Trabzon Ucuz Araç Kiralama

Ucuz araç kiralama ile bütçenize en uygun aracı sizlere en iyi kalitede sunuyoruz.

Renault Symbol
Renault Symbol
Ekonomik
Benzin
Manuel
Günlük
$27,40
Renault Clio HB
Renault Clio HB
Mini
Benzin
Manuel
Günlük
$27,40
Toyota Corolla
Toyota Corolla
Orta Sınıf
Benzin
Otomatik
Günlük
$34,69
Ford Tourneo Courier
Ford Tourneo Courier
Geniş
Dizel
Manuel
Günlük
$34,69
Renault Captur Hybrid
Renault Captur Hybrid
SUV
Benzin
Otomatik
Günlük
$44,41
Volkswagen Passat
Volkswagen Passat
Üst Sınıf
Dizel
Otomatik
Günlük
$45,62
Saturday, January 29, 2022 ve Saturday, February 5, 2022 tarihleri arasında yapılacak olan rezervasyonun günlük fiyatıdır. Daha ileri tarihli rezervasyonlarınız için günlük fiyatlar değişkenlik gösterebilir.

Trabzon eşsiz doğası ile Karadeniz’in en iyi sahil destinasyonları arasındadır. Yoğun yağış nedeniyle zengin bir bitki örtüsüne sahiptir. Sahip olduğu coğrafi koşullar birincil geçim kaynağının tarım ve hayvancılık olmasına neden olmuştur. Çeşit çeşit bitki türleri ve geçim kaynağının tarım olması Trabzon’un doğasının her zaman temiz ve görülmeye değer kılmıştır. Bir sahil bölgesi olduğu için tarım yanında balıkçılık diğer önemli geçim kaynağıdır. Fındık için akla Giresun, çay için Rize gelse de Trabzon’da belirli bölgelerde her ikiside yetişmektedir. Her dönem yağış alan Trabzon’da yeşil dışında renk görmek mümkün değildir.

Karadeniz’in İncisi Trabzon binlerce yıllık tarihi geçmişe sahiptir. Türkler için ise anlamı Fatih Sultan Mehmet’in şehri fethetmesi ile başlar. Kanuni Sultan Süleyman’ın memleketi olarak bilinen Trabzon’da, Romalılara kadar pek çok kültür ev sahipliği yapmıştır. Roma ve Bizans döneminde kentin başkent olması değerinin ne kadar büyük olduğunu gösterir.

Türkiye’nin en büyük 29.u ili olan Trabzon’da 750.000’den fazla insan yaşamaktadır.

Trabzon'un Tarihi Mekanları

Karadeniz son zamanlarda ülke içi turizmin ve yabancı turistlerin ilgi odağı haline geldi. Karadeniz turu olarak adlandırılan bu yeni turizmin en özel lokasyonlarından biridir Trabzon. Şehir merkezinin yanında, köy ve yayla kültürü ile insanları çeker.

Trabzon’da tarihi mekanlar denilince ilk akla gelen yer Sümela Manastırı’dır. Sümela namıdiğer Meryem Ana Manastırı, Maçka Altındere köyü Karadağ’ın sap eteklerinde yer alır. Sadece manastırın inşa edildiği yer bile hayran olmaya yeterlidir. Manastıra orman içinden yürüyerek veya asfalt yoldan ulaşılabilir. Diğer bir kültür mirası ise Vazelon Manastırıdır. Manastır İncil^de adı geçen Vaftizci Yahya Peygamber’e adanmıştır. Bir rivayete göre Sümela’nın inşasına olanak sağlayan, Vazelon’dan elde edilen gelirlerdir. Manastır Maçka sınırları içinde olup araçla ulaşıma müsaittir. Küçük Ayvasıl Kilisesi, Peristera Manastırı görülmesi gereken diğer önemli tarihi mekanlardandır.

Sümela Manastırından sonra Trabzon Kalesi, inşa edildiği yüksek alan ve sahip olduğu manzara ile ziyaretçilerine görsel bir şölen sunar. Şehrin tepesi denebilecek bir yükseklikte yer alır ve bir tarafı deniz, diğer tarafı ise alabildiğine yeşile uzanır.

Kapalı Çarşı denilince akla İstanbul gelir. Karadenizde ise akla Bedesten gelir. Osmanlı döneminde yapılan Bedesten Yavuz Sultan Selim’in annesi adına inşa edilmiştir. Benzer durum Ayasofya Müzesi için de geçerlidir. 1200’lü yıllarda inşa edilen Ayasofya Müzesi ilk olarak kilise daha sonra cami, hastane olarak kullanılmış; günümüzde ise meraklı ziyaretçilerini bekleyen bir müze olarak kullanılmaktadır.

Trabzon'daki Doğal Güzellikler

Trabzon eşsiz yaylaları, mağaraları, gölleri ile doğanın kucağındadır. Lapazan Yaylası, Garester Yaylası, Haldizen Yaylası, Sera Gölü Yaylası, Maçka-Mavura Yaylası , Maçka-Kiraz Yaylası ve irili ufaklı pek çok yaylası turistlerin ilgisini çekiyor. Yaylaya yapılan kısa bir ziyaret şehre geri dönerken hüzünlenmenize neden olur.

Uzun Göl yaşanan bir heyelan sonucunda Haldizen deresinin adeta bir baraj gibi kapanmasıyla oluşmuştur. Köyün, gölün etrafında tarihi ve doğal dokuya zarar vermeden yükselmesi güzelliğini tamamlamıştır. Etrafını saran ormanlar ve turistler için yapılan parkurlar cazibesini arttırmıştır. Uzungölü arkanıza alıp yapacağınız bir yürüyüş veya bisiklet turu, temiz havanın sarmasıyla yeniden doğuş hissi uyandırır .Balıklı Göl, Çakır Göl, Sera Gölü doğanın Trabzon’a sunduğu diğer hediyelerdir. Trabzon merkeze ulaştıktan sonra tüm bu doğal güzellikleri tur araçları, kendi aracınız, taksi dolmuş gibi vasıtalarla görebilirsiniz.

Tüm Trabzon’u tepeden görmek için Boztepe’ye uğramadan seyahati sonlandırmamanızı öneririz. Tavşan kanı bir çay eşliğinde. doğanın cömert davrandığı bu şehre tepeden bakın.

Trabzon'da Spor ve Macera

Bir yanda mavi bir yanda yeşil rengin yükseldiği Trabzon, doğa sporu tutkunları için eşsiz bir bölgedir. Yeşile karşı trekking, sarp kayalara ormana doğru bir tırmanış, dağcılık yapılacaklar arasındadır. Maçka’da yer alan Kulin Dağı trekking, Uzungöl-Demirkapı-Karakaya ise dağcılık için ideal bölgelerdir. Ben denizi ve tüm doğayı birlikte görmeyi, aynı zamanda macerayı hissetmek istiyorum diyorsanız yamaç paraşütü alternatiftir. Uzungöl- Karastel Tepesi / Uzungöl-Karaçımah Tepesi / Akçaabat Karadağ Hıdırnebi (Yaylakent) Önünden / Düzköy ilçesi Çalköy Beldesi Doğankaya Çayırbağı yamaç paraşütü tutkunları için dünyada sayılı yerler arasındadır.

Rafting, offroad, safari, kano, belli kurallar çerçevesinde avcılık diğer aktivitelerdendir.

Trabzon'da Ne Yemeli, Ne İçmeli

Şehir içinde ve yaylalarda yöreye özgü lezzetleri tatmadan dönüş yoluna girmek pişmanlıktır. Yemekleri yedikten sonra ise aldığınız kilolar pişmanlık duymanıza neden olabilir. Hamsi sadece Trabzon değil tüm Karadeniz’in lezzet efendisidir. Fakat Trabzon için hamsi başkadır. Mutfağın pek çok alanına uyarladıkları hamsi temel lezzetlerdendir. Hamsili pilav, hamsi pilaki, hamsi kuşu, hamsi köftesi, hamsi çıtlaması, hamsi pidesi, hamsi tava ve pek çok hamsi yemeği yapılır.

Yöresel ekmekler, tereyağlar, pidleer ve elbette kuymak. Trabzon’a gitmişken kuymak yemeden dönmek olmaz. Sabah kahvaltısında mısır ekmeği eşliğinde, şahane peyniri ve yağıyla pişmiş kuymak iştahınızı açmakla kalmaz.

Trabzon'a Nasıl Gidilir

Trabzon ulaşım yönünden hiçbir sıkıntısı bulunmayan bir şehirdir. Ülkenin her yerinden ulaşım alternatifi bulunur. Neredeyse tüm illerden Trabzon’a seyahat eden otobüs firmaları bulmak mümkündür. Aynı şekilde özel aracınızla gidebilirsiniz. En kısa yolu tercih edenlerdenseniz Trabzon Havalimanı varış noktalı bir uçak bileti almalısınız. Sonrası için aracınız yoksa önceden rezervasyonla, Trabzon’a indiğiniz an teslim alacağınız bir araç kiralayabilirsiniz.

Trabzon Teslim Noktaları ve Havalimanları

7 farklı teslim noktası ve ücretsiz havalimanı teslimi ile Trabzon rent a car sizlere hizmet veriyor.

Trabzon Büro
Elit Büro
Trabzon Otogar
Otogar
Trabzon Adres Teslimi
Adres
Trabzon Otel Teslimi
Otel
Trabzon Havalimanı
Havalimanı

Ne yenir, ne içilir?

Trabzon oto kiralama hizmetinden faydalanarak şehre geldiniz, peki ya ne yenilir, ne içilir?

Trabzon Kahve Diyarı
Kahve Diyarı
Gazipaşa Mah. Şehit Onur Dülger Cad. No:5
Trabzon Big Yellow Taxi Benzin
Big Yellow Taxi Benzin
Rize Caddesi Kalkınma Mah. Atatürk Blv. No: 140/1
Trabzon Caribou Coffee
Caribou Coffee
Kalkınma Mah. Devlet Karayolu Cad. No:101 Forum Trabzon
Coffee Shop
Yol Tarifi Al
Trabzon Bikka Coffee & Bistro
Bikka Coffee & Bistro
Farabi cad. Kalkınma mah.
Trabzon Gloria Jean's Coffee's
Gloria Jean's Coffee's
Forum Trabzon
Coffee Shop
Yol Tarifi Al