Çeşme Billige Mietwagen

Günstiger Autoverleih mit dem für Ihr Budget am besten geeigneten Tool. Wir bieten Ihnen die beste Qualität.

Citroen C3
Citroen C3
Mini
Benziner
Schaltgetriebe
Taeglich
$30,87
Peugeot 301
Peugeot 301
Kompaktklasse
Benziner
Schaltgetriebe
Taeglich
$30,87
Fiat Egea
Fiat Egea
Mittelklasse
Benziner
Schaltgetriebe
Taeglich
$32,06
Fiat Fiorino
Fiat Fiorino
Groß
Diesel
Schaltgetriebe
Taeglich
$44,00
Volkswagen Passat
Volkswagen Passat
Bestnote
Benziner
Automatikgetriebe
Taeglich
$45,19
Jeep Renegade
Jeep Renegade
SUV
Benziner
Automatikgetriebe
Taeglich
$48,77
Mercedes C-180
Mercedes C-180
Luxusklasse
Benziner
Automatikgetriebe
Taeglich
$92,94
Der Tagespreis der Reservierung liegt zwischen Monday, March 15, 2021 und Monday, March 22, 2021. Tagespreise können für zukünftige Reservierungen variieren.

İzmir’in genel olarak Ege’nin en güzel ilçelerinden biridir Çeşme. Deniz, kum ve güneşin buluştuğu Çeşme deniz tatili sevenler için; bulunduğu coğrafi konum ve doğa koşulları nedeniyle macera sevenlerin ve sıcak su kaynaklarıyla sağlık turizminin gözdesi olan yerlerden biridir. İzmir’e 94 km mesafede yer alır. Su kaynaklarının çeşitli olması, soğuk ve sıcak suların birleşmesi ve akması nedeniyle adı Çeşme diye anılmaktadır. Adını veren çeşmelerin çoğu günümüzde hala varolmakla birlikte, bazıları restorasyonla turistik amaçla kullanılmaktadır. Yine de eski döneme göre büyük oranda çeşmeler yok olmuştur.

Çeşme’nin Antik dönemde adı Cyssus’dur. Antik adını da denizcilere kaynak olan çeşmelerden almıştır. İçme suyu ve liman merkezi olan Çeşme’de Erythrai’nin (Ildırı)hala kalıntıları bulunmaktadır. Lydia, Pers, Bizans, Roma, Osmanlı gibi çok büyük egemenliklerin altında yaşamıştır. Sakız Adası’ına yakın olması nedeniyle Çeşme her dönem gözde bir ticari merkez olmuştur.
Yıldırım Bayezid döneminde Osmanlı topraklarına katılmıştır. Abdülaziz döneminde ise yöre ile ilgili çalışmalar yapılmış ve Kaymakamlık olmuştur. Çeşme pek çok Ege liman kentleri gibi Rum nüfusunun yoğun olduğu yerlerdendir. Bu yüzden bağcılık ve şarap üretimi gelişmiştir. Nüfus mübadelesinden sonra yörenin geçim kaynakları değişmeye başlamıştır.

Çeşme bir yarımada olması ve dağların konumu nedeniyle eşsiz doğal güzelliklere sahiptir. Çok fazla koy, tertemiz denizi, pırıl pırıl kumları bulunur.

 

Çeşme'nin Tarihi Yerleri

Çeşme adını aldığı pek çok çeşme ile meşhurdur. Yapılan çalışmalar Neolotik dönemden bu yana yerleşimin olduğunu göstermiştir. Günümüze kalan çeşmeler Mehmet Kethuda Çeşmesi, Maraş Çeşmesi, Ahmetoğlu Hacı Memiş Ağa Çeşmesi ( Ömer Ağa ), Hacı Memiş Ağa Çeşmesi, Hamaloğlu veya Hafize Rabia Hatun Çeşmesi, Hacı Salihe Çeşmesi gibi çeşmeler günümüze kadar kalmıştır. Çeşme Kalesi Çeşme’nin simgesi tarihi yapılardan bir diğeridir. Kale 1508 yılında 2. Beyazıt zamanında yapılmıştır. İlk yapıldığında denizin hemen dibindeyken, daha sonra deniz doldurma çalışmasıyla konumu değişmiştir. Kalede günümüzde pek çok aktivite ve festival düzenlenmektedir.

Çeşme Arkeoloji Müzesi Erythrai Antik Kenti gibi yerlerden çıkarılan kalıntıların sergilendiği alandır. Müzede 477 adet tarihi eser sergilenmektedir.

1528 yılında Kanuni Sultan Süleyman tarafından yaptırılan Kervansaray Çeşme’nin tarihi yapılardandır. Günümüzde kervansarayda vakit geçirmek için eğlence ve alışveriş alanları kurulmuştur.

 

Çeşme'nin Doğal Güzellikleri

Çeşme tarihi bir geziden ziyade bir deniz kentidir. Deniz, güneş ve kumla ilgili ne varsa hepsini barındırır. Tüm kıyı boyunca birbirinden farklı ve şahane plajlara sahiptir. Bir plajda rüzgar veya farklı nedenlerle girilemeyen denize, adanın tam tersinde girilebilir. Tüm plajları tertemizdir. Ilıca sıcak su kaynakları ve soğuk Ege sularının birleşmesiyle, adeta termal havuz görevi görür. Çevrede yer alan farklı konaklama seçenekleri kaplıca seçeneğini sunmaktadır. Çeşme’nin diğer plajlarında olan sığ özelliği Ilıca’da daha yoğundur. Ilıca sığ suları ile meşhurdur. Çeşme’nin artık simgelerinden biri olan Boyalık Koyu ve Ildırı ile Çeşme rotasını sürdürebilirsiniz. Ildırı Antik Erythria kentinin olduğu yerde olup, nerdeyse el değmemiş plajları ve kamp alanları ile turistleri kendine çeker. Biraz daha kuzeye gidildiğinde Sakızlı Koy ve Dalyan’a uğrayabilir ve yörenin halkıyla kaliteli zaman geçirebilirsiniz. Burası tipik bir balıkçı kasabasıdır. Pırlanta, Altınkum plajı yörenin diğer önemli plajlarıdır. Buraya kadar gelmişken Alaçatı beachlerinde eğlence ve huzuru mutlaka deneyimleyin deriz.

 

Çeşme'de Ne Yenir Ne İçilir

Çeşme’nin en özel ve en çok tercih edilen lezzeti kumrudur. Adım başı her yerde kumrucu yer alır. Kumrucu Erol, Şevki ve daha pek çok yer en iyi kumruyu yaptığını iddia eder. Sizde her gelen gibi kendi favori kumrucunuzu mutlaka keşfedeceksiniz. Kumru dışında zeytinyağlılar, balık, dondurma, deniz börülcesi, fava Çeşme mutfağının gözdeleridir. Kabak çiçeği dolması, şakşuka, Girit ezmesi de mutlaka denemeniz gereken lezzetlerdir. 1945 yılından bu yana açık olan Rumeli Pastanesi’nde mutlaka dondurma ve kurabiye tadın deriz. Dönüşte sakız reçeli, enginar, kavun almayı da ihmal etmeyin.

 

Çeşme'de Spor ve Macera

Çeşme çok bilinen sporların yanında avcılık için ideal bir yöredir. özellikle domuz avında meşhurdur. Eylül ve Aralık ayında Çeşme’ye yolunuz düşerse avlanmanın bu zamanlarda serbest olduğunu unutmayın.
Büyük Lima, Ildırı gibi plaj ve kentlerde kamp her yıl yerli yabancı turistin ilgisini çekiyor. Karada değilde suda mutlu olanlar için Çeşme adeta bir dalış cennetidir. Fener Adası, Eşek Adası ve daha pek çok alternatif dalış alanları bulunmaktadır. Profesyonel olarak veya hayatınızda ilk defa dalış deneyimini Çeşme’de tadabilirsiniz.
Alaçatı rüzgar sörfünün dünyada öne çıkan yerlerinden biri haline geldi. Soldan esen ve düzenli rüzgarlar, akıntı ile koordine olması Alaçatı’yı rüzgar sörfü merkezi yapmaya yetiyor. Aynı şekilde Pırlanta Plajı’nda esen rüzgar ve dalgalar kitesurf tutkunlarını çekmektedir. Kitesurf ve Windsurf tutukunları için burada yarışmalar düzenlenmektedir.

 

Çeşme'ye Nasıl Gidilir

İzmir Çeşme arası yaklaşık 90 kilometredir. Hava ve karayolu ile ulaşım oldukça kolaydır. Hava yoluyla gelenler için Adnan Menderes Havalimanı’ndan indikten sonra İzmir-Çeşme yolundan ulaşım sağlanır. Yaklaşık 1 saat sonra Çeşme’ye varırsınız. Havalimanından sonra otobüs, taksi, transfer veya araç kiralama seçeneklerini kullanabilirsiniz. İstanbul Çeşme arası yaklaşık 9 saat olup, 850 kilometredir. Ankara Çeşme arası 680 km ve Afyon, Uşak, Manisa üzerinden 9 saatlik bir yolculuğa denk gelir.

 

Çeşme Mietwagen Zustellpunkte und Flughäfen

Çeşme Rent A Car bietet 11 verschiedene Zustellpunkte und einen kostenlosen Flughafentransfer.

İzmir Büro Übergabe
Elit Büro
Izmir Hotel Übergabe
Otel
Izmir Busbahnhof Übergabe
Otogar
İzmir Adressen Übergabe
Adres
Alacati Hotel Übergabe
Elit Büro
Cesme Hotel Übergabe
Otel
Çeşme Büro
Elit Büro
Alacati Bureau
Elit Büro
Adnan Menderes Havalimanı
Havalimanı

Was zu essen, was zu trinken?

Çeşme Mietwagen in die Stadt kam, was zu essen, was zu trinken?

Çeşme Tokmak Hasan'ın Yeri
Tokmak Hasan'ın Yeri
Çeşme
Turkish Restaurant
Wegbeschreibung Abrufen
Çeşme Starbucks
Starbucks
Musalla Mah. 1016 Sok. No: 2 Çeşme Marina
Çeşme Boyalık Beach Hotel & SPA
Boyalık Beach Hotel & SPA
Boyalık Mevkii 3200 Sok No:1 Boyalık
Çeşme Alsancak Dostlar Fırını
Alsancak Dostlar Fırını
Atatürk Bulvarı Atatürk Bulvarı No:64/A Alaçatı
Çeşme Asucan
Asucan
3052 Sk. 16 Eylül Mah. Kutludağ Sok.
Fast Food Restaurant
Wegbeschreibung Abrufen