Kars Harakani Havalimanı Billige Mietwagen

Günstiger Autoverleih mit dem für Ihr Budget am besten geeigneten Tool. Wir bieten Ihnen die beste Qualität.

Şehir merkezine 6 km uzaklıkta olan havalimanı, Kars Havalimanı adıyla 1988 yılında faaliyete başlamıştır. Kars gibi çetin kış şartları olan bir ilde havalimanı olması Türkiye için büyük bir gelişmedir. Özellikle kışın ulaşımın şehrin kendi içinde bile durduğu göz önüne alındığı havalimanının önemi ortaya çıkar. Ülkenin yüksek rakımlı havalimanlarından olup adı 20 Mart 2015 yılında Kars Harakani Havalimanı şeklinde değiştirilmiştir. Adı bir sufi olan Ali bin Câfer olan Ebû’l Hasan el-Harakânî’den gelmektedir. Harakani İran’dan Kars’a göçmüştür. Mesnevi’de adı geçmekle beraber Kars’ta şehit düşmüştür.

Her yıl 3.000’e yakın uçuş ve 270.000’den fazla yolcu taşıyan havalimanının kapasitesi 2013 yılında yeni terminalle yükseltilmiştir. İç hatlar ve dış hatlar aynı terminalde hizmet vermektedir.Havalimanı sadece Kars için değil Ardahan gibi çevre iller için de önemlidir.

Kars Harakani Havalimanı’na ulaşım oldukça basittir. Küçük bir şehir merkezine sahip olduğu için pek çok farklı şekilde ulaşım sağlanır. Belediyenin hizmetinde olan Kars Havaalanı İç Hatlar Terminali çıkışının karşısındaki durakta yer alan otobüsleri kullanabilir veya Faikbey Caddesi üzerinden minibüse binilebilir. Kişisel aracınız veya taksiyle de havalimanına kısa sürede ulaşabilirsiniz. Terminaldeki taksicilerin veya başka korsan faaliyetlerin taşıma tekliflerini göz ardı edin. Güvenli ve yasal taşıma için doğrudan havalimanının dışındaki taksi durağına gidebilirsiniz. Aynı şekilde havalimanında faaliyeti bulunan yasal araç kiralama şirketlerini ziyaret edebilirsiniz. Bagaj yardımına ihtiyacınız varsa danışmadan yardım isteyebilirsiniz.

Daha önce hiç Kars’a gitmemiş yolcular için ise havalimanı pek çok hizmete sahiptir. Belirli bir ücret karşılığı aracınızı park edebilir veya havalimanından araç kiralama şirketleriyle irtibata geçebilirsiniz. Fakat bir araç kiralamak istiyorsanız , aracı daha önce rezervasyonla kiralamanızı öneririz. Yolcuların kullanımına ayrılmış otoparklar veya VIP park alanlarını kullanabilirsiniz. Fakat unutulmaması gereken havalimanının önüne veya yanına kısa süreliğine bile araç park edilmesi söz konusu değildir. Böyle bir durumda aracınızın çekileceğini unutmayın.

Havalimanından sonra kalacak yer içinde daha önceden bir rezervasyon yapmanızı öneririz. Doğu ekspresi seyahatlerinin artmasında ve genel olarak Kars turizminin gelişmesinde Harakani Havalimanı’nın önemi büyüktür. Havalimanı şehrin tanıtımında, yerli yabancının ziyaret olanağına sahip olmasında büyük bir etkiye sahiptir. Doğu ekspresi seyahatleri Kars turizmini canlandırdığı için otellerde yer bulmakta sıkıntı yaşayabilirsiniz. Karacaören Köyü’nde yer alan Harakani Havalimanına 3 km uzaklıkta başlayan otellerden birini seçebilirsiniz. Herhangi bir yardım için İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüne ait Turizm Danışma Bürosundan yardım alabilirsiniz. 0474 212 68 17 telefondan bilgi alabilirsiniz. Direkt olarak havalimanına ulaşmak isterseniz ise 0474 alan kodu ile 213 56 67 numarasını arayabilirsiniz.

Kars Harakani Havalimanı’nın çalışma saatleri; uçuşlar için 08.30 ve 19.40 saatleri arasında, mesai saatleri için sabah 08.00 ile akşam 16.30 saatleri arasındadır.

In der Nähe von Flughafenhotels

Kars Harakani Havalimanı Autovermietung mit dem Flughafen, den Sie zu den nächstgelegenen Hotels gekommen sind?

Kars Harakani Havalimanı Winter City Hotel
Winter City Hotel
Ali Gaffar Okan Bulvarı 70/1 Yenişehir Mahallesi
Kars Harakani Havalimanı Grand Ani Hotel
Grand Ani Hotel
Kars Harakani Havalimanı Konak Otel
Konak Otel
Kars Harakani Havalimanı Hotel Katerina Sarayı
Hotel Katerina Sarayı
Kalıcı Mahallesi
Kars Harakani Havalimanı Ve Hotels Kars Beylerbeyi Sarayı
Ve Hotels Kars Beylerbeyi Sarayı