Alanya Billige Mietwagen

Günstiger Autoverleih mit dem für Ihr Budget am besten geeigneten Tool. Wir bieten Ihnen die beste Qualität.

Renault Symbol
Renault Symbol
Kompaktklasse
Benziner
Schaltgetriebe
Taeglich
$27,40
Renault Clio HB
Renault Clio HB
Mini
Benziner
Schaltgetriebe
Taeglich
$27,40
Toyota Corolla
Toyota Corolla
Mittelklasse
Benziner
Automatikgetriebe
Taeglich
$34,69
Ford Tourneo Courier
Ford Tourneo Courier
Groß
Diesel
Schaltgetriebe
Taeglich
$34,69
Renault Captur Hybrid
Renault Captur Hybrid
SUV
Benziner
Automatikgetriebe
Taeglich
$44,41
Volkswagen Passat
Volkswagen Passat
Bestnote
Diesel
Automatikgetriebe
Taeglich
$45,62
Mercedes C-180
Mercedes C-180
Luxusklasse
Benziner
Automatikgetriebe
Taeglich
$83,27
Der Tagespreis der Reservierung liegt zwischen Saturday, January 29, 2022 und Saturday, February 5, 2022. Tagespreise können für zukünftige Reservierungen variieren.

Bir Akdeniz Bölgesi şehri olan Antalya’nın bir beldesidir. Adı sahip olduğu doğal ve tarihi güzellikler nedeniyle turizm bölgesi diye anılır. Tipik bir Akdeniz beldesidir. Masmavi sular ve sıcak iklim bölgeyi Antalya’nın en önemli merkezlerinden biri yapmıştır. Toros Dağları’nın eteklerinde bulunan Alanya eskiden Klikya adıyla bilinirdi. İlk yerleşimlerle ilgili net bir bilgi olmasa da geçmişinin Üst Paleotik döneme kadar uzadığı düşünülür. Arkeolojik kazılardan çıkan verilere göre Alanya’nın en eski adı Korakesium’dur. Bizanslılar bölgeye Kalanoros demişlerdir. Anadolu Selçuklu hükümdarı Allaaddin Keykubat bölgeyi fethettikten sonra Alaiye adını vermiştir. Bugünkü adı ise 1935 yılında Atatürk tarafından verilmiştir.

Alanya'ki Tarihi Mekanlar

Alanya’ya ilk ziyaret eden biri için ilk rota genelde Alanya Kalesi olur. Alanya Kalesi Helenler, Selçuklular, Bizanslılar, Osmanlılara kadar dayanmıştır. Kale şehrin fethedilmesinde bir simgedir. Bir hükümdar kaleyi fethettiğinde  bölgeye hakimiyet kurmuştur. Geçmişte bu nedenle kale çok korunaklı inşaa edilmiştir. Fakat sadece Selçuklu döneminden kalan yenilikler sayesinde pek azı hayatta kalmıştır. Tersane, Kızıl Kule, Selçuklu Hamamı, Andızlı Camii kalanlar arasındadır. Bu yüzden kaleye yapılan ziyaretlerde Selçuklulardan kalan imarları da görmek gerekir. En yukarda kalan Alanya Kalesi’ne çıkmadan önce Kızılkule, Tersane, Tophane ziyaret edilebilir. Daha sonra İçkale, Ortakale ve Dışkale’den oluşan Alanya Kalesi, en son ise Akşebe Türbesi ve Süleymaniye Camii ziyaret edilebilir. Alanya Kalesi’ne giriş için bilet almak mecburidir.

1226 yılında Selçuklu hükümdarı Keykubat tarafından yaptırılan Kızılkale Alanya’nın simgelerinden biridir. Kaleyi denizden gelecek saldırılara karşı korumak amacıyla yaptırılmıştır. Yapımında kırmız tuğla ve kireç taşı kullanılmıştır. Beş katlı olup, giriş ve ilk kat sergi amaçlıdır. En üst kat ise muhteşem bir manzaraya ev sahipliği yapar. Kızılkale’ye giriş ücretlidir. Tersane aynı şekilde Sultan Keykubat tarafından yaptırılmıştır. Keykubat aynı tersaneden Karadeniz’e de yaptırdığı için “İki Denizin Sultanı” diye bilinirmiş. Tersanede de bu ünvanla ilgili bir kısım bulunur. Tersane gemi üretimi ve barınma amaçlarıyla yapılmıştır.

Alanya merkezde bulunan Alanya Arkeoloji Müzesi kültür gezilerine bayılanlar için idealdir. Aynı zamanda Damlataş Mağarası’na yakın olan müze gezilesi yerlerdendir. Rahat bir ulaşım hattında olup mağaraya gitmeden önce uğranabilir. Bronz Herakles Heykeli müzenin simgesi olup görenleri hayran bırakır.Son yıllardan müzeni bahçesi ve genel olarak tamamı yenilenmiştir. Roma, Selçuklu, Osmanlı dönemine ait yazıtlar, aletler görülmeye değerdir. Bir diğer tarihi güzellik ise Seki köyünde yer alan Syedra Antik Kenti’dir. Muhteşem manzarasını surlar çevirmiştir. Muhteşem sarnıçlar, zemindeki mozaik kalıntılar , tiyatrolar geçmişte kısa bir yolculuk yapmaya neden oluyor. Kente giriş ücretsizdir. Fakat kente giriş uzun bir yürüyüş ve tırmanış gerektirdiğinden rahat giysi ve ayakkabılar giymeye özen gösterin.

Alanya'nın Doğal Güzellikleri

Alanya diğer Akdeniz şehir ve beldeleri gibi doğanın tüm nimetlerine sahip bir bölgedir. Yer üstü ve yeraltı kaynak bakımından zengin olması bölgeyi değerli kılar. Antalya’nın harika koy, plaj, mağaralarına ev sahipliği yapan Alanya’da ilk durak Kleopatra plajı. Muhteşem plajları, masmavi ve sıcak suları her sene milyonlarca insanı ağırlar. İsmi Mısır kraliçesi Kleopatra’dan gelir. Bir rivayete göre kraliçe bu plajda yüzermiş. Damlataş Plajı bitince başlayan Kleopatra plajı Mavi Bayraklı bir suya sahiptir. Hemen yanında Damlataş Plajı ile ziyaretçilere görsel bir şölen sunarlar. Damlataş Mağarası’ndan sonra serinlemek için iki plajda yan yana bekler.

Dim barajının altından geçen Dim Çayı ve yanında yer alan Dim Mağarası ziyaret listenize eklenmesi gereken yerlerdir. Dim Mağarası’nın sunduğu eşsiz doğa güzelliğine şahit olduktan sonra Dim Çayı üzerinde piknik yaparak dinlenmek müthiş bir deneyimdir. Şehirde bulamayacağınız mis gibi havada piknik ve daha sonrasında temiz bir uyku yeniden doğmuş hissi verir. Çayın sularında yüzmek de mümkündür. Diğer bir etkileyici manzaraya sahip yer Sapadere Kanyonu’dur. Torosların eteğinde yer alan kanyonda yapılan uzun bir yürüyüş ve sonunda görülen güzellikler tüm yorgunluklara bedeldir.

Gazipaşa ilçesi Beyrebucak Köyü'nde yer alan Yalan Dünya Mağarası doğal güzelliklere şahit olmak isteyenler için bir diğer adrestir. Sarkıt, dikit ve oyukların bulunduğu mağara efsaneye göre birbirine aşık olan iki gencin hikayesinin başladığı ve bittiği yerdir. Mağarada olan bir deprem ve göçük iki aşığı birbirinden ayırmıştır ve adı bu yüzden Yalan Dünya Mağarası’dır. Sıcak havadan bunalanlar için ise Çimeniçi Mağarası ziyaretçilerini bekler. Oldukça büyük olan mağara odacıklardan oluşur ve içerdeki hava dışarıya göre çok serindir. Romalılar döneminden izleri de barındıran mağara mutlaka görülmesi gereken yerlerdendir. Hayatı boyunca deniz mağarası görmeyenler veya görse dahi bu eşsiz güzelliği kaçırmak istemeyenler için Fosforlu Mağara listeye alınmalıdır. Teknelerle ulaşımın sağlandığı mağarada yüzmek mümkündür.

Alanya'da Spor ve Macera

Son yıllarda tatil anlayışı eskiye nazaran değişti. Sadece plaj turizmi değil, aynı zamanda macera anlayışı da tatile entegre oldu. Senede birkaç hafta izinde insanlar hem dinlenme hem de doğal güzellikler içinde doğa sporları yapmaya başladı. Alanya gibi her anlamda spor ve maceraya müsait bölegelerde macera tutkunları için farklı alternatifler sunuluyor. Bir deniz kenti olması nedeniyle en fazla tercih edilen dalıştır. Özellikle Alanya Kalesi altında yer alan mağaralara, profesyonel ekipler tarafından yapılan turlarla dalmak müthiş bir deneyimdir.

Köprülü kanyon ulusal park bölgesindeki Köprüçay ve Dim Çayı’nın üst bölgelerinde rafting turlarına kaydolabilirsiniz. Aynı zamanda çeşitli tırmanma ve doğa yürüyüşleri, yoga aktivitelerine katılabilirsiniz. Kleopatra Plajı üzerinden yaklaşık yarım saat süren yamaç paraşütü deneyimini de mutlaka tatmalısınız.

Alanya'da Ne Yemeli, Ne İçmeli

Alanya yeme içme konusunda tipik bir Akdeniz mutfağına sahip olmasının yanında, farklı medeniyetlere ev sahipliği yaptığı için çeşitli yörelerden de etkilenmiştir. Aynı zamanda tarım şehri olduğu için mutfakta sebze ağırlıklıdır. İlibada sarması, döğme aşı, ülüb yemeği, yarpuzlu akdarı çorbası mutlaka denemesi gereken lezzetlerdir.

Alanya'ya Nasıl Gidilir

İstanbul’dan araçla Alanya yaklaşık 10 saat sürer. Antalya’nın bir beldesi olan Alanya ile Antalya arası ise araçla iki saattir. Ankara’dan 6 saatten fazla sürer. En kısa yol ise hava yoludur. Uçakla İstanbul’dan 50 dk, Ankara’dan ise 30 dakika sürer. Gazipaşa Havalimanı ve Antalya Havalimanı kullanılabilir. Gazipaşa’dan Alanya 40, Antalya Havalimanı'ndan ise 125 kilometre mesafe bulunur.

Alanya Mietwagen Zustellpunkte und Flughäfen

Alanya Rent A Car bietet 6 verschiedene Zustellpunkte und einen kostenlosen Flughafentransfer.

Alanya Büro Übergabe
Elit Büro
Alanya Adressen Übergabe
Adres
Alanya Hotel Übergabe
Otel
Alanya Gazi Paşa Havalimanı
Havalimanı

Was zu essen, was zu trinken?

Alanya Mietwagen in die Stadt kam, was zu essen, was zu trinken?

Alanya Alanya Çay Bahçesi
Alanya Çay Bahçesi
İzzed Azakoğlu Caddesi Atatürk Cad.
Alanya Starbucks
Starbucks
Saray Mah. Güzelyalı Cad. No:30
Alanya Çıtırım Oba
Çıtırım Oba
Fidanlık Caddesi
Alanya Köfteci Yusuf
Köfteci Yusuf
D 400 Karayolu Uzeri
Alanya Ömür Paça ve Pide Lahmacun Salonu
Ömür Paça ve Pide Lahmacun Salonu
Turkish Restaurant
Wegbeschreibung Abrufen