Dalaman Ucuz Araç Kiralama

Ucuz araç kiralama ile bütçenize en uygun aracı sizlere en iyi kalitede sunuyoruz.

Renault Symbol
Renault Symbol
Ekonomik
Benzin
Manuel
Günlük
$20,12
Renault Clio HB
Renault Clio HB
Mini
Benzin
Manuel
Günlük
$20,12
Toyota Corolla
Toyota Corolla
Orta Sınıf
Benzin
Otomatik
Günlük
$27,40
Ford Tourneo Courier
Ford Tourneo Courier
Geniş
Dizel
Manuel
Günlük
$27,40
Renault Captur Hybrid
Renault Captur Hybrid
SUV
Benzin
Otomatik
Günlük
$37,12
Volkswagen Passat
Volkswagen Passat
Üst Sınıf
Dizel
Otomatik
Günlük
$38,34
Mercedes C-180
Mercedes C-180
Lüks
Benzin
Otomatik
Günlük
$75,98
Saturday, January 29, 2022 ve Saturday, February 5, 2022 tarihleri arasında yapılacak olan rezervasyonun günlük fiyatıdır. Daha ileri tarihli rezervasyonlarınız için günlük fiyatlar değişkenlik gösterebilir.

Dalaman Persler, Helenler, Bizanslılar, Romalılar ve pek çok köklü medeniyetin yerleşim kurduğu, günümüzde Muğla ili sınırları içinde yer alan bir ilçedir. Osmanlı ve sonrasında Türkiye Cumhuriyeti topraklarına dahil olan Dalaman, uzun yıllar Köyceğiz’e bağlı kaldıktan sonra 13 ilçeden biri olmuştur. Dalaman müthiş doğal güzelliklerinin yanında, pek çok tatil beldesine nazaran daha huzurludur. Sessiz ve sakin bir tatil arayanlar için en ideal rotadır. Tipik bir Akdeniz kenti olduğu için her mevsim ziyaret edilebilir.

Dalaman’daki Tarihi Mekanlar

Likya’lılar döneminden günümüze kadar bir yerleşim bölgesi olmayı başaran Dalaman’da geçmişin izlerine sıklıkla rastlanır. Geçmişten kalan tarihi yapıların başında antik kentler gelir. Kumluova’da yer alan Letoon Antik Kenti bölgenin önemli yapılarındandır. Kent Likya için önemli bir alandır. Burada dini ritüellerini gerçekleştirmişlerdir. Bu yüzden kentin en önemli yeri halan korunan Leto Tapınağı’dır. Rivayete göre tapınak Artemis ve Apollo’nun annelerini onurlandırmak için yaptırılmıştır. Tapınakta aynı zamanda bir kitabe bulunur. İçeride Apollo ve Artemis adında iki tane daha tapınak bulunur. Tapınağın bir tarafında çeşme, diğer tarafında kilise yer alır.

Dalaman için önemli olan diğer yapı yine bir antik kent olan Hippokome Antik Kenti’dir. At şehri anlamına gelen kent Çöğmen Köyü sınırları içinde yer alır. Oktapolis Antik Kenti ise Kızılkaya, Sabunlu, Elcik köyleri arasında yer alır. Antik kentten günümüze gelen kalıntılar Roma ve Bizans döneminden kalmıştır. Bulunan kaya mezarlarını ziyaretçilerin görmesi zordur. Oldukça sarp kayalar üzerinde yer alırlar. Fakat Kayadibi Köyü’nde bazı kalıntıları görmek mümkündür.

Dalaman’da antik kentler dışında dünyaca ünlü bir yapıda yer alır. Asma Eski Köprü Dalaman’a gelen herkesin mutlaka görmesi gereken bir yerdir. Raftingin en iyi rotası olmakla birlikte, Dalaman Çayı üzerine Romalılar tarafından kurulmuştur. Köprünün Köyceğiz ve Fethiye’nin Muğla ile bağlantısı olması için yapıldığı tahmin ediliyor.

Dalaman’ın Doğal Güzellikleri

Dalaman Muğla’nın diğer ilçelerinde de oluğu gibi eşsiz doğal güzelliklere sahiptir. Yemyeşil bitkiler, tertemiz plajlar, el değmemiş koylarla her geçen gün cazibesini arttırır. Dalaman aynı zamanda ziyaretçilerine doğanın kucağında huzuru da verir. Ege ve Akdeniz gibi iki incinin buluşma noktasında yer alır. Her ikisinden de parçalar bulundurur. Dalaman bir tatil beldesi olmasının yanında, şifalı sulara ve antik kalıntılara sahip bir kenttir.

Dalaman Çayı müthiş manzaralar ve rafting gibi bir eğleceye ev sahipliği yapar. Çayın etrafında vakit geçirirken, huzurla anın tadını çıkarabilir veya biraz adrenalin depolayabilirsiniz. Her gittiği yerde koy ve plaj arayanlar için ilk durak Sarsıla Koyu’dur. Sarsıla adeta el değmemiş gibidir. Tertemiz deniz ve etrafında yeşilin her tonunda çam ağaçları bulunur. Koyun çevresinde alternatif konaklama seçenekleri de mevcuttur. Diğer taraftan koya tekne turları veya yat aracılığıyla da gelebilirsiniz. Günlüklü Koyu’da mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerlerden. Koy aynı zamanda pek çok sahili de içinde barındırır. Denize girdikten, güneşlendikten sonra çevrede yer alan restoranlarda Ege ve Akdeniz mutfağının tadına bakmanızı tavsiye ederiz.

Dalaman’ın en popüler plajı kuşkusuz Sarıgerme Plajı’dır. Dalaman merkeze araçla 20 dakika mesafede bulunan plaj denize girilebilecek en iyi yerlerden biridir.

Dalaman’da Spor ve Macera

Dalaman’da spor, macera, adrenalin ifadelerini tek başına karşılayan yer kuşkusuz Dalaman Çayı’dır. Gürül gürül akan sularıyla çay rafting sevenleri çağırır. Yeni başlayanlar için eğitimler verilir. Profesyoneller için de turnuvalar ve hatta şampiyonalar düzenlenmektedir.

Dalaman’da Ne Yenir, Ne İçilir?

Dalaman bir Ege ve Akdeniz kenti olmasının yanında Osmanlı’ya kadar uzanan köklü bir mutfağa sahiptir. Balık ve et yemekleri mutfağın gözdesidir. Koca Kafa olarak bilinen Mavru Kefali, Dalaman çevresinde sürüler halinde bulunan mavi yengeci ve Dalaman Çayı’ndan tutulan yayın balığını mutlaka tadın deriz. Yanına deniz börülcesi ve sılcan yoğurtlaması çok iyi gidecektir. Sabah kahvaltısı için mutlaka gözleme söyleyin deriz.

Dalaman’a Nasıl Gidilir?

Dalaman Muğla’nın iki havalimanından birine sahiptir. Bu yüzden ulaşım yönünden oldukça rahat bir güzergahtadır. İstanbul, Ankara gibi büyük şehirlerden Dalaman Havalimanı’na uçakla gelebilirsiniz. Dalaman merkeze havalimanından uzaklık sadece 10 kilometredir. Geri kalan yolu, taksi veya transferle alabilirsiniz. Kenti keşfederken de rahat bir ulaşım istiyorsanız, mutlaka araç kiralayın deriz. Dalaman’a her gün her şehirden otobüsler sefer düzenlemektedir.

Dalaman Teslim Noktaları ve Havalimanları

5 farklı teslim noktası ve ücretsiz havalimanı teslimi ile Dalaman rent a car sizlere hizmet veriyor.

Dalaman Büro
Elit Büro
Dalaman Otel Teslimi
Otel
Dalaman Havalimanı
Havalimanı

Ne yenir, ne içilir?

Dalaman oto kiralama hizmetinden faydalanarak şehre geldiniz, peki ya ne yenilir, ne içilir?

Dalaman Kahve Durağı
Kahve Durağı
Taşyaka Mah. Ölüdeniz Cad. No:180
Coffee Shop
Yol Tarifi Al
Dalaman Türk Kahvesi
Türk Kahvesi
Ölüdeniz Caddesi Taşyaka Mahallesi
Dalaman Gold Semaver
Gold Semaver
Cahit Gündüz 2. Sahil Bandı
Dalaman Sahil Lokantası
Sahil Lokantası
Mustafa Kemal Blv.
Turkish Restaurant
Yol Tarifi Al
Dalaman Kahve Sokağı
Kahve Sokağı
Coffee Shop
Yol Tarifi Al