Ordu Cheap Car Rental

Cheap car rental with the most appropriate tool for your budget and we are offering you the best quality.

Karadeniz şehri olan Ordu eski yerleşim yerlerinden biridir. Karadeniz’in diğer şehirlerinde olduğu gibi doğanın tüm güzelliklerini, en güzel renklerini bünyesinde barındırır. Antik dönemlerde adı Kotyora’dır. Alt, Orta ve Üst Paleotik döneme kadar kalıntıların bulunduğu Ordu, Miletliler, Persler, Makedonlar, Bizanslar, Romalılar gibi medeniyetlerin hakimiyetine girmiştir. 1391 yılında Yıldırım Bayezid tarafından fethedilmiş, fakat Trabzon Rum Pontus Devleti tarafından sürekli işgal edilmiştir. Fatih Sultan Mehmet Trabzon Rum Pontus Devletyi’nin ortadan kaldırınca tamamen Osmanlı hakimiyetine girmiştir. Ordu merkezin bulunduğu yere Osmanlı zamanında Bucak denirdi. 1869 yılında kent gelişmeye başlamış ve adı Ordu olarak değiştirilmiştir. 

Ordu Karadeniz ikliminin hakim olduğu, yani kışlar serin ve yazlar ılıktır. Tipik bir iklime sahip olmayan şehirde her mevsim yağış görülür. Bu sebeple zengin bir bitki örtüsüne sahiptir. Her mevsim yeşilin en güzel tonlarına şahitlik edebilirsiniz. Fatsa gibi şahane sahil kıyılarına, Çambaşı kayak merkezi gibi çok farklı doğal güzelliklere sahiptir.

Devamını oku...

Ordu Car Rental Delivery Points and Airports

With 4 different delivery points and free airport delivery Ordu rent a car is serving for your benefit.

Ordu Office
Elit Büro
Ordu-Giresun Havalimanı
Havalimanı

What to eat, what to drink?

You used Ordu car rental service and arrived at the city. what to eat, what to drink?

Ordu Starbucks
Starbucks
Şarkiye Mah. Kazım Karabekir Cad. No: 40-46 Şarkiye Mah. Kazım Karabekir Cad. No: 40-46
Coffee Shop
Get Directions
Ordu Gloria Jean’s Coffees
Gloria Jean’s Coffees
Akyazı Mah. Yavuz Sultan Selim Sok. No:65
Coffee Shop
Get Directions
Ordu Tomur Cafe
Tomur Cafe
Akyazı Mah. Org. İbrahim Fırtına Blv. No:9
Ordu Kavuş Cafe & Restaurant
Kavuş Cafe & Restaurant
Restaurant
Get Directions
Ordu Fatsalı Hünkar Restoran
Fatsalı Hünkar Restoran
Dolunay Şubesi Dolunay Mah. Samsun Asfaltı Cad. No:209
Turkish Restaurant
Get Directions
Detayları GörüntüleGizle
What should I pay attention to when I take deliver
Detayları GörüntüleGizle

After completing your paperwork at the car rental company, you should examine the vehicle in detail with the officer and report any scratches or cracks.  You will not be held responsible for previous defects by having even the smallest defects reported.  You should open all the doors, trunk and hood of the vehicle and check if there is any problem in the mechanisms.  If the rented vehicle breaks down, will it be replaced?  If the vehicle you rented breaks down, you should contact the car rental company.  The company will send a new one to replace the defective vehicle as soon as possible.