Bodrum Milas Havalimanı Ucuz Araç Kiralama

Ucuz araç kiralama ile bütçenize en uygun aracı sizlere en iyi kalitede sunuyoruz.

Hyundai Accent Blue
Hyundai Accent Blue Orta Sınıf
Benzin
Manuel
Günlük
17,84 $
Renault Symbol
Renault Symbol Ekonomik
Dizel
Manuel
Günlük
17,84 $
Dacia Lodgy Laureate 7 Kişilik
Dacia Lodgy Laureate 7 Kişilik 7-10 Kişilik
Dizel
Manuel
Günlük
37,55 $
Saturday, February 1, 2020, 2:00 PM ve Saturday, February 8, 2020, 2:00 PM tarihleri arasında yapılacak olan rezervasyonun günlük fiyatıdır. Daha ileri tarihli rezervasyonlarınız için günlük fiyatlar değişkenlik gösterebilir.

Bodrum Ege Bölgesi’nin en hareketli tatil beldelerinden biridir. Yaz tatili sezonunun başlangıcı Bodrum sahilleri ile belirlenir. Bu sebeple Bodrum özellikle yaz aylarında sürekli yerli yabancı turistleri ağırlar. 1997 yılında artan turizm ve yerel talebe karşılık Bodrum Milas Havalimanı hava trafiğine açılmıştır. Milas Muğla’nın diğer büyük kenti olduğu için adı Bodrum-Milas  olarak seçilmiştir. Milas kültürel ve tarihi yönüyle öne çıkarken, Bodrum arkeolojisi ve doğal güzellikleriyle ön plana çıkar. Havalimanı için bu iki kent arasında uzun süre isim tartışması yapılmıştır. Sonunda ikisinin de vazgeçilmeyecek kadar değerli olduğuna karar verilip ortak isim konmuştur. 

Havalimanı yapılmadan önce büyük tartışmalar yaşanmıştır. Tartışmaların odağında ise havalimanının yapılacağı alan olmuştur. Yapımı gerçekleştirecek şirketler çevresel güzelliklere yakın olmasını istemiş, daha denize yakın bir alanı istemişlerdir. Fakat çeşitli tartışmalardan sonra bu karardan vazgeçilmiş ve havalimanı şehir dışına doğru yapılmıştır. Böylece Dalyan gibi bir cennet korunmuştur. 

1997 yılında yapılan ilk terminal 2012 tarihinde yıkılmıştır. Onun yerine yıllık 5 milyon kapasiteli bir terminal yapılmıştır. Bu yeni terminalin yapım ihalesini TAV Havalimanları almış ve 2014 yılında havalimanını 20 yıllığına işletme hakkı almıştır. 2015 yılında ise dış hatlar terminalinin işletmesini üstlenmiştir. Bodrum Milas Havalimanı Bodrum’a 32 km, Milas’a 12 km uzaklıktadır. Diğer önemli bir tatil beldesi olan Didim’e ise 82 kilometre mesafededir. Havaş, Muttaş, taksiler ve araç kiralamak havalimanına ulaşımda tercih edilenlerdir.

Havalimanına Yakın Oteller

Bodrum Milas Havalimanı oto kiralama hizmeti ile havalimanına geldiniz peki size en yakın oteller hangileri?

Bodrum Milas Havalimanı Lujo
Lujo
Güvercinlik
Hotel
Yol Tarifi Al
Bodrum Milas Havalimanı Royal Arena Resort & Spa Bodrum Hotel
Royal Arena Resort & Spa Bodrum Hotel
Gümbet Mah. Adnan Menderes Cad.
Resort
Yol Tarifi Al
Bodrum Milas Havalimanı Azka Hotel
Azka Hotel
Suat Kay Sok. Bardakçı Koyu
Hotel
Yol Tarifi Al
Bodrum Milas Havalimanı Marina Vista Hotel
Marina Vista Hotel
Neyzen Tevfik Cad. No:168
Hotel
Yol Tarifi Al
Bodrum Milas Havalimanı Bodrium Boutique & Spa Hotel
Bodrium Boutique & Spa Hotel
Büyük İskender Cad. No: 13
Resort
Yol Tarifi Al