Zafer Havalimanı Cheap Car Rental

Cheap car rental with the most appropriate tool for your budget and we are offering you the best quality.

Renault Symbol
Renault Symbol
Economic
Gasoline
Manual
Daily
$33,25
Ford Tourneo Courier
Ford Tourneo Courier
Large
Diesel
Manual
Daily
$39,60
Toyota Corolla
Toyota Corolla
Middle Class
Gasoline
Automatic
Daily
$43,83
Renault Captur
Renault Captur
SUV
Gasoline
Automatic
Daily
$48,06
Volkswagen Passat
Volkswagen Passat
Top Grade
Diesel
Automatic
Daily
$49,12
Mercedes C-180
Mercedes C-180
Luxury
Gasoline
Automatic
Daily
$81,92
The daily price of the reservation is between the Saturday, May 28, 2022 and Saturday, June 4, 2022 dates. Daily rates may vary for future reservations.

Zafer Havalimanı Kütahya il sınırları içinde bulunur. Altıntaş ilçesindedir ve uluslararası statüye sahiptir. Sadece Kütahya değil, Uşak ve Afyonkarahisar şehirlerinin de ihtiyaçlarını karşılar. Üç büyük şehre verdiği hizmet ülkenin ilk bölgesel havalimanı olmasına neden olmuştur. Proje ilk açıklandığı bitim tarihi 36 ay olarak açıklanmış; fakat 18 ay sonunda proje bitirilerek teslim edilmiştir. Kapasitesi ve pistlerinin genişliğiyle ülkenin 4. büyük havalimanıdır. Kütahya şehir merkezine 45 kilometre mesafede yer alır. Pist uzunlukları ve koşullar hava şartlarına uygundur. Yılda 3 milyon yolcu taşıyacak kapasite ile inşa edilmiştir ve senede 2 milyondan fazla iç ve dış hatlarda hizmet verir.

Havalimanın açılmasından itibaren Uşak, Kütahya ve Afyon için ticari ve kültürel faaliyetler hız kazandı. Bölgede yatırımlar arttı ve potansiyeli genişledi. Proje henüz yapım aşamasındayken yönetici kuruluş IC İçtaş Zafer Uluslararası Havalimanı Yatırım ve İşletme A.Ş Yeşil Havalimanı Projesi kapsamında hazırlıklar yapmış ve en nihayetinde "Yeşil  Kuruluş" ünvanını almıştır. Bu sertifika havalimanlarının çevreye duyarlı olması ve çalışanların bu amaç kapsamında hareket etmesini gerektirir.

 Havalimanı açıldıktan sonra ilk dış hatlar uçuşu Türk Hava Yolları’na ait uçakla ve 181 yolcuyla Medine’ye gerçekleştirildi. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü ‘Engelsiz Havaalanı’ projesini hayata geçirdikten hemen sonra, Zafer Havalimanı’da sertifika almıştır. Bu sertifika engelli bireylerin havalimanından sorunsuzca yararlanabilmesi için gerekli fiziki şartların hayata geçirilmesine dayanır. 2012 yılında başlatılan projeye başvuran Zafer Havalimanı gerekli inceleme ve teftişleri geçtikten sonra, sertifikasını almıştır.

Zafer Havalimanı’na ulaşım için şehir merkezlerine gitmek üzere servisler bulunur. Diğer alternatifler transfer ve araç kiralamaktır.

Near Airport Hotels

You arrived to the airport with Zafer Havalimanı car hire service. Where are the nearest hotels ?