Nevşehir Kapadokya Havalimanı Ucuz Araç Kiralama

Ucuz araç kiralama ile bütçenize en uygun aracı sizlere en iyi kalitede sunuyoruz.

Nevşehir Kapadokya Havalimanı 1998 yılında hizmete girmiştir. Kapadokya dünyanın 8. harikası olduğu için yerli yabancı sürekli turist çeker. Geçmişte bölgeye sadece otobüs ve araçlarla gidilirken aşırı talebe karşılık vermek adına 15 Kasım 1998 tarihinde Nevşehir – Tuzköy Hava Meydanı adıyla hava trafiğine açıldı. Fakat 27 Aralık 1998 tarihinde Resmi Gazete’de yayınlanan kararla adı Nevşehir – Kapadokya Havalimanı olmuştur Fakat benzer bir kararla, 31 Mayıs 2015 tarihinde tekrar değişiklik yapılmış ve adı "Kapadokya Havalimanı" olmuştur.

Nevşehir sınırları içerisinde bulunan havalimanı, şehir merkezine 30 km uzaklıktadır. Nevşehir dışında çevre illere de hizmet verir. Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü işletmesinde olup, uluslararası statüye sahiptir. İstanbul’dan Atataürk Havalimanı ve Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan sürekli uçuşlar gerçekleşir. Sadece Kapodakya Havalimanı değil Kayseri Havalimanı’da Nevşehir ve Kapadokya’ya gelmek için tercih edilebilir. Kayseri Havalimanı şehir merkezine 100, Kapadokya Havalimanı ise 30 km mesafededir. Mantıklı olan Kapadokya olsa da Kayseri’den Nevşehir’e geçmek de mümkündür. Nevşehir’in Gülşehir sınırları içindedir. Havalimanından Gülşehir merkeze 9 km mesafe bulunur. 

Nevşehir merkezden havalimanına Havaş ve belediye otobüsü seçenekleri bulunmaz. Fakat Türk Hava Yolları gibi havayolu şirketlerinin servisi ile Ürgüp ve şehir merkezi gibi noktalara gidebilirsiniz. Forum Kapadokya ve Nevşehir Üniversitesi servislerin kalktığı noktalardır. Taksi bir seçenek olmakla birlikte pahalı bir seçenek olacaktır. Diğer bir alternatif ise Tuzköy – Gülşehir minibüslerdir. Minibüslerle Gülşehir’e gidebilir, ordan otobüs gibi vasıtalarla aktarma yapabilirsiniz. Fakat bavullarla veya yol yorgunluğuyla sizi zorlayabilen bir seçenek olabilir.

Avanos’tan havalimanına gelmek için, 35 bir mesafe katedilmesi gerekir. Özel araçla 45 dk süren bir yolculukla ulaşılır. Merkezle Avanos arasında belediye otobüsleri minibüs gibi seçenekler var. Kapadokya-Nevşehir-Göreme arasında önemli bir hat olan Göreme ile havalimanı arasında 43 km yani yaklaşık 45 dakika bulunur. UNESCO Dünya Miraslarından olan Göreme’ye Nevşehir şehir merkezinden yarım saatte ulaşım sağlanır. görüldüğü gibi Nevşehir gibi Kapadokya, Göreme gibi güzelliklere sahip bir şehirde en fazla tursitik gezi yapılır. Amaç bu güzellikleri görmek olduğu için en kolay ve rahat ulaşım yolları kullanılmalıdır. Havalimanına ve kaldığınız otele gideceğiniz mesafeleri iyice ölçün. Alternatifleri belirleyin. En kolay seçeneklerden olan transfer ve araç kiralama şirketlerini araştırmayı unutmayın. Özellikle yerli halktan değilseniz ve şehirde metro gibi seçenekler yoksa, toplu taşımanın daha zorlu olacağını göz ardı etmeyin.

Havalimanına Yakın Oteller

Nevşehir Kapadokya Havalimanı oto kiralama hizmeti ile havalimanına geldiniz peki size en yakın oteller hangileri?

Nevşehir Kapadokya Havalimanı Suhan Cappadocia Hotel & SPA
Suhan Cappadocia Hotel & SPA
Yeni Mah. Kızılırmak Cad. No:10
Nevşehir Kapadokya Havalimanı Argos In Cappadocia
Argos In Cappadocia
Kayabaşı Sok.No:23 Uçhisar
Nevşehir Kapadokya Havalimanı DoubleTree by Hilton
DoubleTree by Hilton
Yenimahalle Kızılırmak Cad. No:1
Nevşehir Kapadokya Havalimanı Ramada Cappadocia
Ramada Cappadocia
Ortahisar Urgup Karatas Mevkii Nevsehir Cad.
Nevşehir Kapadokya Havalimanı Monark Hotel
Monark Hotel
Ürgüp Ürgüp Cad No 72