler öyle güzel müzik yaparlarmış ki bölgeden geçen gemileri cezbeder ve gemilerin batmasına neden olurmuş. Yolunuz Foça’ya düşerse mutlaka ziyaret edin deriz.
Efes Antik Kenti’nde bulunan Yedi Uyuyanlar Mağarası, putperestler kaçan yedi hıristiyanı simgeler. Bu ilk hıristiyanlar kaçarken bir mağaraya sığınırlar. Fakat etraftan duyanlar gençlerin mağarasının girişini kapatarak onları ölüme terk ederler. Yedi genç mağarada yüzyıllar süren bir uykuya dalar ve uyandıklarında değişen dünyaya anlam veremezler. Yedi Uyuyanlar Mağarası hikayesini anlatmak için sürekli ziyaretçilerini bekler.
Nebiler Köyü’nde yer alan Nebiler Şelalesi eşsiz bir güzelliğe sahiptir. Şelalenin etrafı kaplıca ve termal su kaynaklarıyla doludur.
İzmir Çeşme’de bulunuyorsanız bazı koy ve plajlar ayrı öneme sahiptir. Bunların başında Boyalık gelir. Aya Yorgi Koyu’na kadar uzanan Boyalık Koyu’nda deniz ve güneşin tadını çıkarmanızı tavsiye deriz. Mavi Bayrak ödüllü bir plaj olan Ilıca Plajı sımsıcak ve sığ sulara sahiptir. Altınkum, Alaçatı’da bulunan Çark Plajı, Piyade Plajı, Dalyanköy Sakızlı Koy, Kocakarı plajı müthiş güzelliğe sahip plaj ve koylardır.

 

İzmir'de Ne Yenilir Ne İçilir?

İzmir gibi pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış bir yerin mutfağı da farklı kültürlerin izlerini taşır. Tüm etkilere rağmen klasik bir Ege mutfağıdır. Rumlar, Ermeniler, Müslümanlar, Yahudiler İzmir mutfağına izlerini bırakmıştır. Zeytinyağı ve sebzeler İzmir mutfağının temelini oluşturur. Pırasa, patlıcan, hindiba, deniz börülcesi gibi pek çok sebze ve otun zeytin yağlısını mutfakta görürsünüz. Bir liman kenti olması nedeniyle bu sebzelerin yanına mutlaka deniz ürünleri gelir.
Sabah kahvaltısında sıcacık boyoz veya kumruyu mutlaka deneyin.İzmir köftesi, keşkek, lokma, İzmir tulumu mutlaka tatmanız gereken yöresel lezzetlerdir. Özellikle ziyaretiniz bir İzmir düğününe veya bayrama denk gelirse keşkekin tadına bakın.

 

İzmir'de Spor ve Macera

Alaçatı özellikle son yıllarda rüzgar sörfünde öne çıkan bir yer olmuştur. Sürekli rüzgar almasıyla ünlü Alaçatı’da sadece sörf için otel bulmanız bile mümkündür. Bunun dışında Alaçatı veya pek çok bölgede dalış deneyebilirsiniz. Çeşme merkezde demirlemiş dalış hizmeti veren gemilerden bilgi alabilirisniz. İzmir’in eşsiz koylarında dalış yapmak unutulmaz bir deneyim olacaktır.

 

İzmir'e Nasıl Gidilir?

İzmir Adnan Menderes Havalimanı sayesinde seyahatin en kolay olduğu yerlerden biridir. Türkiye ve yurtdışından pek çok yerden direkt uçuşla İzmir’e gidilebilir. İzmir içinde seyahat için araç kiralama, taksi veya toplu taşıma araçları kullanılabilir. Aynı şekilde karayolu üzerinden özel aracınızla İzmir’e gelebilirsiniz. İstanbul’dan İzmir uçak ile yaklaşık 1 saat sürer, özel araçla 5 buçuk saatten fazla sürecektir. Ankara’dan uçakla 1 saat, 10 dakika arabayla 7 saat bir yolculuk sürecektir.

İzmir Mietwagen Zustellpunkte und Flughäfen

İzmir Rent A Car bietet 11 verschiedene Zustellpunkte und einen kostenlosen Flughafentransfer.

İzmir Büro Übergabe
Elit Büro
Izmir Hotel Übergabe
Otel
Izmir Busbahnhof Übergabe
Otogar
İzmir Adressen Übergabe
Adres
Alacati Hotel Übergabe
Elit Büro
Cesme Hotel Übergabe
Otel
Çeşme Büro
Elit Büro
Alacati Bureau
Elit Büro
Adnan Menderes Havalimanı
Havalimanı

Was zu essen, was zu trinken?

İzmir Mietwagen in die Stadt kam, was zu essen, was zu trinken?

İzmir Starbucks
Starbucks
Adalet Mah. Manas Blv. No:47 Folkart Towers
İzmir Starbucks
Starbucks
Kuruçeşme Mh. 203/52 Sk. No:6/A
İzmir IKEA Restaurant & Cafe
IKEA Restaurant & Cafe
Kazım Dirik Mah. 372. Sok. No:34
İzmir Starbucks
Starbucks
Cengizhan Mah. 1620/39 Sok. No: 55
İzmir Starbucks
Starbucks
Yalı Mah. 6522 Sok. No:3