Edirne’de Araç Kiralayarak Şehri Keşfedin!

Edirne araç kiralama işleminin hemen ardından teslim alacağınız aracınızla Edirne’yi keşfetmeye hazır mısınız?

Marmara Bölgesi’nin en güzel şehirlerinden biri olan Edirne gerek doğal güzellikleri gerekse tarihi önemiyle her yıl binlerce yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yapıyor. Edirne ve çevresindeki güzellikleri keşfetmek için Edirne araç kiralama hizmeti alabilirsiniz. Edirne ile özdeşleşen tarihi mekânlar, şehri benzersiz kılan doğal güzelliklerle Edirne’de gezilecek yerler saymakla bitmez. Edirne’nin pek çok noktasından teslim alacağınız araçlarla Edirne’nin büyüleyici güzelliklerini keşfetmeye başlayabilirsiniz.

Edirne Trafik Bilgiler

Edirne araç kiralama hizmetinden yararlanmadan önce bilgi sahibi olmanız gereken konulardan biri, trafiktir. Büyük şehirlere oranla oldukça sakin bir şehir olan Edirne’de trafik problemi yok denecek kadar azdır. Ancak yine de iş gezinizi ya da turistik seyahatinizi planlarken iş gidiş ve dönüş saatlerini göz önünde bulundurursanız trafik konusunda hiç problem yaşamazsınız. Ancak Edirne’yi araç kiralamadan keşfetmek, yorucu olabilir. Ayrıca havayolu ulaşımını tercih edecekseniz Tekirdağ Çorlu Havalimanı araç kiralama hizmetinden yararlanarak konforlu bir şekilde Edirne’ye ulaşabilirsiniz. 

Müşterilerine konforlu ve güvenli bir ulaşım imkânı tanıyan Elitcar Rental, en çok tercih edilen araç kiralama şirketlerinden biridir. Kurumsal araç kiralama ihtiyaçlarınız için de Elitcar’ı tercih ederek uygun fiyat ayrıcalıklarından yararlanabilirsiniz.

 

Gezi İpuçları – Edirne’de Gezilecek Yerler

Edirne araç kiralama hizmetinin şehri Edirne Sarayı’ndan başlayarak keşfedebilirsiniz. Günümüze kadar tam anlamıyla korunamamış Edirne Sarayı, Topkapı Sarayı’ndan sonra Osmanlı Devleti’nin en büyük sarayıdır, bu yönüyle de oldukça önemlidir. Edirne’nin simgesi haline gelen Selimiye Camii de mutlaka görülmesi gereken yerler arasında yer alıyor. Üç Şerefli Cami, Ulu Cami, Kutsal Büyük Sinagog, Meriç Köprüsü, Sveti Geogi Bulgar Kilisesi Edirne’yi ziyaret ettiğinizde gezmeniz gereken yerlerden bazılarıdır. 
Edirne Söğütlük Kent Ormanı’nda doğayla vakit geçirebilir ve Meriç Nehri’nin akışını izleyebilirsiniz. Keşan’da yer alan Danişment Tabiat Parkı’na gidebilir ve yeşil ve mavinin eşsiz buluşmasıyla büyülenebilirsiniz. Gökçetepe Tabiat Parkı’nı ziyaret ettiğinizde de kendinizi adeta cennetteymiş gibi hissedeceksiniz. Saroz İbrice Limanı’na da uğrayarak denizaltı güzelliklerini keşfetmek için dalış yapabilirsiniz. 

Edirne’de gezilecek yerler bitmez. Edirne’yi tam anlamıyla keşfetmek için birkaç güne ihtiyacınız olabilir. Edirne konaklama alanları arasından bütçenize ve size en uygun olanını seçebilirsiniz.

Edirne’de Yapacağınız 10 Aktivite

  1. Edirne’de gezilecek yerler saymakla bitmediği gibi yapılacak aktiviteler de saymakla bitmez. Biz de size rehber olması açısından Edirne’de yapacağınız 10 aktiviteyi derledik.Tarihi yapıları ziyaret edin: Osmanlı Devleti’ne başkentlik yapmış Edirne, yüzlerce yıllık tarihi yapılara ev sahipliği yapıyor. Bu yapıları gezmeden Edirne’den dönmemelisiniz.
  2. Edirne müzelerini gezin: Tarihi ve kültürel yapılarıyla öne çıkan müzeleri gezerek geçmişe yolculuk yapabilirsiniz. Edirne Kent Müzesi, 2. Beyazid Külliyesi ve daha pek çok müzeyi gezmelisiniz.
  3. Edirne ciğerini tadın: Edirne denildiğinde akla ilk gelenlerden biri de, ciğerdir. Edirne’nin meşhur restaurantlarında muhteşem lezzete sahip Edirne ciğerini tadabilirsiniz.
  4. Kamp aktivitesini düşünebilirsiniz: Yeşilliklerle kaplı şehirde kamp yaparak doğayla iç içe olabilirsiniz. Enez çevresinde eşsiz manzaralar eşliğinde kamp yapabilir, dağ yürüyüşü ve tırmanış gibi aktivitelere katılabilirsiniz.
  5. Dalış etkinliklerine katılın: Edirne’de bulunan pek çok dalış merkezinde tüplü dalış yapabilirsiniz. Enez ve Keşan sahillerinde denizaltını da keşfedebilirsiniz.
  6. Meriç Nehri’nde bir güç geçirin: Doğal güzelliğiyle ön plana çıkan Meriç Nehri’nde kahvaltı yapabilir, keyifli yürüyüşler yapabilir, tertemiz havada keyifli zaman geçirebilirsiniz. 
  7. Yüzün: Mavi bayraklı plajlarıyla ve kendine temizleyebilen deniziyle Edirne her yıl binlerce turiste ev sahipliği yapıyor. 
  8. Edirne sokaklarını gezin: Edirne’nin tarihi evlerini, mimarisi bozulmamış sokaklarını gezebilirsiniz. Çok güzel fotoğraflar da çekebilirsiniz.
  9. Kırkpınar Güreşleri’ni izleyin: Seyahatinizi güreşlerin yapıldığı tarihe denk getirerek gelenekselleşmiş güreşleri izleme fırsatı yakalayabilirsiniz.
  10. Edirne peynirini tadın: Edirne’de mutlaka denemeniz gereken lezzetlerden biri, Edirne peyniridir. Tadı damağınızda kalacaktır.

Covid 19 Kapsamında Ne Tür Temizlik Önlemleri Alınıyor?

Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid 19 salgınından dolayı pek çok kişi ulaşımda toplu taşıma araçlarından ziyade kendi kişisel araçlarını ya da araç kiralama hizmetlerini tercih etmektedir. Bundan dolayı da araç kiralama hizmetlerinde gerekli dezenfekte ve temizlik önlemlerinin alınması zorunlu hale geldi. Elitcar, kiralık aracı teslim etmeden önce ve teslim aldıktan sonra düzenli olarak araçlarını dezenfekte etmektedir. Kiralık araçların düzenli olarak dezenfekte edilmesi ve temizlenmesiyle müşterilerinin sağlığını korumaktadır. 
Siz de Elitcar Rental’i tercih ederek bir yandan ulaşımınızı izole bir şekilde sürdürebilir, bir yandan da uygun fiyatlarla konforlu bir yol deneyimi yaşayabilirsiniz. Edirne araç kiralama hizmetiyle, araçlarınızı pek çok konumdan teslim alabilirsiniz. 
Edirne araç kiralama hizmetiyle pandemi döneminde sağlığınızı koruyabilirsiniz.

Edirne’de Araç Kiralama Nasıl Yapılır?

Elitcar Rental ile kolay bir şekilde araç kiralayabilirsiniz. Günümüzde araç kiralama hizmetine olan talep her geçen gün artıyor. Siz de seyahate ya da iş gezisine giderken araç kiralamaya ihtiyaç duyabilirsiniz. Web sitemiz üzerinden kolay ve hızlı bir şekilde ihtiyaçlarınıza en uygun aracı kiralayabilirsiniz. Güvenli ve kaliteli hizmet anlayışıyla hareket eden firmamız, siz müşterilerine pek çok ayrıcalık da sunmaktadır. Ucuz araç kiralama ayrıcalığından yararlanarak KDV, kasko ve diğer sigortalar ve 24 saat yol yardımı için ekstra ücret ödemezsiniz. 
Erken araç kiralama rezervasyonundan da yararlanarak daha uygun fiyat seçenekleriyle karşılaşabilirsiniz. Edirne kiralık araçlar arasından ihtiyacınıza en uygun olanını seçerek Edirne’yi keşfetmeye başlayabilirsiniz.

Edirne İçinde Günlük, Haftalık, Aylık ve Uzun Dönem Araç Kiralama Fiyatları Ne Kadardır?

Araç kiralama fiyatları pek çok faktöre bağlı olarak değişmektedir. Kiralık aracın özellikleri, talep edilen ekstra özellikler, araç kiralama süresi gibi faktörler doğrudan araç kiralama fiyatlarını etkilemektedir. Web sitemizi ziyaret ederek günlük araç kiralama fiyatları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Uzun dönem araç kiralama fiyatları için de müşteri temsilcilerimizle iletişime geçebilirsiniz. Huzurlu ve konforlu bir ulaşım sağlamanıza yardımcı olan Elitcar Rental, ucuz araç kiralama fiyatlarıyla bütçenizi de koruyor.

SSS
Sıkça Sorulan Sorular
Kiralık bir araçla, toplu taşıma veya araç paylaşımı hizmetlerine ihtiyaç duymadan, istediğiniz yere, istediğiniz zamanda gitme özgürlüğüne ve esnekliğine sahip olursunuz.
Kiraladığım araç arızalandığında yerine araç veril

Aracın arızalanması durumunda derhal araç kiralama şirketiyle iletişime geçerek durum hakkında bilgi verebilir ve yardım talebinde bulunabilirsiniz. Arızalanan aracın yerine yeni araç temin edilecektir.

Araba kiralamak için neye ihtiyacınız var?

 

Edirne araç kiralama hizmetinden yararlanmak için öncelikle geçerli bir sürücü belgesine sahip olmanız gerekir. Genellikle de sürücü belgesinin en az bir yıldır geçerli olması şartı aranmaktadır. Depozito/teminat için de kendi adınıza kredi ya da hesap kartı bırakarak araç kiralama hizmetinden yararlanabilirsiniz.

Kiralık araç trafik cezasını kim öder?

 

Edirne araç kiralama hizmetinde prosedürün imzalanmasının ardından araçla ilgili tüm sorumluluk, aracı kiralayan kişiye aittir. Bundan dolayı da trafik cezalarını ödemekle yükümlü kişi de aracı kiralayan kişidir. Cezanın kesildiği gün ve saatte aracın hangi müşteride olduğu araştırılır ve ceza o kişiye yönlendirilir. Ayrıca trafikte yaşanan tüm ihlallerden de kişi sorumludur.

Araç kiralarken dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir?

 

Edirne kiralık araçlar arasından seçim yaparken fiyat performans karşılaştırmasıyla size uygun olanı aracı kolaylıkla seçebilirsiniz. İhtiyaçlarınız ve bütçeniz doğrultusunda kiraladığınız araç tasarruf sağlamanıza yardımcı olacaktır. Araç kiralarken dikkat etmeniz gereken noktalardan biri de, sigortadır. Özellikle de uzun dönem araç kiralama yaparken mutlaka sigorta yaptırmalısınız. Online araç kiralama sonrasında aracı teslim alırken araçta herhangi bir sorunun olup olmadığını tespit ederek varsa görevliye rapor tutturmalısınız.

Kiralık arabam için şimdi rezervasyon yapıp daha sonra ödeme yapabilir miyim?

 

Online araç kiralama hizmetiyle dilediğiniz tarihlerde araç kiralayabilirsiniz. Erken araç kiralama rezervasyonundan da yararlanarak uygun fiyatlarla karşılaşabilirsiniz. Ödemeyi de aracınızı teslim alırken yapabilirsiniz.

Kaza halinde ne yapmalıyım?

 

Kiralık araçla kaza yapmanız durumunda aracı hareket ettirmeden derhal araç kiralama şirketinizle iletişime geçmelisiniz. Yaralanmalı bir kaza değilse tespit tutanağı doldurup varsa kazaya karışan diğer araçlarla rapor tutturmalısınız. Yaralanmalı bir kazaysa da en yakın polis ve jandarmayla iletişime geçerek rapor tutturmalı ve ardından alkol raporu almalısınız. Araç kiralama şirketiniz en kısa sürede size yol yardımı gönderecek ve sizi gideceğiniz konuma ulaştıracaktır. Araç kiralayan kişinin kazada kusursuz olması durumunda masraflar, şirket tarafından karşılanır.

Kiraladığım aracı teslim alırken nelere dikkat etmeliyim?

 

Araç kiralama şirketinde evrak işlemlerini tamamlayıp aracı teslim alırken dikkatlice incelemeniz gerekir. Araçta herhangi bir kusur görürseniz bunu görevliye rapor ettirmelisiniz. Aracın tüm kapılarını, kaputu, bagajı açarak mekanizmalarında herhangi bir sorun olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Bu sizin ve araçtaki diğer kişilerin güvenliği için de son derece önemlidir. Araçtaki problemleri rapor tutturarak daha önceden oluşmuş kusurlardan aracı teslim ederken sorumlu tutulmazsınız.

Kiraladığım araç arızalandığında yerine araç verilecek mi?

 

Kiraladığınız aracın arızalanması durumunda araç kiralama şirketi ile iletişime geçerek yol yardım talebinde bulunabilirsiniz. Şirket en kısa sürede size yeni araç gönderecek ve arızalanan aracı da çektirecektir.

Hala Sorularınız mı Var?
Sorular ve yanıtlar hakkında daha fazla bilgi almak için sıkça sorulan sorular sayfamızı ziyaret edin.
Mobil Uygulamamızı İndirin
Mobil uygulamamızı indirin ve araç kiralama işlemlerinizi hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirin.