Kars Harakani Havalimanı Ucuz Araç Kiralama

Ucuz araç kiralama ile bütçenize en uygun aracı sizlere en iyi kalitede sunuyoruz.

Citroen C3
Citroen C3
Mini
Benzin
Manuel
Günlük
$25,35
Renault Symbol
Renault Symbol
Ekonomik
Benzin
Manuel
Günlük
$25,35
Renault Clio Sport Tourer
Renault Clio Sport Tourer
Orta Sınıf
Benzin
Manuel
Günlük
$27,77
Ford Tourneo Courier
Ford Tourneo Courier
Geniş
Dizel
Manuel
Günlük
$33,80
Volkswagen Passat
Volkswagen Passat
Üst Sınıf
Dizel
Otomatik
Günlük
$44,67
Renault Captur Hybrid
Renault Captur Hybrid
SUV
Benzin
Otomatik
Günlük
$47,08
Mercedes C-180
Mercedes C-180
Lüks
Benzin
Otomatik
Günlük
$82,10
Saturday, May 15, 2021 ve Saturday, May 22, 2021 tarihleri arasında yapılacak olan rezervasyonun günlük fiyatıdır. Daha ileri tarihli rezervasyonlarınız için günlük fiyatlar değişkenlik gösterebilir.

Şehir merkezine 6 km uzaklıkta olan havalimanı, Kars Havalimanı adıyla 1988 yılında faaliyete başlamıştır. Kars gibi çetin kış şartları olan bir ilde havalimanı olması Türkiye için büyük bir gelişmedir. Özellikle kışın ulaşımın şehrin kendi içinde bile durduğu göz önüne alındığı havalimanının önemi ortaya çıkar. Ülkenin yüksek rakımlı havalimanlarından olup adı 20 Mart 2015 yılında Kars Harakani Havalimanı şeklinde değiştirilmiştir. Adı bir sufi olan Ali bin Câfer olan Ebû’l Hasan el-Harakânî’den gelmektedir. Harakani İran’dan Kars’a göçmüştür. Mesnevi’de adı geçmekle beraber Kars’ta şehit düşmüştür.

Her yıl 3.000’e yakın uçuş ve 270.000’den fazla yolcu taşıyan havalimanının kapasitesi 2013 yılında yeni terminalle yükseltilmiştir. İç hatlar ve dış hatlar aynı terminalde hizmet vermektedir.Havalimanı sadece Kars için değil Ardahan gibi çevre iller için de önemlidir.

Kars Harakani Havalimanı’na ulaşım oldukça basittir. Küçük bir şehir merkezine sahip olduğu için pek çok farklı şekilde ulaşım sağlanır. Belediyenin hizmetinde olan Kars Havaalanı İç Hatlar Terminali çıkışının karşısındaki durakta yer alan otobüsleri kullanabilir veya Faikbey Caddesi üzerinden minibüse binilebilir. Kişisel aracınız veya taksiyle de havalimanına kısa sürede ulaşabilirsiniz. Terminaldeki taksicilerin veya başka korsan faaliyetlerin taşıma tekliflerini göz ardı edin. Güvenli ve yasal taşıma için doğrudan havalimanının dışındaki taksi durağına gidebilirsiniz. Aynı şekilde havalimanında faaliyeti bulunan yasal araç kiralama şirketlerini ziyaret edebilirsiniz. Bagaj yardımına ihtiyacınız varsa danışmadan yardım isteyebilirsiniz.

Daha önce hiç Kars’a gitmemiş yolcular için ise havalimanı pek çok hizmete sahiptir. Belirli bir ücret karşılığı aracınızı park edebilir veya havalimanından araç kiralama şirketleriyle irtibata geçebilirsiniz. Fakat bir araç kiralamak istiyorsanız , aracı daha önce rezervasyonla kiralamanızı öneririz. Yolcuların kullanımına ayrılmış otoparklar veya VIP park alanlarını kullanabilirsiniz. Fakat unutulmaması gereken havalimanının önüne veya yanına kısa süreliğine bile araç park edilmesi söz konusu değildir. Böyle bir durumda aracınızın çekileceğini unutmayın.

Havalimanından sonra kalacak yer içinde daha önceden bir rezervasyon yapmanızı öneririz. Doğu ekspresi seyahatlerinin artmasında ve genel olarak Kars turizminin gelişmesinde Harakani Havalimanı’nın önemi büyüktür. Havalimanı şehrin tanıtımında, yerli yabancının ziyaret olanağına sahip olmasında büyük bir etkiye sahiptir. Doğu ekspresi seyahatleri Kars turizmini canlandırdığı için otellerde yer bulmakta sıkıntı yaşayabilirsiniz. Karacaören Köyü’nde yer alan Harakani Havalimanına 3 km uzaklıkta başlayan otellerden birini seçebilirsiniz. Herhangi bir yardım için İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüne ait Turizm Danışma Bürosundan yardım alabilirsiniz. 0474 212 68 17 telefondan bilgi alabilirsiniz. Direkt olarak havalimanına ulaşmak isterseniz ise 0474 alan kodu ile 213 56 67 numarasını arayabilirsiniz.

Kars Harakani Havalimanı’nın çalışma saatleri; uçuşlar için 08.30 ve 19.40 saatleri arasında, mesai saatleri için sabah 08.00 ile akşam 16.30 saatleri arasındadır.

Havalimanına Yakın Oteller

Kars Harakani Havalimanı oto kiralama hizmeti ile havalimanına geldiniz peki size en yakın oteller hangileri?

Kars Harakani Havalimanı Hotel Katerina Sarayı
Hotel Katerina Sarayı
Kalıcı Mahallesi
Kars Harakani Havalimanı Grand Ani Hotel
Grand Ani Hotel
Kars Harakani Havalimanı Hotel Cheltikov
Hotel Cheltikov
Yusuf Paşa Mh. Şehit Hulusi Aytekin Cd. No:63
Kars Harakani Havalimanı Winter City Hotel
Winter City Hotel
Ali Gaffar Okan Bulvarı 70/1 Yenişehir Mahallesi
Kars Harakani Havalimanı Thé Kars Park Hotel
Thé Kars Park Hotel
Yenişehir Mah