Bursa Yenişehir Havalimanı Cheap Car Rental

Cheap car rental with the most appropriate tool for your budget and we are offering you the best quality.

Renault Symbol
Renault Symbol
Economic
Gasoline
Manual
Daily
$32,19
Toyota Corolla
Toyota Corolla
Middle Class
Gasoline
Automatic
Daily
$38,54
Ford Tourneo Courier
Ford Tourneo Courier
Large
Diesel
Manual
Daily
$38,54
Renault Captur
Renault Captur
SUV
Gasoline
Automatic
Daily
$47,01
Volkswagen Passat
Volkswagen Passat
Top Grade
Diesel
Automatic
Daily
$48,06
Mercedes C-180
Mercedes C-180
Luxury
Gasoline
Automatic
Daily
$80,86
The daily price of the reservation is between the Saturday, May 28, 2022 and Saturday, June 4, 2022 dates. Daily rates may vary for future reservations.

Bursa ilinde hizmet vermekte olan Yenişehir Havalimanı’nın yapımına 1997 yılında başlanmıştır. Aslında havalimanın bulunduğu alan askeri üs amacıyla kullanılmak adına tahsis edilmiştir. Fakat daha sonra bu alana sivil havalimanı yapılmasına karar verildi. Yunuseli’nde yer alan askeri üste kargo uçaklarının ve büyük uçakların giriş çıkışında sıkıntılar olması nedeniyle yeni bir terminale ihtiyaç duyuldu.

Havalimanı 3 Kasım 2000 tarihinde yapımı tamamlanarak, hava trafiğine açılmıştır. Sivil ve askeri amaçlarla kullanılmaktadır. Devlet  Hava Meydanları Genel İşletmesi’ne devredilmiştir. Havalimanı aynı zamanda Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından verilen yeşil alan sertifikasına sahiptir. Havalimanı merkeze nispeten yakın olduğu için ulaşımla ilgili herhangi bir sıkıntı yaşanmaz. Şehir merkezine 50 kilometre uzaklıkta yer alır. İç ve dış hatlar terminali aynı binadadır. Yıllık yolcu kapasitesi 2 milyondan fazladır. Bursa Yenişehir Havalimanı’ndan Muş, Trabzon, Ankara, Diyarbakır, Erzurum gibi şehirlere direkt uçuş vardır.
Yenişehir Bursa Havalimanı 2019 Nisan ayı itibariyle hava kargo taşımacılığı hizmeti de vermeye başlamıştır. Özellikle otomotiv ve tekstil sektöründe büyük bir potansiyele sahip Bursa için, kargo taşımacılığı önemli bir gelişmedir. Şehrin ticari hacmine önemli bir katkı sağlayacaktır. Aynı zamanda yurt içi veya yurt dışına ürünlerin lojistiği kısa zamanda ve daha az maliyetle yapılmış olacaktır. Özellikle Orta Doğu, Avrupa ve Asya ülkelerine doğrudan ürün taşıması yapılmaya başlandı. İlk sefer Amerika Birleşik Devletleri’ne gerçekleşti. Fransa aktarmalı gerçekleşen uçuşun zamanla direkt olması planlanmaktadır.

Yenişehir havalimanına 80 numaralı belediye otobüsüne kent meydanından binerek ulaşmak mümkündür. Diğer seçenekler ise 24 saat hizmet veren taksiler ve araç kiralama şirketleridir.

Near Airport Hotels

You arrived to the airport with Bursa Yenişehir Havalimanı car hire service. Where are the nearest hotels ?

Bursa Yenişehir Havalimanı Hotel City Inegöl
Hotel City Inegöl
1.Cad. Sinanbey Mah. 1. Cad. 64/A
Bursa Yenişehir Havalimanı İznik Askania
İznik Askania
İznik İznik Gölü
Bursa Yenişehir Havalimanı Darka Tatil Köyü
Darka Tatil Köyü
Bursa Yenişehir Havalimanı Hotel Zeytin Bahçesi
Hotel Zeytin Bahçesi
Selçuk Mah. Kutalmış Oğlu Süleymanşah Cad. No:119
Bursa Yenişehir Havalimanı Limnades Hotel
Limnades Hotel
Mustafa Kemalpaşa Mh. Göl Sahil Yolu