İstanbul Billige Mietwagen

Günstiger Autoverleih mit dem für Ihr Budget am besten geeigneten Tool. Wir bieten Ihnen die beste Qualität.

Renault Symbol
Renault Symbol
Kompaktklasse
Benziner
Schaltgetriebe
Taeglich
$18,96
Hyundai i-10
Hyundai i-10
Mini
Benziner
Schaltgetriebe
Taeglich
$18,96
Fiat Egea
Fiat Egea
Mittelklasse
Benziner
Schaltgetriebe
Taeglich
$20,35
Jeep Renegade
Jeep Renegade
SUV
Benziner
Automatikgetriebe
Taeglich
$34,65
Volkswagen Passat
Volkswagen Passat
Bestnote
Benziner
Automatikgetriebe
Taeglich
$36,89
Fiat Fiorino
Fiat Fiorino
Groß
Diesel
Schaltgetriebe
Taeglich
$38,27
Mercedes C-180
Mercedes C-180
Luxusklasse
Benziner
Automatikgetriebe
Taeglich
$75,68
Der Tagespreis der Reservierung liegt zwischen Tuesday, January 26, 2021 und Tuesday, February 2, 2021. Tagespreise können für zukünftige Reservierungen variieren.

Edirne bir yandan Osmanlı Dönemi’nde başkent olmuş ve günümüze muhteşem bir tarihi doku ile gelmiş, bir yandan da gürül gürül akan Meriç ve Tuna nehirleri ve doğal güzellikleri ile turistlerin ilgi odağı olmayı sürdürmüştür. Nefis bir haftasonu kaçamağı için en doğru adreslerden biri olan Edirne’ye, gelin biraz daha yakından bakalım.

Edirne'de Gezilecek Yerler

UNESCO’nun Dünya Mirası Listesi’ne alınan, Mimar Sinan’ın “ustalık eseri” olan ve yapımı 8 yıl süren Selimiye Camii, Edirne’ye gittiğinizde mutlaka görmeniz gereken yerler arasında ilk sırada yer alıyor. Hem içi hem de dışıyla büyüleyici bir mimariye sahip olan, dört minareli Selimiye Camii konum olarak da şehir merkezinde bulunuyor. Edirne’nin bir başka ünlü camisi ise Eski Cami. 1914 yılında açılan ve duvarlarında 18. ve 20. yüzyıllardan kalma yazılar bulunan bu cami, hem tarihi hem de manevi bir mekan olarak görülmeye değer. 

Tarihi mekanlar arasında öne çıkan yerler arasında sırada II. Beyazıd Külliyesi var. 1488 yılında yaptırılan Külliye’ni Darüşşifa bölümü günümüzde Sağlık Müzesi olarak hizmet veriyor. Özellikle dönemin eğitim ve tedavi yöntemlerini gösteren, kostüm ve aksesuarlarını yansıtan bölümler oldukça ilgi çekici. Bir diğer tarihi yapı olan Edirne Sarayı ise Osmanlı Dönemi’nde oldukça büyük olsa da günümüze çok küçük bir kısmı ulaşmış durumda. Bu heybetli yapının ayakta kalan son parçalarını görmek için Adalet Kasrı’nı mutlaka ziyaret etmenizi öneririz.

Edirne aynı zamanda Türkiye’nin en büyük ve Avrupa’nın üçüncü büyük sinagogu olan Edirne Büyük Sinagogu’na ev sahipliği yapıyor. Oldukça görkemli olan bu yapı halk ziyaretlerine açık. Ziyarete açık ibadethanelerden bir diğeri ise tarihi 1880 yılına uzanan Bulgar Kilisesi.

Şehrin en kalabalık caddesinde yürümek isterseniz sizi Saraçlar Caddesi’ne davet ediyoruz. Dükkanlar, cafe ve restoranlarla dolu bu cıvıl cıvıl cadde, şehrin dokusu ve canlılığını hissetmenizi sağlayacak mekanların başında geliyor. 

Edirne’yi gezerken çizebileceğiniz bir rota da şöyle: Meriç nehri üzerindeki Meriç köprüsünün etrafında bulunan çay bahçelerinde dinlenerek nehri izleyebilir, ardından temiz ve huzur dolu havasını içinize çekmek için Karaağaç Kasabası’na gidebilirsiniz. Burada, II. Abdülhamit zamanında yaptırılan ve günümüzde Trakya Üniversitesi’ne devredilmiş olan tarihi Karaağaç Tren İstasyonu’nu ve yanında yer alan Lozan Anıtı’nı ziyaret edebilirsiniz. 

İpucu: Gezilecek yerler içinde merkeze uzak yerler de bulunduğundan, Edirne’ye arabanızla gitmenin ya da araç kiralamanın oldukça iyi bir fikir olduğunu söyleyebiliriz.

Edirne'de Ne Yenir?

Edirne’nin en ünlü lezzetlerinden biri ciğer. Yalnızca kendine has aroması olan tava ciğerini yemek için Edirne’ye giden lezzet düşkünleri var diyelim, siz anlayın ☺ Şehirde tava ciğeri yapan pek çok restoran bulabilirsiniz. Benzeri şekilde köfte de şehrin meşhurlarından. Bir diğer popüler lezzet, Edirne’nin sevilen tatlısı Triliçe. Hem kent sakinleri hem de turistler tarafından ilgi gören ve “üç sütlü” anlamına gelen Trileçe’yi, mutlaka memleketinde tatmanızı öneririz. Tatlı deyince Hayrabolu tatlısını da hatırlatmamak olmaz elbette. Son olarak Kavala Kurabiyesi ve Osmanlı saray mutfağından ünlü bir helva olan Deva-i Misk de mutlaka denemeniz gereken lezzetler arasında. 

Edirne'ye Nasıl Gidilir, Nerede Kalınır?

İstanbul’a yaklaşık 240 km. uzaklıkta olan Edirne’ye kendi aracınızla ya da otobüsle ulaşmak mümkün. Aracınız yoksa kiralayarak, İstanbul’dan 2,5-3 saat süren keyifli bir yolculuk yapabilirsiniz. Edirne küçük bir şehir gibi görünse de gezilecek yerleri kaçırmamak için en azından iki gün ayırmanızı ve bir gece konaklamanızı öneririz. Şehirde temiz ve konforlu pek çok otel seçeneği bulunuyor. 

İstanbul Mietwagen Zustellpunkte und Flughäfen

İstanbul Rent A Car bietet 10 verschiedene Zustellpunkte und einen kostenlosen Flughafentransfer.

Istanbul Anatolien Hotel Übergabe
Otel
Istanbul Anatolien Büro
Elit Büro
Busbahnhof Harem Übergabe
Otogar
Adressen Übergabe | Antolien
Adres
Sabiha Gökcen Flughafen
Havalimanı
Europa Hotel Übergabe
Otel
Istanbul Europa Büro
Elit Büro
Busbahnhof | Esenler Übergabe
Otogar
Tekirdağ Çorlu Havalimanı
Adres
Atatürk Havalimanı
Havalimanı
İstanbul 3. Havalimanı
Havalimanı

Was zu essen, was zu trinken?

İstanbul Mietwagen in die Stadt kam, was zu essen, was zu trinken?

Edirne Çamlık Park
Çamlık Park
Ayşekadın
Edirne Starbucks
Starbucks
Abdurrahman Mah. Talat Paşa Cad. No:59 Erasta Edirne
Edirne Starbucks
Starbucks
Talatpaşa Cad. Margi Outlet
Edirne Rys Hotel & Restaurant
Rys Hotel & Restaurant
Merkez Talatpaşa Cad. No 82
Edirne Dinlenti Park
Dinlenti Park
İlhami Ertem Caddesi Fatih Mah.