Trabzon Havalimanı Cheap Car Rental

Cheap car rental with the most appropriate tool for your budget and we are offering you the best quality.

Renault Clio HB
Renault Clio HB
Economic
Gasoline
Manual
Daily
$42,77
Toyota Corolla
Toyota Corolla
Middle Class
Gasoline
Automatic
Daily
$49,12
Renault Captur
Renault Captur
SUV
Gasoline
Automatic
Daily
$57,59
Volkswagen Passat
Volkswagen Passat
Top Grade
Diesel
Automatic
Daily
$58,64
Ford Tourneo Courier
Ford Tourneo Courier
Large
Diesel
Manual
Daily
$64,99
The daily price of the reservation is between the Saturday, May 28, 2022 and Saturday, June 4, 2022 dates. Daily rates may vary for future reservations.

Trabzon Havalimanı 1957 yılında açılmıştır. 1.377.244 m² bir alanda olup, 9.710 m²`lik dış hatlar, 14.035 m²`lik iki terminalden oluşur. Denize kıyısı olan tek havalimanıdır. Şehir merkezine yaklaşık 6 km mesafede olup, merkeze en yakın havalimanları arasındadır. Bu sebeple ulaşım yönünden çok rahattır. 
Doğu Karadeniz’in tamamına hizmet veren havalimanının 2009 yılında yolcu sayısı bir buçuk milyondan fazladır. Yolcuların %90’dan fazlasını iç hatlar yolcuları oluşturmuştur. Yapılan araştırmalara göre Trabzon dışında Rize, Giresun, Artvin, Gümüşhane illerinden yolcularda bulunmaktadır. 2017 yılında ise yolcu sayısı dört milyonu geçmiştir.

Trabzon ulaşım konusunda hiçbir sıkıntının yaşanmayacağı şehirlerdendir. Toplu taşıma ve özel ulaşım seçenekleri hem havaalanı hem de şehir içinde rahatlık sunar. Türkiye’de hizmet veren tüm havayolu şirketleri Trabzon’a bilet satar. Havalimanından sonra gidilecek yerlere ise toplu taşıma veya araç kiralama yöntemi tercih edilir. Eğer toplu taşıma kullanakcaksanız hemen havalimanından kalkan minibüslere binebilirsiniz. Meydan’a kadar giden minibüslerden sonra alternatifler çoğalır. Çeşitli belediye otobüsleri veya minibüslerle şehrin diğer ilçelerine ulaşırsınız. Havaş pek çok şehirde olduğu gibi Trabzon’da da hizmet verir. Havaş Meydan’a oradan da Beşirli’ye kadar gider. Yine aynı şekilde Hopa, Rize, Çayeli, Of, Giresun, Akçaabat otobüsleri kalkar. 

 Trabzon Havalimanı şehir merkezine yakınlığı nedeniyle taksilerin hesaplı olduğu yerlerdendir Fakat taksiye bindikten sonra belli bir ücret karşılığında anlaşmanız veya mutlaka taksimetreyi çalıştırdıklarından emin olmalısınız. Otogar, merkez, Karadeniz Teknik Üniversitesi gibi yerlere taksiyle gitmek mantıklıyken aynı şey turistik yerler için geçerli değildir. 150 TL’den fazla tutabilecek taksi ücretleri yerine araç kiralamak daha mantıklı olacaktır. Araçları önceden rezervasyonla veya havalimanında inişten sonra alabilirsiniz. Trabzon’un merkezi yerlerine ulaşım kolay olsa da turistik yerlerin ve doğal güzelliklerin yer aldığı köylere ulaşım daha zordur. O yüzden araç kiralama en doğru seçenek olacaktır. Köy yollarının engebeli yapısı, bazı yolların araç trafiğine hala hazır olmayışı ve yayla turizmi araç kiralarken unutmamanız gerekenlerdir. Seçeceğiniz araçlar yol koşullarına uygun olmalıdır. 

Eğer sadece tek bir yere gidecekseniz örneğin Trabzon üzerinden Giresun’a gidecekseniz havalimanından indikten sonra Otogar’a gidip oradan şehirlerarası otobüse binebilirsiniz. Havalimanından Otogar minibüslerle 15 dk, özel araçlarla 10 dkdan az sürer. Aynı şekilde araç kiralama yine daha mantıklı olacaktır. Örneğin İstanbul’dan gidecekseniz aracı havalimanından teslim almak en mantıklısı olur. Diğer bir önemli nokta ise araç kiralama şirketlerinin erken rezervasyona uygun indirim ve kampanyaları değerlendirmenizdir. Eğer önceden rezervasyonla araç alırsanız pek çok şirket size kampanya önerecektir.

Havalimanından şehre kullanılan taksiler tam tersi durum için pek kullanılan bir yöntem değildir. Şehir merkezinden havalimanına taksiler daha az tercih edilir. O yüzden taksiyi tercih edecekseniz belli noktalardan binmenizi tavsiye ederiz. Varlıbaş AVM, Forum Trabzon, hastane önleri boş taksi bulunabilecek yerlerdir. Diğer taraftan taksi çağırma uygulamaları bulunduğunuz yere taksi çağırmanıza yardımcı olacaktır.

Near Airport Hotels

You arrived to the airport with Trabzon Havalimanı car hire service. Where are the nearest hotels ?

Trabzon Havalimanı Peerless Resort Hotel
Peerless Resort Hotel
Akçaabat Caddesi Akyazı Mahallesi Akçaabat Caddesi No15.
Trabzon Havalimanı Hero's Hotel
Hero's Hotel
Sancak Mahallesi Trabzon Caddesi
Trabzon Havalimanı Otel Uzer
Otel Uzer
Devlet Sahilyolu Caddesi Pazarkapı Mahallesi Haşim Sokak
Trabzon Havalimanı Park Dedeman Trabzon
Park Dedeman Trabzon
Cevceczo MALAKO CADDESİ
Trabzon Havalimanı PANAGIA Suite Hotel
PANAGIA Suite Hotel
Toklu