Konya Ucuz Araç Kiralama

Ucuz araç kiralama ile bütçenize en uygun aracı sizlere en iyi kalitede sunuyoruz.

Renault Symbol
Renault Symbol
Ekonomik
Benzin
Manuel
Günlük
$27,86
Renault Clio HB
Renault Clio HB
Mini
Benzin
Manuel
Günlük
$27,86
Fiat Egea
Fiat Egea
Orta Sınıf
Benzin
Manuel
Günlük
$29,02
Ford Tourneo Courier
Ford Tourneo Courier
Geniş
Dizel
Manuel
Günlük
$34,82
Renault Captur Hybrid
Renault Captur Hybrid
SUV
Benzin
Otomatik
Günlük
$45,27
Volkswagen Passat
Volkswagen Passat
Üst Sınıf
Dizel
Otomatik
Günlük
$45,27
Mercedes C-180
Mercedes C-180
Lüks
Benzin
Otomatik
Günlük
$81,26
Monday, October 25, 2021 ve Monday, November 1, 2021 tarihleri arasında yapılacak olan rezervasyonun günlük fiyatıdır. Daha ileri tarihli rezervasyonlarınız için günlük fiyatlar değişkenlik gösterebilir.

Konya, Türkiye'nin en büyük yüzölçümüne sahip ili ve en kalabalık 7. şehridir. Aynı zamanda en eski yerleşim yerlerinden biri olarak kabul edilir. Önemli medeniyetlere ev sahipliği yapmış, Mevlana gibi isimleri yetiştirmiş tarihi ve dini yönü ağır basan bir şehirdir. Şehrin isminin anlamı bir anıttan gelir. Şehre dikilen İkonion anıtı evrilerek Konya ifadesini almıştır. 

Neolitik çağlarda yerleşim olduğu Konya, M.Ö 5500 yıllarına kadar gidilen bir geçmişe sahiptir.
Hititler, Frigler, Kimmerler, Persler, Romalılar, Araplar, Türkler gibi farklı kültürlere ev sahipliği yapmıştır. 1465 yılında Fatih Sultan Mehmet tarafından Osmanlı egemenliği altına alınmıştır. 1470 yılında Karaman eyaletinin başkenti olmuştur. Mondros Ateşkes Antlaşması ile birlikte kısa süreliğine İtalyan işgaline uğramış, şehir işgalden 20 Mart 1920 tarihinde kurtarılmıştır. Gönül Diyarı olarak adlandırılan Konya medreseler, külliyeler, hanlar ve daha pek çok yapısıyla tarihi bir şehirdir. Aynı zamanda göller, ormanlar, su kaynakları ile doğal güzelliklerin beşiğidir.

Konya'daki Tarihi Mekanlar

Mevlana Celaleddin-i Rumi ünü ülke sınırlarını geçmiş, bu toprakların yetiştirdiği en özel insanlardandır. Yaşadığı şehir olan Konya’da anmak ve adını onurlandırmak için pek çok yapıya rastlarız. Mevlana Türbesi mezarının yer alması açısından en önemli mekandır. 1926 yılında ziyarete açılan türbeyi hafta içi her gün ücretsiz ziyaret edebilirsiniz. Türbede Mevlana’nın özel eşyaları ve Osmanlı döneminden kalma yapılar da bulunur. 

Konya’nın Karatay ilçesinde bulunan Karatay Medresesi Selçuklu zamanından günümüze kalmıştır. Çini sanatının en güzel örneklerinden olup tek katlıdır. Sultan Selim Camii, Kadı Mürsel Camii, Şemsi Tebrizi Camii ve Türbesi, Kapu Camii, Aziziye Camii, Eşrefoğlu Camii camiler arasında ziyaret edilmesi gerekenlerdendir. Osmanlı mimarisinin güzel örneklerinden olan Konya Selimiye Camii restorasyon çalışmaları nedeniyle kapalı olsa bile dışarıdan görünümü bile hayranlık duymaya yetecektir.

Yine Konya’nın dini yönden ağır basan türbeleri de ziyaret listesine eklenmelidir. Mevlana Türbesi dışında  Pir Sultan Abdal Türbesi, Tavsubaba Türbesi, Sultanlar Türbesi, Nasrettin Hoca Türbesi ziyaretçilerin ilgisini çekiyor. İslam dini dışında Hıristiyanlar açısından da önemli bir şehir olan Konya’da, Aya Elena Kilisesi, Ak Manastır kültür ziyaretleriniz için mutlaka gezilmesi yerlerdir. Tarihi kokan diğer mekan Meram ilçesi Gökyurt köyünde yer alan ve kayaların oyularak inşa edildiği Kilistra Antik Kenti’dir. Görünüşü Peri Bacaları’nı andırmaktadır.

Yine Selçuklu döneminden kalan İnce Minareli Medrese mimari güzelliklerden biridir. Selçuklu sınırları içinde yer alır, içerisinde Taş ve Ahşap Eserler Müzesi bulunur. Mağaraların, kiliselerin birlikte bulunduğu bir köy hayal edin. Konya’da bu hayalin gerçeği var. Büyük Selçuklu’dan öncelere dayanan Sille Köyü adeta tarihte yolculuk hissi verir. Tüm bu kültür gezilerinden sonra şehrin önemli simgelerinden olan Nasreddin Hoca’yı es geçmek olmaz. Son olarak Nasreddin Hoca Türbesi ziyaret edilmesi gereken mekanlardandır.

Konya'nın Doğal Güzellikleri

Konya sadece tarihi mekanların değil doğal güzelliklerinde diyarıdır. Eşsiz güzelliğe ve manzaraya sahip Tuz Gölü ilk akla gelendir. Tuz Gölü Ankara, Konya ve Aksaray sınırlarında yer alır. Fakat Konya gezilirken mutlaka ziyaret edilir ve bir selfie çekilir. Yine manzaranın şahane olduğu bir başka güzellik Yerköprü Şelalesi’dir. Adeta bir görsel ziyafet sunan şelalenin içine girmek istiyorsanız havlunuzu unutmayın.

Konya’nın coğrafi yapısı ve toprak şekilleri nedeniyle sık sık obruk oluşur. Bu obruklarda gelişen su kaynakları ise görsel bir şölene neden olur. Bunlardan en meşhuru Kızören Obruk Gölü’dür. Sönmüş volkanın sularla dolmasıyla oluşmuş bir krater gölü olan Meke’de listenize eklemeniz gereken güzelliklerdendir. Tüm bu su kaynaklarının yanında Türkiye’nin tek çölü olan Karapınar Çölü’ne uğramadan seyahatinizi bitirmeyin. Türkiye gibi bir ülkede çölde olmak sizi bambaşka ülkedeymiş gibi hissettirecektir.

Konya'da Ne Yemeli, Ne İçmeli

Zengin mutfak lezzetlerin sahip Konya’da ilk akla gelen etli ekmektir. Her ne kadar farklı şehirlerde etli ekmek sunulan yerler olsa da en güzelini, unutulmayacak olanı Konya’da yersiniz. Uğramışken yemeden dönek büyük kayıp olur. Kurutulmuş çiçek bamyalarının pişirilmesiyle yapılan bamya çorbası diğer yöresel lezzettir. 


Konya'ya Nasıl Gidilir

Yüzölçümü en geniş ilimiz Konya, Ankara, Niğde, Eskişehir, Afyon, Antalya, Niğde, Mersin, Aksaray ile komşudur. İç Anadolu’dan herhangi bir şehirden ulaşım çok kolaydır. Ankara’dan özel araçla 3, İstanbul’dan ise yaklaşık 8 saatte ulaşım mümkündür. İstanbul’dan diğer ulaşım yolu 4,5 saat süren demir yoludur. Pendik Tren Garı’ndan seyahate başlayan tren Konya Gar’a ulaşır. Ankara’dan demir yolu ise 1,5 saatten fazla sürer. Adana, Mersin, Niğde, Konya, Karaman duraklarına sahip Toros Ekspresi diğer bir ulaşım yöntemidir. Selçuklu ilçesinde yer alan Konya Havalimanına giden veya kalkan uçaklar diğer bir ulaşım aracıdır. İstanbul’dan Konya’ya hava yolu ile 1 saat 15 dakikada gitmek mümkündür. Yurt dışından direkt uçuşlar bulunmamakla bilrikte, İstanbul, Ankara aktarmalı uçuşlar gerçekleşir. Bulgur pilavının üzerine kuzu tandırla tüketilen çebiç, Mevalana böreği, su böreği, arabaşı çorbası,fırın kebabı, tirit, höşmerim, yöresel bir tatlı olan sacarası, kaygana tatlısı, batırık, topalak diğer şahane lezzetlerdir. Fakat kilo almamak için yedikten sonra hareket etmeye dikkat edin, yoksa kilo almamak elde değildir.
 

Konya Teslim Noktaları ve Havalimanları

5 farklı teslim noktası ve ücretsiz havalimanı teslimi ile Konya rent a car sizlere hizmet veriyor.

Konya Büro
Elit Büro
Konya Otel Teslimi
Otel
Konya Havalimanı
Havalimanı

Ne yenir, ne içilir?

Konya oto kiralama hizmetinden faydalanarak şehre geldiniz, peki ya ne yenilir, ne içilir?

Konya Starbucks
Starbucks
Armağan Mah. Akkonak Sok. No:3/A
Coffee Shop
Yol Tarifi Al
Konya Starbucks
Starbucks
Bosna Hersek Mah. Mesaj Cad.
Coffee Shop
Yol Tarifi Al
Konya Ottoman Nargile Atölyesi
Ottoman Nargile Atölyesi
Yeni Meram Caddesi
Restaurant
Yol Tarifi Al
Konya Cafe Extrablatt
Cafe Extrablatt
Grand Hotel Konya
Konya Alaçatı Muhallebicisi
Alaçatı Muhallebicisi
Dessert Shop
Yol Tarifi Al