Malatya Havalimanı Ucuz Araç Kiralama

Ucuz araç kiralama ile bütçenize en uygun aracı sizlere en iyi kalitede sunuyoruz.

Renault Symbol
Renault Symbol
Ekonomik
Benzin
Manuel
Günlük
$32,19
Toyota Corolla
Toyota Corolla
Orta Sınıf
Benzin
Otomatik
Günlük
$38,54
Ford Tourneo Courier
Ford Tourneo Courier
Geniş
Dizel
Manuel
Günlük
$38,54
Renault Captur
Renault Captur
SUV
Benzin
Otomatik
Günlük
$47,01
Volkswagen Passat
Volkswagen Passat
Üst Sınıf
Dizel
Otomatik
Günlük
$48,06
Mercedes C-180
Mercedes C-180
Lüks
Benzin
Otomatik
Günlük
$80,86
Saturday, May 28, 2022 ve Saturday, June 4, 2022 tarihleri arasında yapılacak olan rezervasyonun günlük fiyatıdır. Daha ileri tarihli rezervasyonlarınız için günlük fiyatlar değişkenlik gösterebilir.

Türk Hava Kuvvetleri ve DHMİ ortaklığında hizmette olan Malatya Havalimanı 1941 yılında Battalgazi’de açılmıştır. Fakat daha sonra başka bir yere transfer edilmiş, 1984 yılından bu zamana ise Akçadağ’da yer almaktadır. Türkiye’nin en eski havalimanlarından biridir. Şehir merkezine 34 km uzaklıkta bulunur. Senede 1 milyon yolcu kapasitesi ile çalışan havalimanı bazı durumlarda Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından kullanıma hazırdır. Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Erhaç’ta yer alan üssü nedeniyle Malatya Erhaç Havalimanı olarak da bilinir. Havalimanı Havacılık Genel Müdürlüğü tarafınca verilen Yeşil Havaalanı (Green Airport) belgesine sahip, çevreci havalimanlarındandır.

İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyük şehirlerden karşılıklı seferler düzenlenir. 2007 yılından bu yana dış hatlarda da seferler düzenlenmektedir. Direkt uçus olmasa da Ankara aktarmalı Frankfurt seferleri bulunmaktadır. Aynı şekilde İstanbul Atatürk Havalimanı aktarmalı seferler de bulunur. Tüm havayolu şirketlerinin yolcularına hizmet veren Havaş havalimanına ulaşımda kullanılan hizmetlerdendir. Şehir merkezine 45 dakika gibi bir sürede giden Havaş, Onbin Konut, Polis Kantini, Polis Okulu, Beydağı Devlet Hastanesi, Altın Kayısı, Eski Garaj, Emeksiz Kavşağı, Doğu Garajı gibi duraklardan geçer. Tam tersi güzergahta ise Sivas Caddesi’nden kalkar ve çevre yolu, otogar ve sonunda havalimanına ulaşır. Bazı havayolu şirketlerinin servisleri de havalimanına ulaşım sağlamaktadır. Havalimanından veya bulunduğunuz şehirden araç kiralayarak ulaşım sağlayabilirsiniz. Belediye otobüslerinin herhangi bir hizmeti yoktur. 

Havalimanına Yakın Oteller

Malatya Havalimanı oto kiralama hizmeti ile havalimanına geldiniz peki size en yakın oteller hangileri?

Malatya Havalimanı Melid otel
Melid otel
Ankara Asvaltı Fahri Kayahan Kavşağı
Malatya Havalimanı Mövenpick Hotel Malatya
Mövenpick Hotel Malatya
İnönü Malatya
Malatya Havalimanı Divalin Otel
Divalin Otel
Malatya Havalimanı Malatya Polisevi
Malatya Polisevi
Boarding House
Yol Tarifi Al
Malatya Havalimanı Anemon Hotel Malatya
Anemon Hotel Malatya
Ankara karayolu 6. Km