Ucuz Araç Kiralama

Kişisel bir araca sahip olmayan ya da kişisel araçları ile uzun yola çıkmak istemeyen kişiler, zaman zaman araba kiralama seçeneğine başvurmaktadır. Firmaların müşterilerine sunmuş olduğu araç kiralama hizmetleri, çoğu zaman hayat kurtarıcı hizmetler olmaktadır. Ancak, kişiler, araç kiralama hizmetine başvurduklarında en beğendikleri aracı en uygun fiyatlar ile kiralamak isterler. Özellikle bahar ve yaz aylarında tatile araba ile gitmek isteyenler için en uygun fiyatlarla araç kiralamak, çok önemlidir. Çünkü bu dönemlerde araç kiralama fiyatları, kış dönemine göre çok daha yüksektir. Bu nedenle planladığınız tatil ve seyahatiniz için ucuz araba kiralama hizmetinden yararlanmak için dikkat etmeniz gereken birkaç ipucu bulunmaktadır. Gelin bu ipuçlarını inceleyelim.

Ucuz Oto Kiralama İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Seyahatiniz ya da tatiliniz için bir araç kiralamaya karar verdiyseniz en uygun fiyatı bulabilmek için geniş bir araştırma yapmanız gerekmektedir. Beğendiğiniz otomobilin farklı rent-a-car firmalarındaki fiyatlarını öğrenerek bir karşılaştırma yapmalı ve aracınızı öyle kiralamalısınız.

İhtiyaçlarınızı Doğru Belirleyin

Eğer kalabalık bir aile değilseniz ve seyahate iki ya da üç kişi çıkacaksınız büyük bir araç kiralayarak boşa para harcamanıza gerek yoktur. Küçük araçlar, hem daha uygun fiyatlıdır hem de daha az yakıt harcar. Böylelikle aracı hem kiralarken uygun fiyatlarla kiralarsınız hem de kullanırken daha az masraf yaparsınız.

Tatil Günlerine Dikkat Edin

Araç firmaları, araç kiralama fiyatlarını kiralayacağınız tarihe göre değiştirebilmektedir. Bu nedenle seyahatiniz tatil günlerinden birine denk geliyorsa araç kiralama fiyatlarının da görece yüksek olması kaçınılmazdır. Kış ve ilkbahar mevsimlerinde kiralanan araçların fiyatları, sonbahar ve yaz mevsimlerine göre çok daha uygundur. Bu nedenle eğer tatilinizi uygun fiyatlar ile yapmak istiyorsanız düşük sezonlardaki fiyatları takip etmelisiniz. Ayrıca Ramazan Bayramı, Kurban Bayramı gibi uzun tatil dönemlerinde de araç kiralama fiyatları farklı olabilmektedir. Eğer böyle bir tatil döneminde uygun fiyatlı araç kiralamak istiyorsanız mutlaka birkaç ay öncesinden aracınızı ayırtmalısınız. Böylelikle çok daha uygun fiyatlara araç kiralayabilirsiniz.

Uzun Süreli Araç Kiralama

Günlük, haftalık ve aylık araç kiralama, farklı şekilde fiyatlandırılmaktadır. Bazen birkaç günlük kiralayacağınız araç, haftalık kiralama ile aynı fiyata denk gelebilir. Çünkü uzun süreli kiralamalarda firmalar, indirim yapmaktadır.

İndirim Kodlarından Yararlanın

Firmalar, sık sık indirim kodları yayınlamaktadır. ElitCarRental de müşterilerinin daha uygun fiyatlar ile araç kiralayabilmesi için dönem dönem indirim kodları yayınlamaktadır. Bu indirim kodları ile normalden çok daha ucuza araç kiralayabilirsiniz. Bu kodlar, genellikle doğum günü gibi özel günlerde ya da mobil uygulamalarda geçerli olmaktadır. ElitCarRental’in mobil uygulamasını indirerek sizlere sunulan indirim kodlarına ulaşabilirsiniz.

Davet Et-Kazan Sistemi

ElitCarRental’in üyelerine özel olarak hazırladığı bu sistem ile arkadaşlarınızı ElitCarRental’a davet ederek indirimler kazanabilir ve çok daha uygun fiyatlarla araç kiralayabilirsiniz.

Erken Rezervasyon Yaparak Daha Uygun Fiyatlar

Seyahatiniz ya da tatiliniz, birkaç ay önceden; hatta 1 yıl önceden belliyse aracınızı erken rezerve edebilir ve normal fiyatlardan çok daha uygun fiyatlar ile kiralayabilirsiniz.

Eğer siz de ucuz rent a car hizmeti almak istiyorsanız yukarıdaki ipuçlarını değerlendirebilirsiniz.