Eskişehir Billige Mietwagen

Günstiger Autoverleih mit dem für Ihr Budget am besten geeigneten Tool. Wir bieten Ihnen die beste Qualität.

Renault Symbol
Renault Symbol
Kompaktklasse
Benziner
Schaltgetriebe
Taeglich
$23,71
Renault Clio HB
Renault Clio HB
Mini
Benziner
Schaltgetriebe
Taeglich
$23,71
Fiat Egea
Fiat Egea
Mittelklasse
Benziner
Schaltgetriebe
Taeglich
$24,84
Ford Tourneo Courier
Ford Tourneo Courier
Groß
Diesel
Schaltgetriebe
Taeglich
$30,48
Renault Captur Hybrid
Renault Captur Hybrid
SUV
Benziner
Automatikgetriebe
Taeglich
$40,64
Volkswagen Passat
Volkswagen Passat
Bestnote
Diesel
Automatikgetriebe
Taeglich
$40,64
Mercedes C-180
Mercedes C-180
Luxusklasse
Benziner
Automatikgetriebe
Taeglich
$75,64
Der Tagespreis der Reservierung liegt zwischen Tuesday, December 14, 2021 und Tuesday, December 21, 2021. Tagespreise können für zukünftige Reservierungen variieren.

Ülkemizin turistik açıdan en çok ihmal edilen bölgelerinden biri olan İç Anadolu’nun özellikle son yıllarda yerli ve yabancı turistleri kendine çeken, küçük ama gezip görecek pek çok şey bulacağınız, rengârenk bir şehri var: Eskişehir! Siz de Eskişehir’in methini çok duyup, artık bir göreyim diyenlerdenseniz, seyahatinizi planlamadan önce yazımıza mutlaka bir göz atın…

Cıvıl cıvıl bir şehir Eskişehir

İşe Eskişehir denince akla ilk gelen özelliği ile başlayalım: evet, Eskişehir bir öğrenci şehri! Şehirde bulunan üç farklı üniversitede okuyan öğrenciler nüfusun önemli bir kısmını oluşturuyor. Bu sebeple şehrin bazı yerleri; özellikle Anadolu Üniversitesi civarı, Bağlar Caddesi, Haller Gençlik Merkezi, İsmet İnönü (Doktorlar) Caddesi,  İki Eylül Caddesi, Barlar Sokağı, Adalar ve şehrin ortasından geçen Porsuk Çayı’nın etrafı gençliğin enerjisini yansıtıyor. Buralarda kafeler, restoranlar, barlar, eğlence mekânlarının yanı sıra sokakların da cıvıl cıvıl olduğunu görebilirsiniz. Kapalı bir mekânda oturmak istemiyor musunuz? O halde ister Porsuk Çayı’nın kıyısı boyunca banklarda, isterseniz çimlerde oturan insanlara katılın. Her an müzik yapan birilerine denk gelmeniz de mümkün. Öte yandan gondol ve bot turlarına katılarak yerli bir Venedik atmosferi de yaşayabilirsiniz!

Haydi parklara…

Eskişehir’e gidenlerin mutlaka görmesi gereken yerler arasında sırada parklar var. Bunlardan ilki Sazova Parkı. Yalnızca bir park olarak değil, bir bilim, sanat ve kültür merkezi olarak hizmet vermesi hedeflenen Sazova Parkı; Uzay Evi, Bilim Deney Merkezi, Sualtı Dünyası, Masal Şatosu, Korsan Gemisi gibi bölümleriyle hem çocukların hem de yetişkinlerin keyifli zaman geçirebilecekleri bir yer. Bir diğer park olan Kent Park ise Türkiye’de bir ilk olan yapay plaja sahip. Böylece Eskişehir’de deniz olmasa bile yüzme ve plaj keyfi yaşamak mümkün. Kent Park’ın huzurlu bir yürüyüş için de oldukça doğru bir adres olduğunu söyleyebiliriz. Güzel bir Eskişehir manzarası için ise rotanızı, adını içindeki yapay şelaleden alan Şelale Park’a çevirebilirsiniz. 

Eskişehir'deki Tarihi Güzellikler

Eskişehir aynı zamanda tarihi güzellikleriyle de göz dolduruyor. Merkeze yakın yerlerden başlayalım; ilk durağımız olan Odunpazarı, Eskişehir’in en eski semtlerinden biri. UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi’nde yer alan bu bölge, ünlü ve tarihi evlerinin yanı sıra pek çok müzeye de ev sahipliği yapıyor. Eskişehir taşı olarak da bilinen lületaşından yapılmış eserlerin sergilendiği Lületaşı Müzesi, pek çok ünlü ismin balmumu heykellerini yakından görebileceğiniz Balmumu Müzesi, cam sanatının nadide örneklerini barındıran Cam Sanatları Müzesi bunlardan yalnızca birkaçı. Görmeniz gereken diğer yerler arasında ise önemli dini yapılardan biri olan ve yukarıdaki müzelerin bazılarını da içinde bulunduran Kurşunlu Cami ve Külliyesi ile hem tarihi dokusu hem de alışveriş seçenekleri için sıklıkla tercih edilen Atlıhan El Sanatları Çarşısı’nı sayabiliriz. Gitmenizi tavsiye edeceğimiz bir diğer tarihi yer ise, Eskişehir’e 70 km. uzaklıkta bulunan ve antik döneme uzanan Dağlık Frigya ve Yazılıkaya Vadisi. Özellikle Midas Anıtı ve Frig Kaleleri bu bölgede mutlaka ziyaret etmeniz gereken tarihi yapılar arasında yer alıyor. 

Eskişehir Hamamları ve Kaplıcaları

Eskişehir yer altı suları, hamamları ve kaplıcalarıyla ünlü bir şehir. Özellikle şehrin merkezinde, lüks ya da mütevazı, geleneksel ya da modern şekilde dizayn edilmiş pek çok farklı hamam müşterilerine hizmet vermekte. Hangisini tercih ederseniz edin, şifalı sular yorgunluğunuzu atmak ve toksinlerden arınmak konusunda size çok yardımcı olacak.

Eskişehir'de Ne Yenir, Ne İçilir?

Eskişehir’e gittiğinizde mutlaka tadına bakmanız gereken lezzetlerden biri kıymalı bir hamur kızartması olan çibörek. Özellikle şehrin merkezinde pek çok çibörekçi bulabilirsiniz. Öne çıkan diğer lezzetler arasında ise; balaban köfte, haşhaşlı gözleme, göbete, met helvası ve salep yer alıyor. 

Eskişehir'e Nasıl Gidilir, Nerede Kalınır?

Farklı ulaşım yollarına sahip olan Eskişehir’e karayoluyla gidebileceğiniz gibi, Ankara, İstanbul, Konya gibi şehirlerden yüksek hızlı tren ile de ulaşabilirsiniz. Şehirde bulunan Hasan Polatkan Havalimanı’nda ise sınırlı sayıda yurtdışı uçuş yapıldığını belirtelim. Öte yandan konaklama seçeneklerinin oldukça çeşitli olduğunu söyleyebiliriz. Otel, pansiyon, apart daire gibi farklı seçenekleri isteğinize ve bütçenize göre değerlendirebilirsiniz. 

Eskişehir Mietwagen Zustellpunkte und Flughäfen

Eskişehir Rent A Car bietet 4 verschiedene Zustellpunkte und einen kostenlosen Flughafentransfer.

Eskisehir Büro Übergabe
Elit Büro
Eskişehir Havalimanı
Havalimanı

Was zu essen, was zu trinken?

Eskişehir Mietwagen in die Stadt kam, was zu essen, was zu trinken?

Eskişehir The Hunger
The Hunger
Hoşnudiye Mah. 748.Sok. No:3/A Cassaba Modern
Eskişehir Birsen Kebap
Birsen Kebap
Bahçelievler Mah. Prof.Dr.Orhan Oğuz Cad. No:113
Kebab Restaurant
Wegbeschreibung Abrufen
Eskişehir Starbucks
Starbucks
Eskibağlar Mah. Üniversite Cad. No:21
Eskişehir Arçelik Yemekhanesi
Arçelik Yemekhanesi
Organize Sanayi Bölgesi 1.Cadde
Eskişehir Köfteci Yusuf
Köfteci Yusuf
Yenibağlar Mah. Üniversite Cad. No:120