Malatya Havalimanı Ucuz Araç Kiralama

Ucuz araç kiralama ile bütçenize en uygun aracı sizlere en iyi kalitede sunuyoruz.

Renault Clio HB
Renault Clio HB
Mini
Benzin
Manuel
Günlük
$39,23
Renault Megane
Renault Megane
Orta Sınıf
Benzin
Otomatik
Günlük
$52,31
Monday, August 9, 2021 ve Monday, August 16, 2021 tarihleri arasında yapılacak olan rezervasyonun günlük fiyatıdır. Daha ileri tarihli rezervasyonlarınız için günlük fiyatlar değişkenlik gösterebilir.

Türk Hava Kuvvetleri ve DHMİ ortaklığında hizmette olan Malatya Havalimanı 1941 yılında Battalgazi’de açılmıştır. Fakat daha sonra başka bir yere transfer edilmiş, 1984 yılından bu zamana ise Akçadağ’da yer almaktadır. Türkiye’nin en eski havalimanlarından biridir. Şehir merkezine 34 km uzaklıkta bulunur. Senede 1 milyon yolcu kapasitesi ile çalışan havalimanı bazı durumlarda Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından kullanıma hazırdır. Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Erhaç’ta yer alan üssü nedeniyle Malatya Erhaç Havalimanı olarak da bilinir. Havalimanı Havacılık Genel Müdürlüğü tarafınca verilen Yeşil Havaalanı (Green Airport) belgesine sahip, çevreci havalimanlarındandır.

İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyük şehirlerden karşılıklı seferler düzenlenir. 2007 yılından bu yana dış hatlarda da seferler düzenlenmektedir. Direkt uçus olmasa da Ankara aktarmalı Frankfurt seferleri bulunmaktadır. Aynı şekilde İstanbul Atatürk Havalimanı aktarmalı seferler de bulunur. Tüm havayolu şirketlerinin yolcularına hizmet veren Havaş havalimanına ulaşımda kullanılan hizmetlerdendir. Şehir merkezine 45 dakika gibi bir sürede giden Havaş, Onbin Konut, Polis Kantini, Polis Okulu, Beydağı Devlet Hastanesi, Altın Kayısı, Eski Garaj, Emeksiz Kavşağı, Doğu Garajı gibi duraklardan geçer. Tam tersi güzergahta ise Sivas Caddesi’nden kalkar ve çevre yolu, otogar ve sonunda havalimanına ulaşır. Bazı havayolu şirketlerinin servisleri de havalimanına ulaşım sağlamaktadır. Havalimanından veya bulunduğunuz şehirden araç kiralayarak ulaşım sağlayabilirsiniz. Belediye otobüslerinin herhangi bir hizmeti yoktur. 

Havalimanına Yakın Oteller

Malatya Havalimanı oto kiralama hizmeti ile havalimanına geldiniz peki size en yakın oteller hangileri?