Ordu-Giresun Havalimanı Ucuz Araç Kiralama

Ucuz araç kiralama ile bütçenize en uygun aracı sizlere en iyi kalitede sunuyoruz.

Renault Symbol
Renault Symbol
Ekonomik
Benzin
Manuel
Günlük
$42,77
Toyota Corolla
Toyota Corolla
Orta Sınıf
Benzin
Otomatik
Günlük
$49,12
Renault Captur
Renault Captur
SUV
Benzin
Otomatik
Günlük
$57,59
Volkswagen Passat
Volkswagen Passat
Üst Sınıf
Dizel
Otomatik
Günlük
$58,64
Ford Tourneo Courier
Ford Tourneo Courier
Geniş
Dizel
Manuel
Günlük
$64,99
Mercedes C-180
Mercedes C-180
Lüks
Benzin
Otomatik
Günlük
$91,44
Saturday, May 28, 2022 ve Saturday, June 4, 2022 tarihleri arasında yapılacak olan rezervasyonun günlük fiyatıdır. Daha ileri tarihli rezervasyonlarınız için günlük fiyatlar değişkenlik gösterebilir.

Ordu Gülyalı ve Giresun Piraziz ilçeleri arasında bulunan havalimanı 22 Mayıs 2015 tarihinde açılmıştır. Yapımına ise 2011 yılında başlanmıştır. Şehir olarak bakıldığında ise Ordu sınırlarına ve şehir merkezine daha yakındır. Ordu merkeze uzaklığı 18 km arabayla yaklaşık 19 dakikadır. Giresun şehir merkezine ise 30 km uzaklıktadır. Neden iki şehir arasında böyle bir havalimanı sorusunun cevabı ise iki şehrin birbirine olan uzaklıklarıdır. Merkezler arasında yaklaşık olarak 40 km vardır ve araçlarla ulaşım oldukça rahattır. 

Ordu-Giresun Havalimanı diğer tüm havalimanlarından bir özelliğiyle ayrılır. Türkiye’de ve Avrupa’da deniz üzerine inşa edilen tek ve ilk havalimanıdır. Denize taş dolguyla inşa edilen havalimanı dünyada ise üçüncü sırada yer alır. Diğerleri ise Japonya ve Hong Kong’da yer alan Kansai International Airtport ve Hong Kong International Airport’tur. Benzer bir proje Rize-Artvin için de düşünülmektedir. 36 milyon tona yakın taşın dökülmesiyle deniz doldurulmuştur. Trabzon Havalimanı gibi deniz kıyısında havalimanları olsa da tam üzerinde yoktur. Bulunduğu bu durum görsel bir şölen sunmasına da neden olmaktadır. Her iki şehir yolcuları birlikte düşünüldüğünde yıllık 2 milyona yakın yolcu taşımaktadır.

Ordu’dan havalimanına havaşlarla gitmek mümkündür. Ünye Toki Evleri’nden kalkan Havaş Ünye, Fatsa, Kumbaşı güzergahından havalimanına ulaşır. Aynı şekilde Giresun Eynesil önünden Havaş’a binebilir, Eynesil, Görele, Tirebolu, Espiye, Keşap, Giresun, Bulancak güzergahından havalimanına ulaşabilirisniz. Ordu’dan Havaş 95 dakika, Giresun’dan ise 125 dakika sürer. Elbette trafiğe göre süre değişir. Siz uçak sattinize göre ayarlamayı ihmal etmeyin. Diğer seçenek ise genelde en çok kullanılanlardan olan araç kiralam şirketleridir. Ordu ve Giresun’da hizmet veren şirketlerden biri ile irtibata geçebilirsiniz.

Havalimanına Yakın Oteller

Ordu-Giresun Havalimanı oto kiralama hizmeti ile havalimanına geldiniz peki size en yakın oteller hangileri?

Ordu-Giresun Havalimanı Ramada Hotel
Ramada Hotel
Maden Mah. Küçük Ev Sok. No:20
Ordu-Giresun Havalimanı Aktuğ Elegance Otel
Aktuğ Elegance Otel
Akyazı Mah. Sabahnur Malatyalıoğlu Cad. No:2
Ordu-Giresun Havalimanı Balıktaşı Otel
Balıktaşı Otel
Güzelyalı Mah. Sahil Cad. Bülent Ecevit Blv. No:319
Ordu-Giresun Havalimanı La Quinta by Wyndham Giresun
La Quinta by Wyndham Giresun
Gedikkaya Mahallesi Ada Sokak No 14
Ordu-Giresun Havalimanı Anemon Hotel
Anemon Hotel
Taşbaşı Mah. Atatürk Blv. No:5