Samsun Ucuz Araç Kiralama

Ucuz araç kiralama ile bütçenize en uygun aracı sizlere en iyi kalitede sunuyoruz.

Renault Symbol
Renault Symbol
Ekonomik
Benzin
Manuel
Günlük
$27,86
Renault Clio HB
Renault Clio HB
Mini
Benzin
Manuel
Günlük
$27,86
Fiat Egea
Fiat Egea
Orta Sınıf
Benzin
Manuel
Günlük
$29,02
Ford Tourneo Courier
Ford Tourneo Courier
Geniş
Dizel
Manuel
Günlük
$34,82
Volkswagen Passat
Volkswagen Passat
Üst Sınıf
Dizel
Otomatik
Günlük
$45,27
Renault Captur Hybrid
Renault Captur Hybrid
SUV
Benzin
Otomatik
Günlük
$45,27
Audi A4
Audi A4
Lüks
Dizel
Otomatik
Günlük
$83,58
Monday, October 25, 2021 ve Monday, November 1, 2021 tarihleri arasında yapılacak olan rezervasyonun günlük fiyatıdır. Daha ileri tarihli rezervasyonlarınız için günlük fiyatlar değişkenlik gösterebilir.

Eğer eşsiz doğasıyla Karadeniz Bölgesi sizi bir kere kendine çekmişse, bölgenin en kalabalık şehri olan Samsun’u da görmek isteyebilirsiniz. Samsun’un tek özelliği elbette kalabalık olması değil. Yeşilırmak ve Kızılırmak deltaları arasında uzanan doğal güzellikleriyle Samsun, aynı zamanda sekiz tanesi mavi bayrağa sahip ve sahil bandı boyunca uzanan doğal plajlarıyla ünlü. Bu yüzden Samsun turizminden bahsederken güneş, kum, deniz kelimeleri sıklıkla kullanılıyor. Deniz turizmi, kültür turizmi, doğa turizmi gibi farklı turizm türlerinde iddialı olan şehre sizin için yakından bakmak istedik.

Samsun'daki Tarihi Mekanlar

Öncelikle Samsun demek tarih demek aslında. Kuruluşu M.Ö. 750’li yıllara dayanan şehir, aynı zamanda Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919 yılında Milli Mücadele’yi başlatmak üzere ayak bastığı şehir olma özelliğini taşıyor. Samsun bu bakımdan, ziyaretçileri için pek çok tarihi ve turistik mekana sahip. Örneğin; Atatürk’ü İstanbul’dan Samsun’a getiren Bandırma Vapuru’nun yeniden inşa edilmesiyle oluşturulan Bandırma Vapuru Müzesi, Milli Mücadele’nin simgelerinden Onur Anıtı, Atatürk’e ait eşyaların sergilendiği Gazi Müzesi gibi Türkiye’nin tarihine ve kurtuluş mücadelesine dair pek çok anı ve bilgiye ulaşabileceğiniz yerler Samsun’da ziyaretçilerini bekliyor. 
Şehre gelen turistlerin uğrak noktalarından bir başkası ise geçmişte Samsun’da yaşamış olduğu tahmin edilen Amazon kadınların heykelleri ile kurulan Amazon Köyü. Özellikle şehrin pek çok noktasından görülebilen 12.5 metre uzunluğundaki Amazon Savaşçısı Heykeli’nin ilginizi çekeceğini söyleyebiliriz.  

Samsun'un Doğal Güzellikleri

Doğal güzellikleri görmek için gidebileceğiniz yerlerin ilki Vezirköprü ilçesinde yer alan ve 2012 yılında turizm bölgesi ilan edilmiş olan Şahinkaya Kanyonu. Heybetli kayalar arasında uzanan bu kanyon ekstrem sporlar açısından da oldukça popüler. Bir diğer doğal cennet ise Kızılırmak Deltası’nın ev sahipliği yaptığı çeşitli kuş ve bitki türünü barındıran Kuş Cenneti. Kuş Cenneti’nin şu anda UNESCO’nun Dünya Mirası Geçici Listesi’nde olduğunu ve türleri tehlike altında olan pek çok kuşa da yuva olduğunu da belirtelim. Tüm bu yerleri gezmek için oto kiralama servisini kullanmanız, seyahatinizde size zaman ve konfor kazandıracak. Öte yandan, Havza ve Ladik kaplıcaları termal turizm açısından, her geçen gün daha çok turisti kendine çekmeye devam ediyor. Özellikle Ladik kaplıca suları, şifalı olmasından dolayı “gençlik suyu” adını almış durumda. 

Samsun'da Spor ve Macera 

Samsun aynı zamanda macera tutkunları için bir cazibe merkezi. Samsun’a gittiğinizde yapabileceğiniz sporlar arasında; yamaç paraşütü, off-road, su altı dalışı, dağcılık ve kaya tırmanışı var. Eğer bir golf tutkunuysanız Samsun Golf Kulübü ve golf sahasını da ziyaret etmenizi mutlaka öneririz. 

Samsun'da Ne Yemeli, Ne İçmeli?

Samsun gibi doğal güzellikler açısından zengin bir şehrin mutfağı da oldukça iştah açıcı. Akla gelen lezzetlerden bir tanesi dünyaca ünlü Bafra pidesi. Pide kadar ünlü bir başka lezzet ise döner. Öte yandan zengin bir tabiata sahip olan şehirde her yıl “Samsun Yöresel Ot Yemekleri Festivali” düzenleniyor. Seyahatinizi bu festival ile aynı zamana denk gelecek şekilde planlamak isteyebilirsiniz. Gece hayatı ve eğlence için ise çeşitli alternatifler bulmanız mümkün olmakla birlikte hem cafeler hem de alkollü mekanlar açısından en popüler adresin Atakum olduğunu söyleyebiliriz. 

Samsun'a Nasıl Gidilir?

Samsun tüm ulaşım araçlarını kullanabileceğiniz bir lokasyonda bulunuyor. Hava, demir, kara ya da deniz yoluyla şehre ulaşım sağlayabilir, ardından oto kiralama servisi ile şehrin her yerine rahatlıkla ulaşabilirsiniz. 

Samsun Teslim Noktaları ve Havalimanları

7 farklı teslim noktası ve ücretsiz havalimanı teslimi ile Samsun rent a car sizlere hizmet veriyor.

Samsun Büro
Elit Büro
Samsun Otel Teslimi
Otel
Samsun Otogar
Otogar
Samsun Havalimanı
Havalimanı
Samsun Adres Teslimi
Adres

Ne yenir, ne içilir?

Samsun oto kiralama hizmetinden faydalanarak şehre geldiniz, peki ya ne yenilir, ne içilir?

Samsun No75 Passage
No75 Passage
Güzelyalı Mahallesi Adnan Menderes Bulvarı No:75
Gastropub
Yol Tarifi Al
Samsun Starbucks
Starbucks
Atatürk bulvarı Cumhuriyet Mah. Adnan Menderes Blv. No:367
Coffee Shop
Yol Tarifi Al
Samsun Starbucks
Starbucks
Adnan Menderes Blv. Körfez Mah.
Coffee Shop
Yol Tarifi Al
Samsun Soulmate Coffe & Bakery
Soulmate Coffe & Bakery
Adnan Menderes Bulvarı Kurupelit Yat Limanı
Coffee Shop
Yol Tarifi Al
Samsun Orjin Cafe & Restaurant
Orjin Cafe & Restaurant
Güzelyalı Mah. 3021 Sok. No:28