Bodrum Milas Havalimanı Cheap Car Rental

Cheap car rental with the most appropriate tool for your budget and we are offering you the best quality.

Renault Clio HB
Renault Clio HB
Economic
Gasoline
Manual
Daily
$36,43
Ford Tourneo Courier
Ford Tourneo Courier
Large
Diesel
Manual
Daily
$39,15
Renault Megane
Renault Megane
Middle Class
Gasoline
Automatic
Daily
$42,77
Renault Captur
Renault Captur
SUV
Gasoline
Automatic
Daily
$51,24
Volkswagen Passat
Volkswagen Passat
Top Grade
Diesel
Automatic
Daily
$52,30
Mercedes C-180
Mercedes C-180
Luxury
Gasoline
Automatic
Daily
$85,09
The daily price of the reservation is between the Saturday, May 28, 2022 and Saturday, June 4, 2022 dates. Daily rates may vary for future reservations.

Bodrum Ege Bölgesi’nin en hareketli tatil beldelerinden biridir. Yaz tatili sezonunun başlangıcı Bodrum sahilleri ile belirlenir. Bu sebeple Bodrum özellikle yaz aylarında sürekli yerli yabancı turistleri ağırlar. 1997 yılında artan turizm ve yerel talebe karşılık Bodrum Milas Havalimanı hava trafiğine açılmıştır. Milas Muğla’nın diğer büyük kenti olduğu için adı Bodrum-Milas  olarak seçilmiştir. Milas kültürel ve tarihi yönüyle öne çıkarken, Bodrum arkeolojisi ve doğal güzellikleriyle ön plana çıkar. Havalimanı için bu iki kent arasında uzun süre isim tartışması yapılmıştır. Sonunda ikisinin de vazgeçilmeyecek kadar değerli olduğuna karar verilip ortak isim konmuştur. 

Havalimanı yapılmadan önce büyük tartışmalar yaşanmıştır. Tartışmaların odağında ise havalimanının yapılacağı alan olmuştur. Yapımı gerçekleştirecek şirketler çevresel güzelliklere yakın olmasını istemiş, daha denize yakın bir alanı istemişlerdir. Fakat çeşitli tartışmalardan sonra bu karardan vazgeçilmiş ve havalimanı şehir dışına doğru yapılmıştır. Böylece Dalyan gibi bir cennet korunmuştur. 

1997 yılında yapılan ilk terminal 2012 tarihinde yıkılmıştır. Onun yerine yıllık 5 milyon kapasiteli bir terminal yapılmıştır. Bu yeni terminalin yapım ihalesini TAV Havalimanları almış ve 2014 yılında havalimanını 20 yıllığına işletme hakkı almıştır. 2015 yılında ise dış hatlar terminalinin işletmesini üstlenmiştir. Bodrum Milas Havalimanı Bodrum’a 32 km, Milas’a 12 km uzaklıktadır. Diğer önemli bir tatil beldesi olan Didim’e ise 82 kilometre mesafededir. Havaş, Muttaş, taksiler ve araç kiralamak havalimanına ulaşımda tercih edilenlerdir.

Near Airport Hotels

You arrived to the airport with Bodrum Milas Havalimanı car hire service. Where are the nearest hotels ?

Bodrum Milas Havalimanı Lujo
Lujo
Güvercinlik
Bodrum Milas Havalimanı Vogue Hotel Bodrum
Vogue Hotel Bodrum
Torba Mahallesi, Usuluk Koyu, No:10
Bodrum Milas Havalimanı Mandarin Oriental
Mandarin Oriental
Gölköy Mahallesi 314 Sokak No.10, 48483, Bodrum, Muğla, Turkey, Gölköy
Bodrum Milas Havalimanı Phoenix Sun Hotel Gümbet
Phoenix Sun Hotel Gümbet
Oramiral Kema Kayacan Gümbet
Bodrum Milas Havalimanı Voyage Torba Private Bodrum
Voyage Torba Private Bodrum