Erzurum Havalimanı Araç Kiralama

Uygun fiyat ve güvenilir hizmet anlayışı ile Elitcar Erzurum Havalimanı Araba Kiralama ayrıcalıklarını ve kusursuz deneyimi yaşayın!

Erzurum Havalimanı Araç Kiralama Fiyatları

Erzurum Havalimanı araç kiralama fiyatlarının değişiklik göstermesinde etkili olan pek çok faktör olduğu için sabit bit fiyattan söz etmek mümkün değildir. Kiralık aracın özellikleri, talep edilen diğer özellikler, modeli, araç kiralama süresinin uzunluğu gibi faktörler havalimanı araç kiralama fiyatlarının değişmesinde doğrudan etkilidir.

Günlük araç kiralama fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Kiralık aracı teslim alacağınız konumu, tarihi, teslim edeceğiniz konumu ve tarihi girerek filtreleme yapabilir ve açılan sayfada günlük araç kiralama fiyatlarını öğrenebilirsiniz. Uzun dönem araç kiralama ihtiyacınız için de doğrudan müşteri temsilcilerimizle iletişime geçerek size özel uzun dönem araç kiralama fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz. Uygun fiyatlı araç kiralama avantajından yararlanmak için siz de Elitcar Rental’i tercih edebilirsiniz.

Erzurum Havalimanı Genel Bilgiler

1947 yılında temelleri atılmaya başlanan Erzurum Havalimanı, şehir merkezinin kuzeydoğusunda, Aziziye ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. 1966 yılındaysa hizmete başlayan havalimanı ilk olarak askeri – sivil kategoride hizmet vermiş ve ardından uluslararası seferlere de açılmıştır. Erzurum Havalimanı 2005 yılından itibaren de yeni terminal binasında hizmetlerini sürdürmektedir. Her yıl milyonca yolcuyu ağırlayan havalimanı, özellikle kış aylarında daha çok tercih edilmektedir.

Kış turizmin başkentlerinden biri olan Erzurum’a ilginin çok olmasından dolayı Erzurum Havalimanı da yerli ve yabancı turistler tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Samsun’a hava yoluyla gelecekseniz havalimanı araç kiralama yaparak ulaşımınızı daha hızlı bir şekilde sürdürebilirsiniz. 

Erzurum Havalimanı Nerede?

Erzurum Havalimanı, Erzurum şehir merkezinin kuzeydoğusunda, Aziziye ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Havalimanı özellikle de kış aylarında yoğun yolcu trafiğine sahip olduğu için ulaşımı da her geçen gün daha da gelişmektedir. Havalimanından şehir merkezine ya da şehir merkezinden havalimanına ulaşmak için çeşitli yöntemler bulunmaktadır. Belediye toplu taşıma araçları, havalimanı toplu taşıma araçları, taksiler, özel transfer araçlar bunlardan bazılarıdır. Ancak ulaşımınızı en rahat şekilde sürdürmek ve gideceğiniz yere daha hızlı ulaşmak için en mantıklı yol, Erzurum Havalimanı araç kiralama yapmaktır.

Online araç kiralama seçeneğiyle işlemlerinizi hızlı ve kolay bir şekilde tamamlayabilir ve uçaktan iner inmez kiralık aracınızı teslim alabilirsiniz. Ayrıca Erzurum araç kiralama hizmetiyle de havalimanı haricinde kiralık aracı adresinizden ya da farklı konumlardan teslim alabilirsiniz. Benzinli araç kiralama, dizel araç kiralama, otomatik vites araç kiralama ya da manuel vites araç kiralama… Elitcar Rental her geçen gün genişleyen araç filosuyla ihtiyaçlarınıza profesyonel çözümler üreterek uygun araç kiralama hizmeti sunuyor.

Erzurum Havalimanı En Uygun Araç Kiralama

En çok tercih edilen araç kiralama şirketlerinin başında gelen Elitcar Rental başarısını sunduğu profesyonel hizmetlere borçludur. 24 saat yol yardımı, uygun fiyatlı araç kiralama, geniş araç filosu, havalimanı araç teslimatı gibi pek çok ayrıcalık sunan firma her geçen gün daha fazla kişinin araç kiralama ihtiyacını karşılamaktadır. Siz de kurumsal araç kiralama ihtiyacınız için Elitcar Rental’i tercih ederek ayrıcalıklarından yararlanabilirsiniz. Erzurum Havalimanı araç kiralama hizmeti için de Elitcar’ı tercih ederek uygun fiyatlı otomobil kiralama fırsatını yakalayabilirsiniz.

Araba kiralama denildiğinde akla ilk gelen firmalardan Elitcar Rental, online araç kiralama ile havalimanı Erzurum araç kiralama hizmetinden yararlanmanızı sağlıyor. Dilediğiniz modelde, markada, özellikte, viteste, yakıt türünde kiralık aracı dakikalar içerisinde kiralayabilir ve ister havalimanından, isterseniz de adresinizden teslim alabilirsiniz.

Erzurum Havalimanı Ulaşım Rehberi

Her yıl milyonlarca yolcuya hizmet veren Erzurum Havalimanı Erzurum şehir merkezinin kuzey doğusunda, Aziziye ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Şehir merkezine yaklaşık olarak 15 dakika uzaklıkta bulunan havalimanına ulaşım çeşitli yollarla sağlanabilmektedir. Erzurum Havalimanı’na ulaşım için belediye toplu taşıma araçlarını, havalimanı toplu taşıma araçlarını, taksileri, özel transfer araçları tercih edebilirsiniz. Ancak ulaşımınızı en hızlı ve konforlu şekilde sürdürmek istiyorsanız tercih edeceğiniz en akıllıca yöntem, havalimanı Erzurum araç kiralama yapmaktadır. Böylece hem toplu taşımayla yolunuzu uzatmamış olacak hem de vaktinizi daha verimli değerlendirmiş olacaksınız. 

Aynı zamanda birkaç gününüzü de şehri keşfetmek için harcayacaksanız araç kiralama yapmak oldukça mantıklı. Ulaşımınızı keyifli ve hızlı sürdürmek için havalimanı araç kiralama yapabilirsiniz. İstek ve ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurarak kiraladığınız araçla Erzurum’u doya doya keşfedebilirsiniz.

Erzurum’da Trafik – Sürüş Kuralları

Erzurum araç kiralama yapmadan önce bilgi sahibi olmanız gereken konulardan biri de şehrin trafik ve sürüş kurallarıdır. Güvenli bir yolculuk yapmak için yola çıkmadan önce sizin ve araçtaki tüm kişilerin emniyet kemerinin takılı olması gerekmektedir. Ardından aracın tüm aynalarını kontrol ederek kör noktaların bulunmadığından emin olmalısınız. Dikkat etmeniz gereken noktalardan biri de, hız sınırlarıdır. Şehir içi ve şehir dışı hız sınırlarına uymalı ve bu noktadan asla taviz vermemelisiniz. Aslında bu kurallar yalnızca Erzurum’da değil; neredeyse dünyanın her yerinde geçerlidir.

Elitcar Rental olarak müşterilerimizin güvenliğini her şeyden çok önemsiyoruz ve bu yüzden de kiralık araçların bakımlarını düzenli aralıklarla yaptırarak güvenli ve konforlu bir yol deneyimi yaşamalarını sağlıyoruz.

Erzurum’da Gezilecek ve Turistik Yerler

Doğal ve kültürel güzelliklerle dolu Erzurum’da gezilecek yerler saymakla bitmez. Gezi listenize öncelikle Erzurum’un simgesi haline gelen Yakutiye Medresesi’ni eklemelisiniz. En iyi korunan medreselerden biri olmakla birlikte günümüzde Etnografya Müzesi ve Erzurum Türk İslam Eserleri Müzesi olarak kullanılıyor. 

Selçuklu döneminden kalan en önemli eserlerinden biri olan Çifte Minareli Medresi’yi ziyaret etmelisiniz. UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi’nde de yer alan medrese, Hatuniye Medresesi olarak da biliniyor. Kurtuluş Savaşı’nın en önemli anlarından biri olan Erzurum Kongresi’nin yapıldığı binayı da mutlaka gezmelisiniz. Erzurum Kongre ve Milli Mücadele Müzesi, ülkemizin temellerinin atıldığı yerdir. 
Kış mevsiminde Erzurum’u ziyaret edecekseniz Palandöken Dağı’na çıkmadan şehirden dönmek olmaz.

Saat Kulesi, Erzurum Kalesi, Ulu Camii, Derviş Ağa Camii, Abdurrahman Gazi Türbesi başta olmak üzere keşfetmeniz ve gezmeniz gereken sayısız eser bulunuyor. 

SSS
Sıkça Sorulan Sorular
Kiralık bir araçla, toplu taşıma veya araç paylaşımı hizmetlerine ihtiyaç duymadan, istediğiniz yere, istediğiniz zamanda gitme özgürlüğüne ve esnekliğine sahip olursunuz.
Araba kiralamak için neye ihtiyacınız var?

 

Erzurum araç kiralama hizmetinden yararlanmak için öncelikle geçerli bir sürücü belgesine sahip olmanız gerekir. Çoğu zaman sürücü belgesinin en az bir yıldır geçerli olması şartı aranmaktadır. Depozito/teminat için de kendi adınıza hesap ya da kredi kartı bırakarak araç kiralayabilirsiniz. İşte Elitcar ile araç kiralamak bu kadar kolay! 

Kiralık araç trafik cezasını kim öder? 

 

Erzurum araç kiralamada kiralama işlemlerinin tamamlanmasıyla birlikte araçla ilgili tüm sorumluluk kiralayan kişiye geçer. Bundan dolayı da tüm trafik cezalarından ve diğer trafik ihlallerinden araç kiralayan kişi sorumludur. Cezanın kesildiği gün ve saate araç kimdeyse trafik cezası o kişiye yönlendirilir.

Araç kiralarken dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir?

 

Araç kiralarken öncelikle kiralık araçlar arasında karşılaştırmalar yaparak en uygun fiyata en iyi arabayı kiralamak tasarruf sağlar. Araç kiralarken bütçenizi ve ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurmalısınız. Araç kiralama sözleşmesini mutlaka inceleyerek kiralayacağınız araca mutlaka sigorta yaptırmalısınız. Uzun dönem araç kiralama hizmetinden yararlanacaksanız bunları mutlaka göz önünde bulundurmalısınız.

Kiralık arabam için şimdi rezervasyon yapıp daha sonra ödeme yapabilir miyim?

 

Online araç kiralama ayrıcalığıyla size en uygun aracı kiralayabilirsiniz. Kiraladığınız aracı teslim alırken ödemenizi hızlı ve kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

Kaza halinde ne yapmalıyım?

 

Kiraladığınız araçla kazaya karışmanız durumunda aracı hareket ettirmeden araç kiralama şirketiyle iletişime geçerek durum hakkında bilgi vermelisiniz. En yakın jandarma ya da polis ile de iletişime geçerek rapor tutturmalı ve alkol raporu almalısınız. Kazada araç kiralayan kişi kusursuzsa masraflar şirket tarafından karşılanır.

Kiraladığım aracı teslim alırken nelere dikkat etmeliyim?

 

Araç kiralama şirketinde evrak işlemlerinizi tamamladıktan sonra aracı görevliyle birlikte detaylı olarak incelemelisiniz. Dikkatinizi çeken en ufak defoyu bile görevliyle paylaşarak rapor tutturmalısınız. Böylece aracı teslim ederken daha önce oluşmuş hasarlardan sorumlu tutulmazsınız. Aracın tüm kapılarını, bagajı ve motor kaputunu inceleyerek mekanizmalarını kontrol etmelisiniz. Güvenliğiniz için bu adımlar oldukça önemlidir.

Kiraladığım araç arızalandığında yerine araç verilecek mi?

 

Kiralık aracınız arızalandığında araç kiralama şirketiyle iletişime geçerek yol yardımı talebinde bulunmalısınız. Şirket, en kısa sürede size yeni aracınızı ulaştıracak ve arızalanan aracı çektirecektir.

Hala Sorularınız mı Var?
Sorular ve yanıtlar hakkında daha fazla bilgi almak için sıkça sorulan sorular sayfamızı ziyaret edin.
Mobil Uygulamamızı İndirin
Mobil uygulamamızı indirin ve araç kiralama işlemlerinizi hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirin.