Belek Ucuz Araç Kiralama

Ucuz araç kiralama ile bütçenize en uygun aracı sizlere en iyi kalitede sunuyoruz.

Antalya’nın bir mahallesi olan belek, küçük ama önemli bir turizm merkezidir. Serik ilçesine bağlıdır. Antalya’nın diğer yerlerine göre Belek daha az el değmiştir. Yani her yerde yüksek yüksek otellerin bulunmadığı küçük, bakir bir yerdir. Bu yüzden gittiğiniz her yerde bu el değmemişliği, temizliği, tarihi kokuyu duyumsarsınız.

Belek'teki Tarihi Mekanlar

Belek farklı dinlerin ve kültürlerin bugüne getirdiği bir kasabadır. O yüzden farklı kültürlerin etkilerini bir arada görürürüz. Dinler Bahçesi bu birlikteliğin en güzel örneğidir. Cami, kilise ve sinagogun yan yana yer aldığı Dinler Bahçesi her dinde insanın ibadet ettiği, farklı duyguların ve kardeşliğin yaşandığı eşsiz bir yerdir ve mutlaka görülmelidir. İçeride bulunan caminin adı Cennet Bahçesi, kilise Ruhullah sinagogun ise ismi bulunmamaktadır.

Belek’in diğer simgesi ise Aspendos Tiyatrosu’dur. Roma döneminin en iyi korunan tiyatrolarından olan Aspendos, Roma imparatoru Marcus Aurellius zamanında mimar Zeno tarafından yapılmıştır. Tiyatroyu ziyaret etmeden önce etkinlik takvimine göz atmanız iyi olur. Çeşitli konserler ve festivallere de katılabilirsiniz. Aksu ilçesinde bulunan Perge Antik Kenti Helenistik dönemin kalıntılarına ev sahipliği yapar. Roma döneminin en iyi mimari örneği olan kentte dönemin şehir bölge planlaması ile ilgili çok değerli veriler bulunur. Hamam ve çeşme kentin su kenti olduğunun simgesidir. Kentin tüm yapısının özel olması nedeniyle Unesco Dünya Miras listesine başvurulmuştur. Yine çok iyi korunan diğer antik kent ise Silyon Antik Kenti’dir. Kule ve günümüze kadar iyi korunmuş kapısı Bizans döneminin en iyi örnekleridir. Koçhisar Tepesi’nde yer alan antik kent gezi listenize mutlaka eklenmeli.

Belek'in Doğal Güzellikleri

Kurşunlu Şelalesi Türkiye’de bulunan en temiz ve doğal şelalelerden biridir. 7 gölet ve ririli ufaklı şelalelerle bir doğa güzelliğidir. Tertemiz suyu nedeniyle çok çeşitli kuşalara da ev sahipliği yapar. Şelalenin ziyaretçiler tarafından görülmesi için etrafına restoran, yürüyüş parkurları, çocuk parkı kurulmuştur. Şelaleye uğramalı, bu güzelliği mutlaka fotoğraflamalısınız. Sular yaklaşık 18 metre yükseklikten dökülür. Bir kanyonun içinde yer alan Kurşunlu Şelalesi’ne, Antalya-Isparta karayolu üzerinden ulaşım sağlanır.

Belek'te Spor ve Macera

Belek ile özdeşleşen spor golftür. Golfün Belek’te ünlenmesinin nedeni ise golf sahalarıdır. Türkiye’nin en büyük golf sahaları Belek’te bulunur. Eğer golfle ilgileniyor ve yolunuz Belek’e düştüyse mutlaka turnuva takvimlerine bakın. Eşsiz manzara eşliğinde golf paha biçilmez bir deneyim olacaktır. Belek’te dalış kulüpleri yardımıyla etkinliklerde bulunabilirsiniz. Aynı şekilde çeşitli organizasyon veya şirketler aracılığıyla su sporları yapabilirsiniz. Rafting, yelken, su kayağı, parasailing diğer aktivitelerdir.

Belek'te Ne Yenir, Ne İçilir

Belek turunçgil ve balık ağırlıklı bir mutfaktır. Turunç reçeli, karpuz ve bergamut mutlaka denemeniz gereken lezzetlerdir. Akşam yemeğinde de balık yemenizi öneririz. Bunların dışında yöresel olan Hibeş, Kulak çorbası, Antalya piyazı mutlaka tadılması gereken lezzetlerdir.

Belek'e Nasıl Gidilir

Belek ulaşım yönünden rahat bir alandadır. Karayolu veya havayolu ile ulaşım sağlanabilir. Antalya Havalimanı Belek arası 30 kilometredir. Bu mesafe arabayla yaklaşık 20 dakika sürer.  Havalimanından sonra otobüs, servis, araç kiralayarak Belek’e gelebilirsiniz. Zaten Türkiye’nin pek çok yerinden direkt uçuş ile Antalya’ya gelmek mümkündür. İstanbul Belek arası arabayla 9 saat, Ankara’dan 6,5 saat, İzmir’den 6 saat, Antalya merkezden 50 dakika sürer.

Belek Teslim Noktaları ve Havalimanları

2 farklı teslim noktası ve ücretsiz havalimanı teslimi ile Belek rent a car sizlere hizmet veriyor.

Ne yenir, ne içilir?

Belek oto kiralama hizmetinden faydalanarak şehre geldiniz, peki ya ne yenilir, ne içilir?

Belek Lara Çorbacısı
Lara Çorbacısı
Soup Place
Yol Tarifi Al
Belek Starbucks
Starbucks
Altınova Sinan Mah. Serik Cad. No:309 Deepo Outlet Center
Coffee Shop
Yol Tarifi Al
Belek Ikea Restaurant & Cafe
Ikea Restaurant & Cafe
IKEA Altınova Sinan Mh. Çağdaş Sk.
Cafeteria
Yol Tarifi Al
Belek Örnek Unlu Mamülleri
Örnek Unlu Mamülleri
Belek Shakespeare Coffee & Bistro
Shakespeare Coffee & Bistro
Deepo Outlet Center, Sinan Mah. Serik Cad. Havaalanı Yolu Üzeri No: 371/1
Restaurant
Yol Tarifi Al